Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 09 Mar 2017 09:09

Zdravím,
ďakujem za pochvaly a pokračujeme. pomaly ale isto sa už blížim do finále.
Nasledovala práca na zdvíhacích piestoch ramena. Vonkajší plášť som musel urobiť nanovo lebo keď som na piestnicu navinul vodiace pásiky tak som ten pôvodný vonkajší diel nevedel navinúť. Asi som spravil piestnicu moc hrubú a potom sa to celé nabalilo.


Taktiež som sa rozhodol, že znázorním aspoň niektoré hydraulické rozvody, konkrétne k zdvíhacím piestom a do ramena.


Po skúšobnom zostavení som zistil, že hydraulika ramena by v tomto prevedení vadila jeho dvíhaniu a tak som to prerobil.


Pokračoval som lopatami. Keďže sú tri, rozhodol som sa, že na každej znázorním iný druh prevádzky. Urovnávania lopata je nová bez známok používania. Lopata bez zubov je čiastočne opotrebovaná, na niektorých miestach už sa stihol ošúchať aj náter, ale ešte nestačila chytiť koróziu. Zubatá lopata je najpoužívanejšia. Urobil som na ňu nové zuby, tie vo vystrihovačke sú až moc jednoduché. Jeden zub som odstránil - opotrebenie.


Nasledovali dokončovacie práce na podvozku. Do stredu rozvodov som znázornil hadice. To znamená, že som musel v pôvodných rozvodoch vystrihať diery a nahradil som ich bužírkami. Celý podvozuk som následne trochu poprášil pieskovou farbou a zablatil suchým blatom zhotovených s pigmentov Agama odtiene piesková, blato, hlina prach namiešané od oka čiže pomer neviem. do toho som pridal trochu vody, pieskovej farby vallejo a disperzného lepidla a rozmiešal do pasty. Nanášal som ich do drapákov pásov, na reťaz pásu, pojazdové kladky a tak podobne.


Taktiež som mierne poprášil aj bagrovú nadstavbu. Na fotkách to moc nevidieť, nechcel som to totiž prehnať a mať z UDS-ky špinavý vrak.


Už zostáva len to všetko dať do hromady a doplniť madlá. V najbližších dňoch by mi mal prísť vhodný štvorcový profil.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Mar 2017 09:49

No mne sa toto veľmi páči, parádne sa s tým hráš :victory: . Už teraz sa teším na výsledok a na tvoje ďalšie modely :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 09 Mar 2017 12:07

No teeda. Paradna a aj celkom rýchla robota.;) Len tak ďalej. :victory: :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Mar 2017 21:48

Jo, pekne to mas!
K tym hydraulickym hadiciam - nabuduce skus pouzit iba "prazdne" buzirky, tie by mali byt maksie a flexibilnejsie.

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 10 Mar 2017 23:47

Ďakujem
iconmaster napísal:K tym hydraulickym hadiciam - nabuduce skus pouzit iba "prazdne" buzirky, tie by mali byt maksie a flexibilnejsie.


V tej prvej variante som naozaj mal v bužírkach drôtiky, ale nie po celej dĺžke, ale len v tom ohybe. Na tom ďalšom obrázku sú prázdne bužírky. Tie drôty čo tam trčia sú v bužírke len asi 3-4 mm hlboko a slúžia na uchytenie bužírok do základne.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 13 Mar 2017 10:57

Zdravím,
Finále.
Spojenie spodku s nadstavbou a dorobenie madiel a stieračov. Madlá som zhotovil s mosadzného hranola 0,8 x 0,8.


Fotky hotového modelu.


A na záver jedna spoločná.


Nakoniec krátke zhodnotenie stavby. Model nie je tvarovo ani stavebne náročný. Jedinou náročnejšou časťou sú pásy. Obsahujú drobné diely a je ich veľa. Po ich zostavrní už stavba odsýpala viac-menej sama. Čo sa presnosti dielov týka, tak jediný menší problém bol pri zostavovaní vnútornej obšívky kabíny, ktorú som musel rozrezať na jednotlivé panely a predný a zadný panel po stranách trochu zrezať. A obojstrannú pásku nepoužívam, okná lepím disperzným alebo sekundovým lepidlom. Ta je asi tak všetko.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Mar 2017 12:24

Gratulujem k parádnemu modelu, keď bude krajšie (a hlavne suchšie) počasie, tak by bodli nejaké fotky v exteriéri :)
Teším sa na ďalší model.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Mar 2017 21:07

Aj ja gratulujem k dokonceniu. Ta mierna patina dobre ozivila UDS-ku!
Si naozaj rychly, model len nedavno vysiel a ty ho uz mas zlepeny - kludne by si mohol byt "dvornym lepicom" RW s takymto tempom :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ander74 | 49
Príspevky: 517
Meno: andrej
Bydlisko: Zvolen

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa ander74 » 14 Mar 2017 14:11

Gratulujem k dokončeniu, model sa ti podaril, úpravy vylepšili model. Prihováram sa za foto vonku. :)

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: UDS 110p /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 15 Mar 2017 01:01

Taky gratuluju k úspěšnému a rychlému dokončení, model s takto provedenou patinou vypadá parádně :victory: .

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní