Bobcat 334 / Patero / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 22 Nov 2016 17:58

malý pokrôčik...



ide sa na lyžicu a potom už asi farbiť a piesty s interierom...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Nov 2016 20:10

Maly krok pre Patera, ale velky krok pre papierove modelarstvo :victory:
Fakt radost pozerat, nech ti ten modelarsky elan vydrzi!

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 22 Nov 2016 21:23

Roste ti to parádně, jen tak dále :victory: . A ještě by mě zajímalo (možná v tuto chvíli předčasně) - jestli stavíš model jen pro sebe, nebo jej pak pustíš do světa (buď jako free model, nebo přes některého vydavatele).

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 22 Nov 2016 22:31

to-> maťko85: Tento model je len jednokusovka. Nechcem si toho nabrať na plecia zase privela. Takže relax a zábava. Ďalší možno už bude v šíritelnej podobe. . JCB 1cx

ešte mi trochu pribudla lopata uchytená na funkčnom rychloupináku. Niesom zástancom funkčných dielov, ale konkrétne tento upinák je konštrukčne nenáročný a mohol by mať aj dosť dobrú životnosť pri manipulácii.



ešte budem musieť doladiť trochu materiál na osky. Zatial je všetko konštruované na medený drôt 1,8mm a to ešte nemám doriešenú finálnu podobu, že ako to nakoniec doladím, aby to vyzeralo aj trochu reálne a aj to bolo funkčné. Funkčnosť je samozrejme až na druhom mieste, takže v krajnom prípade to bude na pevno zlepené.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Nov 2016 23:57

Radosť pozerať ako ti to tu rastie.. :victory: :P Len tak dalej.:)
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 24 Nov 2016 12:27

Tomu hovorim velky navrat "Krala" Jozefa do vrcholoveho modelarstva, len dufam, ze som nieco nezakrikol...
Naposledy upravil/-a petopato v 02 Dec 2016 20:11, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
stokholm | 35
Príspevky: 56
Meno: Honza

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa stokholm » 01 Dec 2016 20:39

Vypadá moc dobře, moc pěkný kousek

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 02 Dec 2016 23:47

Dakujem chlapci za podporu. Uz som to mal sto chuti rozslapat. Tie funkcne casti su skratka narocne. Konkretne tie piesty. Paska petopatovka funguje celkom fajn. Vyhoda je, ze sa da z toho vyrobit cokolvek akehokolvek priemeru. Ja som vsak nahodou natrafil na material, ktory sa vola zvaraci drot na nerez a ten vyzera super na twnto ucel. Nevyhodou su len konkretne priemery 2,4; 2,0 a 1,6 milimetrov. Na bobkata to vsak postacuje. Uz som robil aj nejake pokusi s farbenim. Report zajtra.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 02 Dec 2016 23:53

A tot to reklama a seci teraz nepojdeme spat az do 00.00.01... To aky masaker. Sa tesim viac ako Adam na Vianoce, a to ma dostat Lego.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 03 Dec 2016 14:01

Tak hádam to nieje až tak divoké... :haha:

Takže k farbám. Vrch striekaný syntetikou color niečo. Nekryje velmi dobre a schne dvanásť hodín. Ale povrch super. Podvozok striekaný akrylom Tamiya X-1. Dobre kryje, dobre sa strieka, rýchlo schne. Len zase je cez ňu vidieť každý nedobrúsenec, stekanec lepidla, laku, sekunďáku, každá jedna ostrapina papiera. Použitie nejakého plniča a následné brúsenie mi príde dosť pracný postup, takže nápravu do budúcna by som skôr videl v precíznosti práce. No uvidíme, čo z toho bude.

fotené mobilom, takže otrasné, viem...



Piest vyrobený zmotaním kancláku na nerezový zvárací drôt priemeru 2mm. Je to funkčné, ale... problém tam dostať osky funkčných častí. Pôvodne to mal byť špendlík, ale keď som sa to tam snažil dostať a takmer som to už druhý krát rozšlapal, som objavil v bedni nejaký hliníkový drôtik menšieho priemeru. Takže to nieje rozšlapané, ale aj tak je vidieť, že to je proste na ustrihnutých kúskoch drôtu. Nechám to také aké to je, lebo na viac momentálne nemám nervy. Každopádne to bude chcieť vymyslieť technológiu, pri ktorej to bude aj funkčné a bude to aj trochu vyzerať.

Zelené pásy sú natreté zelenou farbou prifarbeným nitrolakom. Použité po piatich či kolko rokoch vo flaštičke od atramentu. Normálne to tam vydržalo. Farba na pásy už tolko šťastia nemala.

Je to dosť trápenie, ale dokopem to do konca, nech to vyzerá akokolvek. Nejako treba začať. Už teraz ma strása z osiek na ramene... :haha:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní