Fordson N Stanhay zeriav / NZM+mimapnd / 1:16

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Fordson N Stanhay zeriav / NZM+mimapnd / 1:16

Príspevokod užívateľa mimapnd » 23 Feb 2016 02:16

Tak a som tu s dalsim Fordsonom, tentokrat to bude zeriav (premyslal som este nad vojenskym, nosicom dreva, autograderom a tracksonom), alebo lepsie povedane zdvihac, alebo prenasac. Zeriavik bol pouzivany zo zaciatku firmou Old Stanhay Works v Ahforde, UK na prenos sudov a inych tazkych onych. Je to taky piestovy zdvihak namontovany na traktor, ktory je pohanany stlacenym vzduchom, generovanym traktorom Fordson N, co je neskorsi, vylepseny model od Fka.
Po zaciatku vojny (tej druhej svetovej), sa v mensom prevedeni pouzivali na prenos a vesanie bomb na RAF bombarderi... no a potom volake svinuchy zbombardovali fabriku v Ashforde a bolo po vyrobe.
Firma Stanhay pokracovala v inom meste, v inej fabrike a zacala vyrabat ine veci, ale to je uz iny pribeh...
Prve 3 fotky su moja predloha a 4ta je letmo spominany mensi brat z vojny (mozno raz):

vsetky 3 fotky su toh a isteho traktora z roznych aukcii v Anglicku, v 2005 (alebo 2006) ho zakupil nejaky sukromnik a raz za cas (vraj) sa objavi na akej takej vystave, ale inak s obrazkami suchota a dopatrat sa uja, no, zatial marne, musim si vystacit s tym co mam. A este som sa dopatral k patentovym obrazkom, ktore mi pomahaju pri hrubej stavbe, za co im velmi dakujem.

Zatial mam toto, iba 2D, sa omluvam, ale kresli sa mi celkom fajne, tak hadam cez vikend volaco uz polepim.
Bude to riadne hebedo, na vysku volakych 20cm a dlzka aj s ramenom nejakych 35cm.

* a samozrejme, ze popritom dokoncujem valec.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa Marmat » 23 Feb 2016 15:59

Paráda, ďalší neokúkaný model od teba (ty vlastne okúkané modely asi ani nerobíš, to nechávaš na iných, nie? :wink: ), budem sledovať.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Feb 2016 17:10

super.a valec sa ti nedari lepit ked si zacal novy traktor?

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Feb 2016 19:11

Ja ťa obdivujem, že máš chuť stále lepiť nové a nové verzie Fordsonu :shocked: Držím palce aj pri tomto kúsku :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa atlon » 23 Feb 2016 21:53

a hlavne nezabudni : 13 mm :wink: :P
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Feb 2016 00:16

Marmat napísal:Paráda, ďalší neokúkaný model od teba (ty vlastne okúkané modely asi ani nerobíš, to nechávaš na iných, nie? :wink: ), budem sledovať.

no premyslal som nad par vydanymi modelmi, ale tie boli na mna prilis "poľské". ale aj k tym sa dostanem. casom...

Roman napísal:super.a valec sa ti nedari lepit ked si zacal novy traktor?

aaale coby, valec uz caka len na farbu a skompletovanie, i ked cervena nechce volako chytat a ma sere fajne na kolesach, ale ta sa da urcite presvedcit... neznasam striekat cervvenu...

Sumec napísal:Ja ťa obdivujem, že máš chuť stále lepiť nové a nové verzie Fordsonu :shocked: Držím palce aj pri tomto kúsku :big smile:

raz ta hadam nadchne nejaky model , znacka, ktora nie je vydavana a budes si sam spomaly kreslit a prezentovat, nie je to tazke...naozaj.

atlon napísal:a hlavne nezabudni : 13 mm :wink: :P

aj Nka to tak mali? :wink: ? jasne, ze pamatam, hadam kym zabudnem aj Fko rozkreslis.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Feb 2016 09:04

cervena,zlta,biela su najhorsie farby.skus najprv kolesa namachlit bledo sedou alebo karosarskym plnicom.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Feb 2016 09:50

Roman napísal:cervena,zlta,biela su najhorsie farby.skus najprv kolesa namachlit bledo sedou alebo karosarskym plnicom.

kolesa som strekol najprv sedym primerom (od Tamiya, uz sa mi osvedcil pri predchadzajucich Fkach), prebrusil, strekol este potom dvakrat primerom, predne koleso je ako tak k mojej spokojnosti po 5tich nanosom cervenej... pri zadnych som spravil taky mensi pokus, primer som spravil tak isto ale rohy a hrany som presiel cervenou farbou (ale iba na jednom kolese aby som videl, aky bude rozdiel...), pretoze tam akoby bola ina dimenzia... farba ani za pana drzat a zlieza, co nechapem, ved preto som daval primer aby mi farba drzala...ale ja to zvladnem...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa omron22 » 24 Feb 2016 09:54

Salut, zvladnes, zvladne a nemalo to byt v leteckej technike mne to pripomina helikopotvoru, teda fordsom co lieta.....

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fordson N Stanhay zeriav (mimapnd/NZM) - 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Feb 2016 14:38

Pekné vrstvy, aspoň ti to koleso dlhšie vydrží :P

mimapnd napísal:...tentokrat to bude zeriav (premyslal som este nad vojenskym, nosicom dreva, autograderom a tracksonom)...

a tak veď nabudúce ...

Pozerám to tvoje kreslenie na milimetrový papier, mno v dnešnej dobe to už sa veru nevidí moc často. Naposledy som videl niečo podobné u Iconmastera, keď dal k nahliadnutiu jeho projekt kamiónov.
V každom prípade, nech ti to lepí, teším sa na ďalší skvelý kúsok, lebo ako sa vraví, Tatier Fordsonov nikdy nie je dosť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný