UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 16 Feb 2017 12:13

Do Merkantilu chodím aj ja. naposledy som tam kupoval žltý, z ktorého teraz robím matice. Keď budem mať čas tak sa tam zbehnem pozrieť.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Beňo » 17 Feb 2017 09:11

Keď už budete v tých končinách, jedno zaujímavé papiernictvo je aj v bývalom OD Dunaj na námestí SNP na 1.poschodí nad predajňou gorila. Je to samoobsluha, takže všetky veci si môžete chytiť do ruky a popozerať a, v súvislosti s predchádzajúcimi príspevkami, majú tam farebné papiere od iného výrobcu ako Canson (priznám sa nepamätám si od akého).

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Feb 2017 16:42

pasy to ma ako tank z prvej svetovej. zaujimave ze sa tieto pasy vyrabaju uz 100 rokov

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 21 Feb 2017 10:36

Motor Zetor


Nasledovali úpravy priestoru uloženia motora. Na znázornenie protišmykového plechu som použil leptaný plech firmy Eduard. Má tú správnu farbu tak sa nemusí ani farbiť. Len dúfam že časom nezoxiduje. Kryt na druhej strane som urobil z farebného papiera a doplnil som naň matice.


Pokračoval som kabínou. Aby som do kabíny dostal vnútorné diely musel som ih rozrezať na jednotlivé steny a lepiť postupne. Najprv prednú a zadnú vnútornú stenu a potom obe bočné. Hotový skelet kabíny.


Zaprášená podlaha kabíny. Znázornil som aj šlápoty od blata a špiny. Na ich znázornenie som použil zvyšky nôh zo stavebnice sovietskych tankistov v mierke 1:35 čo sa mi povaľovali doma.


Kabínu aj s motorovým priestorom som prilepil na základňu. Posuvné dvere som nepoužil a asi ich tam ani nedám. Rozbili sa, a nové nie sú. Sieťky som nahradil leptanými od firmy Eduard.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Feb 2017 11:39

Pekne a celkom rýchlo ti to pribuda.:) Len tak dalej..;) Plechy model urcite oživili, rovnako tak upgradované pásy. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 23 Feb 2017 12:36

Dnes len krátko. Pokračoval som v dokončení základne nadstavby. Na vylepšenie som zase použil leptané plechy. Rovnaké plechy som použil aj na vrchnú stranu stúpačiek. Základňa je až na madlá a pár detailov hotová .



Ďalej budem pokračovať stavbou ramena a piestov.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 27 Feb 2017 14:40

Ako som sľúbil tak pokračujem ramenom.
Ako prvé som zhotovil upínacie kliešte na lopatu.


Ďalej som pokračoval vnútorným ramenom. Piestnicu som zhotovil z 1,5 mm oceľového drôtu, ktorý som trochu preleštil, nakoľko som si netrúfal motať takú dlhú chrómovú fóliu. Je to tenšie ako to má byť, ale vnútri ramena to aj tak nikto neuvidí.


Vonkajšie aj vnútorné rameno pred úpravami


Na vonkajšie rameno som nalepil vodiece kolieska vnútorného ramena, neviem ako sa to presne volá a ešte som znázornil zosilnenie konštrukcie, ktoré je v modely na značené len tieňovaním. Na jej znázornenie som použil žltý výkres, ktorý má trochu iný odtieň ako model a na prirodzenom svetle sa to trochu prejavuje. Škoda že autor nedal no vystrihovačky väčšiu náhradnú plochu. výsledný efekt na fotkách moc vidieť nie je.


Na vnútornom ramene som pomocou pásikov kancelárskeho papiera natretých oceľovou farbou naznačil opotrebenie rohov vznikajúce vysúvaním a zasúvaním ramena. Nie je to nalepené úplne presne, ale to zas až tak nevadí, ani opotrebenie nie je podľa pravítka. Menšie komplikácie nastali po zasunutí ramien do seba, vnútorné rameno nechcelo ísť von a musel som ho trochu presviedčať. Nabudúce použijem pauzovací papier.


Nasledovalo zostavenie oboch ramien dohromady. Detail uchytenia piestu vo vonkajšom ramene.


Nateraz všetko.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Feb 2017 16:40

pekne ti to ide, vidieť, že ťa to baví :wink:

Luky815 napísal:Na vonkajšie rameno som nalepil vodiece kolieska vnútorného ramena, neviem ako sa to presne volá a ešte som znázornil zosilnenie konštrukcie, ktoré je v modely na značené len tieňovaním. Na jej znázornenie som použil žltý výkres, ktorý má trochu iný odtieň ako model a na prirodzenom svetle sa to trochu prejavuje. Škoda že autor nedal do vystrihovačky väčšiu náhradnú plochu. výsledný efekt na fotkách moc vidieť nie je.

kto chce lepiť z kópie, dôvod si nájde :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Feb 2017 21:25

Pekne pokracujes a zasluzis si zvlast pochvalu za "tuning" :wink:

Luky815 napísal:Na vonkajšie rameno som nalepil vodiece kolieska vnútorného ramena, neviem ako sa to presne volá a ešte som znázornil zosilnenie konštrukcie, ktoré je v modely na značené len tieňovaním. Na jej znázornenie som použil žltý výkres, ktorý má trochu iný odtieň ako model a na prirodzenom svetle sa to trochu prejavuje.

Skoro si dobre odhadol, su to vodiace kladky.
A obcas sa aj ja cudujem, ze kolko krat su u Rippera len graficky naznacene prelisy alebo rozne urovne ploch, pritom niektore by isli spravit fakt jednoducho, zlozenim z dvoch casti. Ale asi sa setri miestom a autora limituje rozsah stran :P

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 07 Mar 2017 18:59

vau pekná práca :wink: tiež mám tento model v šuflíku ale asi tam ešte hodnú chvílu zostane...
TATRA nezná bratra

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní