JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Jan 2017 13:52

Po dlhom case pridavam nieco na modelarske forum a vybral som si sympaticky stavebny stroj JCB 1CX(T) od p. Jakubca, ktory vysiel v casopise Fifik. Z moznosti kolesoveho pohybliveho a pasoveho nepohybliveho som si vybral ten druhy.Model graficky pekne prevedeny, navod zrozumitelny ale odporucal by som ho uz skusenejsim modelarom, urcite nie zaciatocnikom.
Tu su moje poznatky a chyby,ktore som nasiel pocas stavby:
V navode by som zmenil postup lepenia dielov 7,8 najprv na diel 5 a tento celok na diel 1 a az POTOM diel 6.
Diel cislo 10: ked su na svoje miesta dopasovane boky (dvere) vznika nad prednym a zadnym oknom medzera niekolko milimetrov.
Celky pasoveho podvozka som na kabinu nalepil hranou pasov natupo. Sirka dielov 16 a 17 nezodpoveda sirke pasov kam sa ma nalepit - pasy su sirsie.
Diel 35 - plocha na uchytenie zadnej lyzice nema ohyb v strede, diel treba naryhovat a zohnut na najblizsej ciare.
Diel 46, konzola zadnej lyzice - uchytenie ramena ma byt vyssie nie v naznacenych otvoroch lebo by asi nebolo mozne lyzicu aj s piestom uchytit
Diel 44,spodne rameno zadnej lzyice - pasik tvoriaci sirku ramena treba viest POPOD otvor uchytenia piestu lyzice, inac sa neda piest uchytit. Vzniknute plochy pod otvormi zamalovat prislusnou farbou,pripadne aj podlepit.
Upravy co som robil su leskla folia na zrkadlach a ako piesty som pouzil kovovy drot.Inac ponuka model znacne mnozstvo uprav ako hadice,pohybliva aj predna lyzica,interier....

Napriek tymto nedostatkom sa mi model velmi pacil a snad som aspon trochu pomohol tym co sa donho chystaju.V rpipade nejasnosti mojho popisu sa kludne ozvite,mozem doplnit foto pripadne podrobnejsie info.

Naposledy upravil/-a LuPa v 06 Jan 2017 14:02, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: JCB 1CX(T) , M1/35, Fifik 2016

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Jan 2017 13:57

pekný model a díky za postrehy :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: JCB 1CX(T) , M1/35, Fifik 2016

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Jan 2017 14:04

Dakujem za pochvalu :)

Užívateľov profilový obrázok
stokholm | 35
Príspevky: 56
Meno: Honza

Re: JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa stokholm » 08 Jan 2017 22:05

Pěkný model, povedl se Ti. Zajímalo by mě, kde by se dal sehnat? Gratuluji k dokončení

Užívateľov profilový obrázok
mbactros | --
Príspevky: 17
Meno: Lubo

Re: JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa mbactros » 13 Jan 2017 09:49

Pekny model, len autor vynechal hydrauliku, ktora ma dvihat cele zadne rameno voci zakladni... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Jan 2017 14:58

Dakujem za pochvaly,vazeni:-)
Kde som tento model ziskal?
Na stranke casopisu Fifik, http://www.fifik.sk/vystrihovacky .Prave tento model a aj sypac Liaz co tu na fore nedavno tiez pribudol, som si ho vyhliadol a ozval som sa na casopis.fifik@gmail.com ,kde mi vyhoveli,za co aj touto cestou este raz DAKUJEM :big smile: . Verim ze uspejes teda aj Ty :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 19 Jan 2017 10:53

Pekný model, škoda že nemá interiér. Ale zdá sa mi nekaký malý na mierku 1:35 keď lego panáčik je pomaly vačší. Nie je to skor 1:53 ? :-D a z fifika sa dá doobjednať ten časopis ktorý už nie je v predaji? Majú nejaký dopredaj vudaných čísel?
TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: JCB 1CX(T) /Fifik/ 1:35

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Jan 2017 17:02

Mierku som ozaj nepreveroval takze netusim ci sedi.
A ked pozries stranku Fifiku, vid moja minula odpoveď, su tam ich papierove modely z x poslednych cisiel casopisu a skusil som sa im ozvat a vyšlo to.Myslim ze keď Ti stačí 1 ks nebude problem ziskat ho

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný