Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Moderátori: jozkin, iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 30
Meno: Martin

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 20 Sep 2017 11:44

Parádička, by si mohol do Nitry doniesť, aspoň tento celok, aj keď si uvedomujem, že to musí byť problém prepravovať z jednej miestnosti do druhej a nie to ešte cez pol Európy. Takže asi sa toho nedočkám, že by som to naživo uvidel. Teda aspoň nie od teba. :wink:

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 20 Sep 2017 15:02

Do Nitry az ked bude na kompletku. Ale urcite sa dostane na Slovensko. Takze rad urcite niekde zhliadnes.
Teraz: Fordson N Stanhay Crane
Pred: Fordson N "Campbell", Fordson F Snowdevil, Fordson F Road Roller,
Po: nejaky divny Fordson alebo "medzi mini model".
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Sep 2017 15:39

maťko85 napísal:... jestli dokážou manipulovat i s nadměrnými náklady ...

čo máš stále s tými nadrozmernými nákladmi? ani prepravca nadrozmerných nákladov nemôže prepravovať hmotnosť nad povolený limit nadrozmernej súpravy, potom musí použiť väčšiu

žeriav má svoju nosnosť a šmytec, novšie majú aj preťažovací kontakt, takže viac nezdvihne, našťastie, lebo už som mal v robote pacientov, čo mi tvrdili, že je pokazený a 10t žeriav nezdvihne 3.5t... , ale ich chyba a závisieť to na mne, tak ich už k ovládaču žeriava nepustím doživotne

no poporiadku, pri revízii sa robí dynamická skúška s hmotnosťou bremena 110%, tzn, že sa s tým aj jazdí po dráhe a statická skúška, to sa len zdvihne 120% nosnosti a meria sa priehyb, či nieje väčší, ako povoľuje norma

mimapnd napísal:

pekné, také podobné elektrohydraulické odbrzďovače/ ELHY nastavujem v robote, ale nemáme fotky reálnych bŕzd?
lebo my máme guľaté hriadele, pretože sa to jednoduchšie vyrába/ vŕta a aj tesní, ako hranaté diery a hranoly, teda :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Roman | 44
Víťaz Foto mesiaca
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Sep 2017 16:10

mas to super spravene. v kute vidim smutneho zabudnuteho chudaka fordsona zerav.
co pouzijes na lana na zeriave? spagaty alebo tenke droty?

mimapnd | --
Fordsonman
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Nov 2017 00:10

Velmi dlho som nic neodreportoval, v poslednej dobe sa venujem hlavne ramenu, podotknem dlhemu ramenu, pracovny nazov "gitara". Dlho som sa odhodlaval tohoto celku, celkova dlzka je 119cm, ale ako som sa lepenia obaval, konstrukcne je tak fajnovo vymyslene, ze sa lepilo velmi pekne... priprava mi trvala asi 3x dlhsie ako samotne lepenie... podliepal som a podliepal az mi skoro ruky odpadli.
Ale teraz uz aj nejake obrazky:
z roboty som si priniest 2 drevene dosky, najprv som si spolu zlepil 4 kusy A4 1mm kartonu, len tak po stranach odrezkami kartonu, pricom som prisiel na jeden poznatok: ak sa zlepuju 2ks kartonu k sebe z jedneho balenia, tak ako su kupene, priamo z balenia, jeden si treba otocit rubom a potom do seba zapadnu, bez ziadnej mini medzierky... rezane su gilotinou a ta ked reze, tak rez je take nepatrne V pri hrubke 1mm...

potom som si vystrihnute diely prilozil na karton, obkreslil, lepidlo naniesol na karton, pri velkych dieloch vzdy nanasam lepidlo na hrubsi diel, tym som zabranil neprijemnemu natiahnutiu papiera, a potom sup ho medzi dosky a cez noc zatazit... toto sa dialo cca 3 noci po sebe, kym som poriadne vypodlepoval vsetky dlhokanske kostrove diely ramena...

medzitym sa podlepovali a vyrezavali aj mensie diely, prsty boleli, vsetko je to 1mm alebo 1.5mm karton, ale pre pevnost ramena su to dolezite celky, ktorych bude vidiet iba tie oka:

Potom som este polepil nejaky ten chodnicek:
najprv som nalepil vrchny diel na sietku, tu mi posluzila sietka z roboty, ktorej si musim ukoristit viac, lebo este mam jeden vacsi chodnik na programe, a potom som to cvrkol na spodny diel, riadil som sa vnutornymi vyrezmi, preco je vysvetlene nizsie;
pri tychto chodnickoch to Miro vymyslel velmi pekne, spodna cast je o minipipi kustik vacsia, co sa vonkajsku tyka, vnutorne vyrezy su identicke, a tym padom sa lem opiera o dve steny; spodny diel je "spodok" a vrchny diel sluzi ako opora zboku, paradicka, aj po slepiacky sa da olepit takto chodnik.

potom sa trosku drotikovalo, take fajnove drotikovanie:

potom sa vestky podlepene dlhokanske diely vyrezali a mohlo sa ramenit:

vsetko sedelo, za dva veceri som mal kostru hotovu. vlepil som oka, odporucam vlepovat pre prilepenim vrchnej casti, da sa to zlepit aj potom ale je to robota ako za trest... bil som si hlavu o mur :beat plaster:
A takto vyzerala kostra zopar dni dozadu:

moja bota je 42jka.
Poobrusoval som kraje, rohy a nejake tie nerovnosti, ktore nechcene vznikli a zacal som olepovat obsivkou:

mam aj panorama foto of whole arm, ale to sa mi po nacitani nezobrazi... asi je to velky subor, tak som to tak sucho este z diakly cvakol...

mimapnd | --
Fordsonman
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 22 Nov 2017 22:25

Dalsi 2 rebricky zlepenene:

Gitara je ozdobena:

Posledny chodnik je oplechovany:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný