Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

KOMATSU 830 E-AC / RPM studio / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa WanRayen » 04 Máj 2016 15:56

Nádhera.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Máj 2016 19:11

Wow :shocked: Paradna masinka a fotky pre favorita "foto mesiaca" ako stvorene! Na tom vulkanickom strku posobi naozaj realisticky.

Urcite si zaobstaram jednu digitalnu verziu, preto aj mna by zaujimali nejake detaily na co sa pyta aj kolega:
KamilZ napísal:losllanos1: Kolik je tam dílů? Uvnitř PDF je rastr nebo vektor, abych si to mohl případně zmenšit/zvětšit? Mohl bys prosím zde pro ukázku, samozřejmě v netisknutelném rozlišení, dát pár obrázků, jak vypadá vystřihovánka a návod?

Mimochodom na aky format papiera by sa mal tlacit v mierke 1:25?

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 04 Máj 2016 19:49

Odpovim na par dotazov

Model je samozrejme stavany koplet z farebneho papiera o hrubke 0,2mm samozrejme je tato moznost dostupna aj u nas papier sa da objednat v roznych papiernictvach a vekoskladoch odporucam si kupit komplet 100 listov A3 v pripade tlace na farebny papier verzia na tuto tlac je pripravena . za dalsi su tiez tieto stroje cisto biele ako liebherr ale neda sa na ne potom pouzit ziadne cislovanie stych co su v planoch ,

Za dalsie dieli v pdf su vo vektore ale nemyslim ze by sa snimi malo nejako manipulovat .
Za dalsie v dohladnej dobe pripravym aj verziu 1:32

Samozrejme niektore veci ako kolesa alebo nadrze hasiaceho systemu su sice z farebneho papiera ale su nasledne retusovane predsa len je to detail ktory sa neda zlepit uplne perfektne a tym padom striekam

nahlady dam to nie je problem neodporucam vsak tlacit . ale vidim ze atlon to za mna vyriesil nejako sa mi to tu nechce nacitat neviem preco


Naposledy upravil/-a losllanos1 v 04 Máj 2016 20:17, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa KamilZ » 04 Máj 2016 19:59

Děkuji za odpověď. Možná jsi mě špatně pochopil, na vektory v PDF jsem se ptal, protože by šlo PDF jen prostým nastavením měřítka v Acrobat Readeru při tisku zvětšit/zmenšit, samozřejmě jsem nechtěl s modelem nějak manipulovat. Náhledy jsem také nechtěl tisknout (to jsem i psal, byl by to stejně nesmysl tisknout z malého rastru), zajímalo mě jen, abych si udělal představu o způsobu zpracování a řešení návodu, abych případně nekupoval zajíce v pytli (ve smyslu, zda bych si na to případně troufl, model je moc hezký!)

Jestli ještě mohu poprosit o to info, kolik je to dílů a počet stran (předpokládám A4).

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa atlon » 04 Máj 2016 20:16

Kamil , tu máš nejaké náhľady :wink: http://www.rpm-studio.pmht.net/06-Komatsu830.html
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa KamilZ » 04 Máj 2016 20:20

Super, díky, to stačí.

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 04 Máj 2016 20:21

kamil samozrejme model sa da upravit velkostne priamo v pdf nie je nijako heslovany alebo nieco podobne
aby si si nemyslel ze som ta pochopil nejako zle viem presne na co si sa pytal a viem ze nie vsetko vam modelarom vyhovuje a tak ja priamo z v programe v ktorm upravujem stranky eportujem do pdf 600 dpi cize celkom kvalitne a nechavam v Pdf plnu velkost

Model Je na A3 formate

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Máj 2016 20:30

Tie navodne kresby su velice pekne!

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa martin1807 » 04 Máj 2016 22:05

Veru ozaj pekný kus nábytku :P Krásna práca. No neviem či niekedy na taky velky model budem mať nervy. :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: KOMATSU 830 E-AC /M 1:25 / RPM studio

Príspevokod užívateľa maťko85 » 05 Máj 2016 00:18

Nemůžu zůstat pozadu :P .
Rovněž gratuluju k zdárně dokončenému megamodelu, vypadá naprosto fantasticky :still dreaming: :jawbone: . A souhlasím s ostatními, podle náhledů vypadá stavebnice (stránky s díly a návodné kresby) srozumitelně. Určitě bych si rád model zaopatřil, popasoval se s novou výzvou a splnil si tak další modelářský sen. Jinak měl bych dotaz na ty mřížky chladičů - předpokládám, že jsou pálené laserem, zajímalo by mne, kde a jak se dají sehnat.
Jinak držím oba palce, ať se ti stejně kvalitně daří stavba i distribuce ostatních modelů nejen firmy Komatsu, které máš v plánu. Jednotlivé modely jsem si našel na Googlu a musím říct, že to po dokončení budou velmi zajímavé kousky :victory: .
P. S. - zajímalo by mě, jak to vypadá s tím důlním rypadlem Hitachi, který máš taky rozestavěný. S tímto demprem by to byl moc hezký pár :still dreaming: .

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní