Bobcat 334 / Patero / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Dec 2016 15:11

Patero napísal:Podvozok striekaný akrylom Tamiya X-1. Dobre kryje, dobre sa strieka, rýchlo schne. Len zase je cez ňu vidieť každý nedobrúsenec, stekanec lepidla, laku, sekunďáku, každá jedna ostrapina papiera.

To dobre krytie a zvyraznenie nedokonalosti povrchu je asi tym, ze tie modelarske farby maju jemnejsie pigmenty.. Podobne su na tom aj autolaky alebo akrylove farby, priam si pytaju nejaky zaklad. Ten pomoze uz aj vtedy, kebyze ho nevybrusujes len pouzijes na zjednotenie povrchu a zvysenie krycej schopnosti finalnej farby!

Patero napísal:Použitie nejakého plniča a následné brúsenie mi príde dosť pracný postup, takže nápravu do budúcna by som skôr videl v precíznosti práce.

Toto iste som tvrdil davnejsie, no teraz som sa uz dospel ku tomu, ze zakladujem nielen "A-ckove plochy" (kabiny, kapotaze a tak) ale aj posledny drobny detail. Ano, je to o nieco zdhlavejsie a pracnejsie, ale ten vysledok stoji za to!

Nechcem ta prehovarat, kedze uz mas svoje overene postupy a technologie a taktiez dlhu modelarsku prax. Ale jednu sancu by si tomu mohol dat, napr. na kabine alebo nadstavbe :wink:

Nech sa teda dari, sledujem dalej!
P.S.: uz zacinas fotit ako Terenkoza :P

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Dec 2016 15:23

keby len fotiť, aj dupať by chcel :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 03 Dec 2016 16:00

zaujimava konstrukcia fh 18 na podvozku z bagra

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 03 Dec 2016 19:57

iconmaster napísal:Nechcem ta prehovarat, kedze uz mas svoje overene postupy a technologie a taktiez dlhu modelarsku prax.


A o tomto to je... :haha: Ja som väčšinu toho zabudol... :haha: To čo teraz krvopotne smolím do kopy sa kedysi lepilo samo. Tiež som nestriekal plničom a išlo to. Už si len spomenúť, že ako som to robil... :haha: A aj foťák som mal kedysi... :haha:

Ale to je tak, keď medzi posledným a predposledným modelom si človek postaví dom a "spraví" tri deti... :haha:

ono to už nejako dopadne. Tu ešte nejaké tie terenkozovky.. :wink:


Užívateľov profilový obrázok
stokholm | 35
Príspevky: 56
Meno: Honza

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa stokholm » 05 Dec 2016 16:26

Vypadá fantasticky :jawbone: pěkný postup

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa majo » 07 Dec 2016 09:25

S Bobcatom sa pasuješ parádne. Vyzerá to super, teším sa na ďalší postup. :big smile:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 03 Jan 2017 21:13

Ďakujem chlapci za podporu.

Z kompletácie ramien a piestov pomocou malých osiek som mal dosť obavu. Zatial to pripomína skôr hračku. Je to plne funkčné, tak isto zatial. :haha:

Fotky terenkozofky, viem, bohužial...




-rozriedený nitrolak s tónovačom po pár rokoch v nádobke od atramentu zmenší nádobku a stratí impregnačnú schopnosť.
-akrylová farba Tamiya dokáže rozleptať a oživiť herkules. Po pritlačení a uschnutí to zatial drží na svojom mieste.

Zatial som s tým spokojný, lebo mám z toho radosť. Viem že pod týmto nickom kedysi ktosi prezentoval trochu precíznejšie modely. No čo už... :P

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Jan 2017 21:36

Patero napísal:
  1. rozriedený nitrolak s tónovačom po pár rokoch v nádobke od atramentu zmenší nádobku a stratí impregnačnú schopnosť
  2. akrylová farba Tamiya dokáže rozleptať a oživiť herkules. Po pritlačení a uschnutí to zatial drží na svojom mieste
  3. viem, že pod týmto nickom kedysi ktosi prezentoval trochu precíznejšie modely. No čo už...

  1. ja som asi starý, ale kedysi boli nádobky na atrament/ tuš sklenené a tie sa nezmenšovali, či?
  2. no pekne, mne zase sekunďák elegantne rozleptal nastriekanú akrylovú farbu sprejom
  3. najdôležitejšie je sa len s tým vnútorne vysporiadať
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 03 Jan 2017 21:48

toudi_sk napísal:
Patero napísal:
  1. rozriedený nitrolak s tónovačom po pár rokoch v nádobke od atramentu zmenší nádobku a stratí impregnačnú schopnosť
  2. akrylová farba Tamiya dokáže rozleptať a oživiť herkules. Po pritlačení a uschnutí to zatial drží na svojom mieste
  3. viem, že pod týmto nickom kedysi ktosi prezentoval trochu precíznejšie modely. No čo už...

  1. ja som asi starý, ale kedysi boli nádobky na atrament/ tuš sklenené a tie sa nezmenšovali, či?
  2. no pekne, mne zase sekunďák elegantne rozleptal nastriekanú akrylovú farbu sprejom
  3. najdôležitejšie je sa len s tým vnútorne vysporiadať


odpoveď č.1- niesi starý, len vela pamätáš. Možno sa dajú zohnať ešte aj sklenené, neviem, ale ja som mal k dispozícii plastové, tak som ich ŽaVeS použil.
odpoveď č.2- mne sekunďák s farbou nič nerobil. Tie železné osky sú z vonku zakvapnuté riedkym sekunďákom aby odtial nevypadli a môžem sa mýliť, ale myslím si, že to tam nieje vidieť.
odpoveď č.3- od kedy som konvertoval na Fitov Mamvpichizmus, tak... ako by som to nejak slušne... no... skôr mi ide o verejnosť. Asi niesom ešte dostatočne konvertovaný... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bobcat 334 / Patero / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Jan 2017 21:57

slušnosť sa už dávno veľmo nenosí :wink: ale pekné to máš, držím palce k dokončeniu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný