Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 14 Okt 2018 14:56

Alebo sa to da este takto, ako to robia lietadielkari :wink: Inak odporucam prejst cele vlakno, aj youtube kanal tohto typka.
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=9568&pid=141331#pid141331
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 14 Okt 2018 16:19

Děkuji za rady. Vlákno vypadá hodně zajímavě.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Okt 2018 18:12

Off topic:
HlavaXXII napísal:Alebo sa to da este takto, ako to robia lietadielkari :wink: Inak odporucam prejst cele vlakno, aj youtube kanal tohto typka.
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=9568&pid=141331#pid141331

Wow :jawbone: Miestami az neuveritelne cista a precizna praca, fakt neskutocne sa s tym vyhrava! Ak mas dalsie inspirativne odkazy, podel sa s tym aj nabuduce.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Okt 2018 23:31

Veľmi pekná práca. :P

V blízkej dobe si tento traktor tiež plánujem zlepiť a myslím si, že aj u teba nájdem motiváciu.

Budem túto stavbu sledovať aj ďalej. :victory: Nech sa darí.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 702
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 15 Okt 2018 08:16

"Na zkoušku jsem sestavil to co má dohromady. Ještě musím dodělat volant a řadicí páky a začnu kabinu kompletovat. Bohužel jsem měl menší nehodu, kdy mi upadla na zem 2. sedačka tak blbě, že spadla do kolečka židle a při zvedání byla přejeta :-(. Rozhodl jsem se, že ji tam neumístím - na soutěže se nechystám a furt to bude lepší bez sedačky, než s rozmačkaným a pomuchlaným kusem, který má sedačku připomínat."

Pokud by si chtěl, můžu Ti zítra udělat sken stránky se sedačkou a poslat, byla by to škoda jí tam nedat, když si s tím tak pečlivě hraješ. Parádní práce :victory:

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 15 Okt 2018 22:28

Děkuji za chválu, i když je tam stále co zlepšovat a většině zde přítomných nesahám ani po kotníky. Ale s ohledem na to, že jde o můj druhý model, tak jsem spokojen :D

.
mory napísal:
Pokud by si chtěl, můžu Ti zítra udělat sken stránky se sedačkou a poslat, byla by to škoda jí tam nedat, když si s tím tak pečlivě hraješ. Parádní práce :victory:


Děkuji za nabídku, to by bylo super. Píšu SZ

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 08 Nov 2018 21:58

Ahoj, nejdříve všem děkuji za rady ohledně lepení natupo a kladné hodnocení stavby.

nyní něco málo k pokroku. Moc nových dílů jsem do minula nevytvořil, snad jenom střechu kabiny, dokončení interiérů a další detaily kabiny. Daleko důležitější však byla kompletace všech hotových částí, tedy kabina, interiér, převodovka, motor a zadní hydraulické zařízení. Vše jsem měl připravené a už jsem chtěl vidět budoucí tvar modelu, tak jsem začal kompletovat.

Kompletace proběhla bez jediného problému a vše krásně sedlo, pořadí jsem zvolil takto:

:arrow: nejdříve jsem do hotového proskleného rámu kabiny zasunul interiér a přidal střechu - tím jsem vytvořil sestavu pracovně označenou A
:arrow: K převodovce jsem přilepil zadní hydrauliku, která je funkční - neplánuji si s tím však hrát - vznikl mi blok B
:arrow: Nyní jsem na hotovou kabinu (A) přilepil převodovku s hydraulikou (B)
:arrow: měl jsem strach, že mi nebude sedět spojka, ale vše sedělo parádně a nikde mi nevznikla žádná mezera, takže další přišel přilepit motor
:arrow: po motoru jsem přilepil rám motoru a pomocí dílu č. 4 jsem ho chytil k motoru a vycentroval
:arrow: dolepil jsem na motor pár detailů, které jsem nemohl před kompletací připevnit



nyní začínám pracovat na kapotě a přední nápravě. Práce je na modelu ještě dost, ale už se to začíná rýsovat. Kola si nechávám až na závěr.

Musím říci, že model je pevný. Naše dvouletá dcerka si přitáhla židli ke skříni a model si sundala, protože prý neměla v ZOO traktor. Model tuto krátkou šichtu v ZOO vydržel bez jediné újmy...

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 13 Nov 2018 22:57

Malinko jsem pokročil na modelu...

Pustil jsem se do přední kapoty. Zde jsem již dopředu byl rozhodnut, že určitě vyřežu vzduchy v mřížkách a nahradím je "skutečnou" mřížkou. Vyzkoušel jsem různé materiály, kterými mě žena jako krejčová zásobuje a nakonec jsem se rozhodl pro čajová sáček (nic proti různým šifonům a tylům, ale čaj je lepší). Nechci dělat reklamu, ale jde o sáček od čaje Lipton. Sáček jsem po rozebrání nabarvil tmavou barvou a nechal proschnout. K papíru je přilepen Herkulesem a podle zkušebních vzorků, to bude držet. Myslím, že se mi tento kousek povedl - toto však může být subjektivní, já jsem spokojen. Kapota je na motoru zatím nasazena nasucho.




Nejsem moc zběhlý v zemědělské technice a vzhledem k prořezání mřížky, musím zaretušovat vnitřní bílou stranu. Bude lepší černá, šedá či použiji modrou barvu laku kapoty? Já se přikláním k modré, ale nevím, zda byl lakován i rub. Předem děkuji za případné info.

Nyní dodělávám výfuk a stupačky. Mám také rozdělaných několik dílků k přední nápravě a nakonec už "pouze" kola. Rád bych měl do Vánoc hotovo.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Nov 2018 23:11

Veru, dobry napad ta mriezka a aj mierku si dobre trafil :wink:

Ohladne farby kapotaze z vnutra, podla mna modra by mohla byt ta spravna - aspon podla fotiek a inzeratov, co najde google.. Ale snad sa nejaky znalec vyjadri este.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor Crystal 120-45 / Agromodels / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Nov 2018 19:37

Aj ja pijem Lipton, ale nikdy som si nevšimol, že je to sieťka, som si myslel, že je to premokavý papier...

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný