Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 15 Nov 2018 21:33

petopato napísal:Aj ja pijem Lipton, ale nikdy som si nevšimol, že je to sieťka, som si myslel, že je to premokavý papier...


Je to takový ten čaj, který má pytlíky ve tvaru pyramidy - také jsem otevřel snad všechny krabičky, které máme doma a pouze tento vyhovoval.

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 16 Nov 2018 10:17

krejcak napísal:
petopato napísal:Aj ja pijem Lipton, ale nikdy som si nevšimol, že je to sieťka, som si myslel, že je to premokavý papier...


Je to takový ten čaj, který má pytlíky ve tvaru pyramidy - také jsem otevřel snad všechny krabičky, které máme doma a pouze tento vyhovoval.


Ještě jeden typ na takovéto drobné mřížky, osobně používám síťovanou stuhu, má cca 5cm silný pásek a je v několika barvách

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 25 Nov 2018 15:14

Ahoj,

tak jsem zase trochu pokročil. Konkrétně jsem se pustil do zadních kol a dodělal pár detailů.

Na úvod jedna fotografie interiéru, kterou jsem ještě nezveřejnil.



Připevnil jsem přední kapotu, dodělal detaily jako je výfuk, víčko nádrže a připevnil přední nárazník. Právě přední nárazník mi dal zatím zabrat ze všeho nejvíce. Už mi chybí pouze kola a přední náprava, kterou mám již z části rozdělanou.


Něco málo ke stavbě zadních kol. Nějakou dobu jsem studoval návodné kresby, než jsem si byl jist skladem jednotlivých částí. Kola chci určitě udělat bombírovaná. Zkusím se s vámi podělit o můj prozatímní postup. V žádném případě netvrdím, že jsem objevil Ameriku. Myslím si, že většina z vás postupuje úplně stejně, ale třeba to někomu pomůže s lepší představou jak dílky poskládat - teda snad je mám dobře.

:arrow: Nejdříve jsem si z kartonu 1 mm vyřezal dva kruhy o poloměru o něco menší, než ve skutečnosti potřebuji na potažení dílkem 104
:arrow: Poloměr prostředního vyříznutého kruhu je zase o malinko větší, než je potřeba pro vnitřní díl disku číslo 93
:arrow: Obě kartonové části zvenku olepím kancelářským papírem do požadované šíře /podle dílku 104) a také do požadovaného poloměru (opět podle dílu 104). Od tohoto kroku si slibuji pevnější střed kol a menší šanci na prohnutí prostřední části vzorku.
:arrow: Stejný postup zopakuji i u vnitřní části. Zde mi to vyjde pouze na jedno omotání.

Další části jsou zatím pouze na sucho umístěné

:arrow: Do vnitřní části jsem umístil první část dílu 93, která se krásně a přesně vešla a pěkně drží.
:arrow: Dlouho jsem si zahrával s myšlenkou, jak umístit do disku díl 91 a 92, aby vše drželo a nevylomilo se mi to z kola. Nakonec jsem díl 91 udělal o kousek větší a přesně se vešel položit na proužek z čísla 93.
:arrow: Následně umístím druhou část 93 a tím díl 91 zajistím a lépe přilepím. Nestane se mi, že by byl menší než průměr disku a nebylo ho jak přilepit.

U finální stavby ještě k dílu 91 přilepím před umístěním díl 92 - je důležité si pohlídat soustřednost obou kružnic.

Zde jsem zatím svůj postup ukončil a vyzkoušel umístění kol na traktor pomocí dílu 94 a částí 85. Možná je to zbytečně složité, ale zatím jsem s tímto postupem spokojen a vše krásně sedí a je to i pevné.

Nyní chci dodělat přední nápravu a přední kola. Až nakonec se vrhnu na tvorbu vzorku a pláště všech 4 kol.





Ještě bych opět rád požádal o radu. Často zde čtu informace o propadnutí kol (jak u traktorů tak i u jiných vozidel). Mohu poprosit jako stále začátečník o malé vysvětlení a jak tomu předejít? Zatím jsem vypozoroval, že se toto řeší zejména u předních - zatáčejících náprav. Děkuji

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 09 Dec 2018 14:33

Povedlo se mi úspěšně zvládnout základ kol a přední blatníky. Nápravy jsou zatím sestaveny nasucho, pouze nasunuté na osičkách - jejich natočení není definitivní.

Stavba kol byla bez problémů, menší problémy jsme měl s předními blatníky, kdy bylo potřeba držáky mírně upravit, aby horní a svislá plocha blatníku svíraly pravý úhel.

Nyní bude následovat vyřezání dezénu a přestříkání kol. Přední kola budou slepena napevno a plánuji udělat také mírný náklon předních kol.




Následně mi chybí již pouze pár detailů jako jsou přední světla či zrcátka. Také jsem si všiml odstávajícího stěrače, takže ho budu upravovat.

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 20 Dec 2018 19:02

Ahoj,
tak hlásím další menší postup ve stavbě modelu.

Dodělal jsem všechna 4 kola (ještě chybí dodělat vnější část ráfků).

Všechna kola mají již hotový dezén a také jsem je přebarvil. Při finišování kol nenastal žádný vážnější problém kromě již zmíněného otočení bočních částí dezénu.

Boční části dezénu jsem mírně zabrousil do "ztracena", aby nevznikl na přechodu na plášť velký skok. Kola včetně celé přední nápravy jsou zatím pouze nasucho sestaveny. Na první fotografii jsou různé fáze při lepení dezénu.



Ještě mi chybí:

:arrow: Dodělat ráfky kol a kola pevně přilepit
:arrow: Připevnit již hotové schůdky
:arrow: Udělat přední světla
:arrow: Připevnit zpětná zrcátka


Také jsem v archivu hledal co za traktor budu připojovat a nakonec jsem se rozhodl pro UNHZ 750 od Agromodels (16/2014) (druhá možnost byl Kamzík)

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 22 Dec 2018 12:55

Hlásím hotovo.

Model jsem po půl roce zdárně dotáhl do cíle a dnes přilepil i poslední dílek. S modelem jsem spokojen, ale nyní bych pár věcí udělal jinak (respektive lépe). Ale jak se říká: "Kdo nic nedělá, nic nezkazí!" a praxi musí člověk nabrat cvikem.
Stavba probíhala bez větších problémů. Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na větší gramáž papíru, ale postupem stavby jsem to naopak viděl jako výhodu - vše je o zvyku. Na modelu není použita jediná chlopeň a vše je lepeno natupo. Retuš jsem dělal pomocí vodovek a foťák ji někde nepřirozeně vytáhl.

Tunning, který jsem při stavbě použil:

Vnitřní část pístů jsem polepil hliníkovou páskou.
Mřížky chladiče jsem vyřezal a nahradil částí pytlíku do čaje
Dodělal jsem dezén kol (dezén jsem podlepil kartonem 1 mm a boční figury čtvrtkou)
Znázornění skla na zpětných zrcátkách pomocí hliníkové pásky

Kromě výkyvu přední nápravy, je vše přilepeno natvrdo (kola se netočí ani nezatáčí). U přední nápravy jsem také zkusil udělat menší podseknutí kol. Až se umoudří počasí tak plánuji několik fotek z exteriéru.

Stavbu jsem si užil a již se těším na další model, ale to asi až po Vánocích. Nyní musím uklidit stůl, vše umýt a připravit pracovní místo na další dílo ...



Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa xavi » 22 Dec 2018 17:35

Gratulujem k dokonceniu. Tie kolesa su paradne.
Naposledy upravil/-a xavi v 22 Dec 2018 18:34, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 22 Dec 2018 18:20

Přestalo pršet a tak jsem mohl udělat několik venkovních fotografií (další až na jaře, až vše začne růst...)


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Dec 2018 19:13

Super. Gratulujem k dokonceniu! Model sa ti vydaril a fotky su tiez pekne :victory:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 23 Dec 2018 10:40

Ukážková čistostavba! Gratulujem :wink: :victory:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný