Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 09 Feb 2018 23:10

Halo,
diel 104 som odložil z technických príčin na posledné miesto.
Report
Pokračoval som kladkami, tých je na ramene 109 dokopy 10. Masochisticky som povyrezával diely na všetkých 10 kladiek naraz:

potom som si z kartónu vyrobil taký vylepšovák na prilepovanie obručí:

obruč držala tvar, nikde sa mi to nešmýkalo a hlavne som mohol pracovať oboma rukami...
A po nejakej hodinke boli všetky kladky hotové:

medzitým som si kúpil novú, väčšiu podložku. Ja debil som si ju mal kúpiť hneď na začiatku a nie teraz na konci, ušetrilo by mi to kopec roboty...

v časopriestore medzi kladkami a doručením novej podložky som vyrezával diely na rameno 109, na A3jkovú podložku je tento diel pridlhý a preto jeho vyrezanie na jeden šup nie je možné...

nová podložka A2, na tú sa diely zmestili (LTT):
pred - počas - po zlepení



zlepenie mi trvalo skoro 3 dni: 1 den jedna strana pariadne zaťažiť, druhý deň druhá strana, a tretí sa dokončovalo a veru sa vyplatilo, je to fajne placaté neskrútené.
Potom prišla na radu volaká asi výztuha... tá mala taký strašne nešikovný tvar na podlep... vlastne veľa dielov má také to podlepovacie čaro v sebe...

a teraz je na programe vyrezávanie krytov na kladky...
Dúfam, že sa páči.
PS: viem, že je málo fotiek, ale keď sa rozbehnem, nechce sa mi fotiť, teda vôbec nemyslím na fotenie... a potom už je neskoro...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 10 Feb 2018 00:44

Paráda! Len tak ďalej. :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 11 Feb 2018 23:52

Dobre sa na to pozerá, teším sa na to, keď to bude hotové. :victory:
A ten zlepšovák nemá chybu, jednoduchý ale plne funkčný. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 13 Feb 2018 10:10

Oné..., ktorý to staviate? Lebo tu je každý iný:
Obrázok

Či to je jeden z týchto?
Obrázok

Fotky sú odtiaľto: www.skyscrapercity.com

:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 13 Feb 2018 10:23

Yo Trak-Tor,
na prvej fotke je to ten v strede, ten sedy a na druhej fotke su to tie modre.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 14 Feb 2018 11:06

Trak-Tor napísal:Oné..., ktorý to staviate? Lebo tu je každý iný ..

Caute,
citujem info z pristavu 'ten prvy je tam uz iba na ozdobu, preto je natrety, lebo ho najlepsie vidiet z Pristavneho mosta - musi reprezentovat, je otazkou casu kedy skonci v srote' Inak je to jeden z prvych tejto konstrukcie co tam postavili, podarilo sa mi k nemu ziskat vykresovu dokumentaciu aj dobove ciernobiele fotky detailov zvnutra, pocas stavby atd. Poctivo odzalohovane v 'klaude' ak raz Rhino vystreli. (https://www.youtube.com/watch?v=xWwtMrDX2o8
Druhy v poradi je v podstate ten co som nakreslil, ono je to viacmenej rovnaka konstrukcia, casom sa menil portal - ram na kt to jazdi a tvary jednotlivych profilov. Tvar strojovne, vylozniky atd zostali, casom sa menili vnutornosti.
Ostatne samozrejme musia natierat a udrziavat, lebo okrem toho ze prekladaju materialy a vyrabaju elektrinu, objavili sa aj vo viacerych svk filmoch a serialoch.... (Fito vie) :haha: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 28 Feb 2018 23:20

Helou,
Report
najprv som si povyrezával všetky dieliky na kryty na kladky, a potom som začal kompletovať... ale mam iba 2 fotky... radšej lepím ako fotím...

bohužiaľ, keď som dorobil kryty na kladky, nepofotil som ich a hned sa vrhol na posledné prepájacie tiahlo... :beaten:
to má na dĺžku 102cm, ale zato je to taký hranolček 1,9x2,1cm... takže bola sranda to v prvom rade rovno podlepiť... a to ešte prezradím, že sa tieto podlepovacie diely tlačia na kancelársky papier, ale dá sa to, žiadne špeciálne lieky som pred podlepovaním nemusel zapíjať. Kúpil som si radšej 1m pravítko, z roboty ukoristil hliníkový L profil potrebnej dĺžky, pre istotu 2x :bad smile:, ak by náhodou niečo.
Na vyššie spomínaných dieloch som si naznačil stredové usečky, na kartón som si nakreslil dlhokánsku čiaru. Pri nalepovaní častí na kartón som sa riadil stredovými úsečkami, pekne čiara na čiaru, tým sa mi ako tak podarilo dodržať rovnosť nalepenia tenkých dielov na dlhom úseku.

Potom prišlo na radu vyrezávanie, tu sa mi veľmi hodilo 1m pravítko, našteloval som si jeden koniec, a zasvorkoval, tak isto som si našteloval a zasvorkoval druhý koniec a stred pritlačil rukou a mohol rezať. Aj keď sa náhodou pri podlepovaní niečo natiahlo, posunulo, dlhé pravítko nepustilo a dlhé diely ostali krásne rovné.
Po vyrezaní, som zasvorkoval Lkový profil na dosku, jeden diel som položil na dosku, pravítkom pritlačil o profil a pravítko zasvorkoval, diel sa nemal kde pohnúť, skrútiť, bol v pasci, druhému dielu som natrel hranu a pekne v pravom uhle, s ktorým nám krásne pomohol Lkový profil, sme ho nalepili na zakotvený diel. popritláčali sme, pookukovali, či je všetko ako má byť, zakvapli sekunďákom, ak by náhodou chcela niekde nastať zrada, nalepili sme rebierka, zakvapli sekunďákom a polovička tiahla v suchu. Podobne sme postupovali pri prottiľahlej strane, tam sme si už napomáhali aj rebrami, no malina lepiť. Capli sme na to vrchný diel a nechali cez noc pod záťažou preschnúť.

Ráno sme sa zobudili a okukli rovnosť:

potom som tiahlo obtiahol obšívkou a od radosti, že už mi treba zlepiť iba 2 chodníky, 2 rebríky a asi 20 metrov zábradlí, som zo stola na zem presunul strojovne a pospájal ako som vedel, hádam dobre:

To červené obdlžníkové na fotke je pozadie, čo používam pre menšie diely, veľkosť A4.
Keďže sa mi na stole spravilo miesto, spakruky som siahol po posledných číslovaných dieloch a začal konať dielo Božie...

Samozrejme som rozobral, teda odobral malý výložník a začal ho zdobiť kladkami a krytmi kladiek a inými ohavnosťami:

A takto nejak sa psychicky pripravujem na zábradlia:


Dosť bolo, idem lepiť.
Ďakujem za pozornosť
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 01 Mar 2018 10:12

Caute,

trochu spamu. Vidim ze Matus zarezava, ehm, lepi ako drak. Ja sa snazim o podobny postup v digitalnom svete. Ak nenastanu komplikacie, v aprili bude ciarova (nevyfarbena)verzia zeriavu k dispozicii na predaj. Drapaky asi potrvaju trochu dlhsie, uvidime. Na sypke materialy - ten kt testoval Fito, je na test u Matusa v opravenej verzii - zmenil som styl lepenia aby bol jednotny so zeriavom. Po otestovani dam vediet. Drapak na zelezny srot - zlty, tam sa musim vratit k zakladom - dokoncit 3D model a nasledne rozklad atd.

Lepime.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 01 Mar 2018 10:14

Paráda!
Rád by som videl, ako ohýbaš tie zábradlia, aby si dostal pekné oblúky...
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 01 Mar 2018 11:27

Trak-Tor napísal:Paráda!
Rád by som videl, ako ohýbaš tie zábradlia, aby si dostal pekné oblúky...
:wink:

Vecer pofotim ako na to. Tusim som to niekde uz pisal, ale ja som toho popisal :P
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní