Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 21 Apr 2016 23:09

Ahojte,
akosi ma opustila fordson muza, tak som sa pustil do tejto krasavice.

Trosku historie, ozaj len trosku (ta ponuknuta Modelikom v zosite je doooost mimo, zle):
Obrázok
Firma vznikla roku 1862 spojenim spolupraca dvoch Anglicanov: Thomas Aveling & Richard Thomas Porter. 3 roku nato, roku 1865 vymysleli a zostrojili svoj prvy parny motor, no a ked vymysleli parny valec, tak zacali predavat po celom svete a verte, neverte, predali ich viac ako vseeeetci vyrobcovia parnych valcov dokopy, God save the Queen.
Jeden sa dokonca ukazal aj v rozpravkovom serialy Thomas parna lokomotiva.
Aj sa o nich spieva:
neviem ako dat video, tak dam len link: https://www.youtube.com/watch?v=Joid7wck_KM
Tento konretny model sa najblizsie podoba BT Typu 8 Ton, ma aj meno Loretta s cislom TA26662 z roku 1916 (vyrobne cislo 8752)

Hadam by aj stacilo, idem k modelu:
Report
model je tlaceny na laserovej tlaciarni, su k nemu aj lasery, ktore tiez mam. Spracovanie je velmi pekne, detailne. Nejake fyzicke upravy neplanujem, sem tam prihodim nejaku trubku, bocny mostik a menovka aby sa to podobalo co najviac na Lorettu, vonkajsi vzhlad bude prefarbena lestenka

namiesal som si iny odtien zelenej, lebo tato strasne krici do oci, moj valec bude tmavsi.
Toto je moj prvy polsky model, pisany navod, no ani nemusi byt, to, ze mam ist podla cisel a pismen, ideme dalej. Co je divne, ze v navodovkach nie su zakreslene niektore casti, napriklad cast 1... nikde nic (ide zospodu na W3). A ako zlepit dokopy celok 4 (ten minipipi obraztek je len cast celku), po dlhsom hutani a kukani na obrazky na googli a potvrdeni od Janusza som na to prisiel. Su to logicke veci aj su zakreslene v navode, neoznacene, ale ak by sa k modelu dostal menej skuseny modelar, a hned od zaciatku bude viac premyslat ako lepit... sa na to vyprdne.

zatial mi svetko pekne sedi. Model to bude urcite pekny, ak ho dokoncim.
Celok 1+2+3:

este ho musim ozdobit asi milionom nitov, presne povedane 148+148+4+23, spolu je to 323, zatial som ich nalepil asi 60, mozno 61.
Dalsi celok je 4, ten uz je farebnejsi a aj ta zelena sa mi paci:

S celkom 1+2+3 ho zlepim az ked ho onitujem a pretriem ciernou.
Teraz sa vrhnem na zadnu cast, ktorou je priestor na sedenie a uloznik pre uhlie a nadrz na vodu, tam je tiez doooost vela nitov.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 23 Apr 2016 10:10

Fordson ti síce není ale verím, že aj z tohto vytvoríš kukatelný model..:) :victory:

Podľa mňa tam ale stále je aj ked mierna podobnosť z fordsonom.:D
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Apr 2016 11:18

Presne Matúš, raz za čas treba zmenu :big smile: A teším sa na výsledok, lebo tvoje fordsony sa mi veľmi páčia a tento valec isto nebude výnimkou :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa omron22 » 25 Apr 2016 11:05

Ej Ej drzim palce..to tie lasery su dost detailne ...napis medzicasom ci sa to bude dat postavit ako cistostavba...

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 27 Apr 2016 20:41

Diky hosi,
co sa tyka cistostavby, neviem, musim sa priznat, ze to velmi este s laserom neviem a kazda chybicka je hned vidiet, hlavne ked nieco ohybam a prezeniem to, tak farba popraska, treba na to opatrne, ale ked sa daju formulky lepit nacisto, tak aj toto by sa hadam dalo, len to chce cvik (si myslim).
Report
pokracoval som castou 5, co je zadok povozu, je tam taka provizorna sedacka a priestor na uhlie. Co sa presnosti tyka, nemozem si stazovat, ale, v navode sa pise podlepit vonkajsie a vnutorne bokove casti 5+5aP a 5+5aL kartonom 0.5mm, co je super, je to pevne ako hovado, lenze po zlepeni s kostrou to vychadza sirsie o 1mm, cize staci podlepit iba jednu cast a druhu na to prasknut, ale je to nazpodku a aj pri cistostavbe by to nemalo robit velku neplechu...
sedacku som si spravil z dreva, dodava to modelu taky ten lepsi smrnc. Samozrejme vsetko som ozdobil nitmi a premaloval. A tu je doterajsi vysledok:

a teraz sa montujem s pristavbou, tato cast je prirobena, pretoze original A&Pcka boli klasicke kolesove. Tohoto celku som sa trosku obaval, pretoze navodovka nic moc a nevedel som ako na to. Az potom som prisiel na to (a citil sa oko debil, ake je to jednoduche), ze vrchnu cast treba nastrihnut, co nie je nikde spomenute ani naznacene (hlavne to pokial narezat), ale ja som sikovny obcas a celkom mi to vyslo.

teraz to este chce dorobit spodok komina a nejake tie matice a mozem cele zaciernit. Potom sa zacnu celky zmensovat a budu pribudat ozubene koliecka a ine one mechanicke, ale tocit sa nebudeme, ci?
Som so sebou zatial spokojny.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Apr 2016 17:13

parádny model a aj stavba, ale zlatá atramentová tlač :)

môžeš skúsiť prelakovať celú stranu, buď fixatívom, alebo akrylovým lakom, potom to vraj pri ohýbaní nepraská a ty to môžeš skúsiť bez obáv, lebo to aj tak prefarbuješ :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
prostejaradoslav | 38
Príspevky: 250
Meno: rado
Bydlisko: Povina

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec (Modelik) 1:25

Príspevokod užívateľa prostejaradoslav » 30 Apr 2016 19:32

Tento valček sa páči aj mojej holke. Som zvedavý na výsledok držím palce.
ked vidim vrakovisko obcas mi pride luto

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 22 Jan 2017 20:22

Trosku ma zamrzelo, ze mi tento pekny valec lezi rozrobeny napolicke, a chcel som zarezat nieco vacsie, tak to sa na skok vratil a cez vikend nieco polepil:
zlepil som drziaky pre kerovanie, pumpu (to cervene), povysekaval a pozliepal som ozubene koliecka. vsetko zatial sedi, jedine je v navode zle oznaceny diel 17c (je oznaceny 16c), ale to je malickost.

Este polepim zopar celkov a mozem zacat farbit a kompletizovat.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Jan 2017 20:32

krása :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Aveling & Porter BT Typ 8 Ton Cestny Valec / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 22 Jan 2017 23:14

Paráda, som rád, že si sa k tomu vrátil.

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní