Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Feb 2017 15:02

Mne sa páči tvoja veta "...keby som nebol taký lenivý"..
Tá v tomto reporte dostáva úplne iný rozmer.
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 12 Mar 2017 20:26

Report
Zlepil som predne dvojkoleso, je to v podstate zadne koleso v mensom, ale pri tomto kolese, by som chcel napisat, ako lepim dokopy obojstranne celky a co vsetko sa da pouzit, pretoze na iste tvary noznicky, ci skalpel su prikratke. ak teda chceme, aby to vyzeralo eňoňuňo.
Takze, kazde "slniecko" sa sklada z vnutornej, v tomto pripade celozena cast a vonkajsej strany, jednu z nich podlepim, na oboch si obrezem konce, aby som ich vedel pekne zlicovat, a v tomto pripade aj stredovu dierku, podla ktorej budem centrovat. Slniecka zlepim dokopy. Tychto slniecok mam 4, ale kazde lepim ako samostatny celok, ak by sa nahodou pritrafila nejaka chybicka, ktoru mozem este 3x opravit.

Slniecko necham preschnut, po preschnuti, vezmem do ruky dierovac, nastavim si spravny priemer dierok a vydierujem vsetko co je kruhoveho tvaru; samozrejme da sa aj skalpelom povypichovat, ale dierovacom mi to pride pravidelnejsie. Potom som si s ihlou naznacil strety stredoveho kruhu s jednotlivymi lucmi, pri rezani mi to pomaha nezarezat prilis hlboko, ale vacsinou zacinam rezat od dierky smerom von, skalpel potom pekne sklzne do vydierovanej casti a ostane fajny prechod. vyzera to skoro profesionalne potom. popripade sa to moze este trosku poobrusovat, pozrezavat. surovy vysledok je na poslednej foto.

V mojom pripade, kedze premaluvavam, slniecka presli prebrusovacou upravou, aby lepsie chytala farba, pretoze na laserovej tlaci farba velmi zle chyta. Ozdobil som ich maticami, ktorych bolo v laserovej sade malo, tak som pouzil aj Ivantovky.

Navodovka je spravena velmi pekne, je 1:1, co by tam mohlo byt napisane, uvedomil som si to cirou nahodou po primerani casti 21a/b. Mne to velmi pomohlo, pretoze namiesto papierovej casti som pouzil plastovu trubku vhodneho priemeru, tak som si mohol pripasovavat podla potreby. A ako som si pekne vsetko popripasovaval, pomeral, tak som si nedal pozor a zalepil skor ako som si nastavil rozlozenie lucov... pot ma zalial, zlc sa mi navalila do krku, krvny tlak mi natlacil krv do oci... slak ma skoro trafil, ale so sekundakom sa marne hadat... pockal som, kym uschne a potom som jedno slniecko odoperoval, na moje prekvapenie to islo celkom lahko a ziadne zasadne poskodenia sa nekonali... co je vidno na vysledku.

Vysledok je predne dvoj valcovacie koleso
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Mar 2017 21:24

krása, čo viac napísať :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 12 Mar 2017 22:21

Parádny report, sledujem a netrpezlivo čakám na konečný výsledok.
Ešte aby som nezabudol, vopred si objednávam jednu porovnávačku s fordson valcom, teda až potom, keď túto mašinu dokončíš. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 20 Mar 2017 23:34

Marmat napísal:Parádny report, sledujem a netrpezlivo čakám na konečný výsledok.
Ešte aby som nezabudol, vopred si objednávam jednu porovnávačku s fordson valcom, teda až potom, keď túto mašinu dokončíš. :wink:

Dakujem, dal som si za ulohu prezentovat poriadne reporty, i ked niektore postupy su trivialne, niekomu urcite pomozu.
S tym porovnanim, velmi rad, ak stihnem Avelinga do juna zbuchat a poslat, a samozrejme ak nezabudnem, tak nie je problem, len varujem, su to ve odlisne mierky.
ideme dalej:
Report
Casu na tento model mam dost malo, takze dnes len skromne. V dnesnom reporte by som chcel popisat, ako si ja, pomocou maskovacej pasky vytvorim ostre rozhranie medzi dvomi farbami, bol to boj, este som to nikdy nerobil... ach tie krasne jednoliate sede fordsony :bad smile:
v mojom pripade sa bude jednat o drziak predneho valcovcieho kolesa; celkom fajnovo som ho najprv zlepil, sam som bol prekvapeny ako rovno mi to vyslo, natrel som ho na hnedo, tej farby je tam najviac, cize moja zaklad.

potom som si kupil maskovaciu pasku "Tesa Precision Masking Tape Sensitive" na odporucanie jedneho maliara. To je ta ruzovej farby.

Krasne sa s nou pracovalo, paradne sa prilepila, lahko sa odlepila, ale, velke ALE, ked som ciernou farbou pretieral, tak sa zacala spravat velmi nepekne, zmrstila sa a farba mi presiakala popod... esteze ze hneda bola olejovej bazi a cierna vodovej bazi, islo to zmyt... keby to bolo inak, slak by ma trafil. Z toho plynie pre mna velek ponaucenie, odskusat neodskusane na vedlajsom papieri...
Ale ako sa v Star Wars povie, svintla nova nadej, pouzil som agresivnejsiu pasku Tesa, jej sestru, lepi ako svina, Tesa Precision Masking Tape Yellow. ozaj, ze lepi, ale hlavne je, ze nestrhava podklad.
Dalsi poznatok, ku ktoremu som dospel; lepsie sa maskuje z viacerych kusov pasky; cize, postup rovnaky, len som si zltu pasku rozdelil na dve polovice, ktore som lepil samostatne, a ked mi nieco nesedelo, lahko sa dalo doladit tenuckym pasikom pasky. tentokrat som si dal obzvlast pozor aby mi prilehal kazdy a jeden kusok pasky, aby mi farba nezatiekla. Popritlacal som ju zaoblenym koncom stetca (je jedno ci je to stetec, hlavne ze to nebude ostre, aby sa to nepretlacilo na model, treba jemne, aj 5x, lepsie ako nieco potentať :bad smile: )
A tu je vysledok:

Cest praci
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Mar 2017 23:48

K tym maskovacim paskam by som pridal len tolko, ze existuju druhy ktore su vyslovene urcene na maskovanie pri pouziti farieb na vodnej baze. Napr. lakyrnicka papierova maskovacia paska od 3M, ktora je vodeodolna ma modru farbu.
Takze vhodny vyber pasky a tiez ten test "nanecisto" zaruci spravnu spolupracu farba-paska.

Kazdopadne aj napriek obtiaznostiam, sa ti to pekne podarilo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Mar 2017 10:58

velmi dobra je japonska paska od tamiya.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 12 Júl 2018 20:55

Medzi ďalšie kostlivce pomaly ale isto začína spadať tento krásavec, ale na veľmi kratučkú chvíľku som si odbehol aj tu.
Najprv sa udiala nehoda, valec mi padol na zem a rozutekal sa kam sa dalo ale našťastie to boli všetko spoje natupo, tak som to rýchlo napravil a začal sa venovať komínu a takým serepetičkám, ktoré ani nestoja za reč.

Čo ma ale zarazilo v návodovke je, že i keď je krásne zobrazené ako určitý celok zlepiť, ani za oného neviem kam to poto nalepiť... Ale to už si necháme na inokedy, valec idem naspať na poličku a sústredím sa na iný model.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Aug 2018 10:10

trošku na motiváciu (a návod, čo s tým, ak ťa to nasrkaká, netreba to rovno dupať, aj ohník spraví svoje :D )
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný