Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 15 Okt 2018 10:30

Ahojte priatelia. Keďže dni sa už pomaly skracujú, pustil som sa do svojho druhého Rippera. Tentokrát pôjde o autodomiešavač na podvozku TATRY T2 148. Model budem stavať z originálu, ktorý doplním o laserové dezény a možno vyskúšam aj nejaké jemné zašpinenie. Reťaz pohonu bubna bude taktiež z lasera. Zatiaľ to nie je otestované, uvidíme ako jednotlivé články dokáže laser vypáliť.
Foto originál šmikajdy:


Podvozok

Začal som klasicky podľa návodu nosníkmy, k ním pridal diferenciály a doplnil prachovkami z laseru. Zadné nápravy som doplnil diskami. Podseknutie náprav som neriešil výkyvom polonápravy ale miernym vyosením diskov. Chcel som zachovať pevnosť modelu. U T815 S1 som to riešil výkyvom náprav a model sa už pomaly prepadá. Ďalej nasledovalo spracovanie prevodovky a vecí okolo nej. Doplnil som nosník kabíny a celok spolu s centrálnou rúrou zlepil dohromady. Po premeraní zlepeného podvozku mi to vyšlo presne na milimeter. Pokračoval som nárazníkom a súčiastkami v motorovom priestore:
Naposledy upravil/-a Richibox v 20 Nov 2018 15:24, upravené celkom 1 krát.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Okt 2018 18:10

Je dobre vidiet od teba novu stavbu. Tak nech sa dari a som zvedavy na tie laserove doplnky :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 18 Okt 2018 09:16

Ďakujem Ico, tiež som celkom zvedavý, ako to s tými doplnkami pôjde.
Podľa návodu som pokračoval prednou nápravou. Neupravoval som nič, je to klasika ako u všetkých tatier od doktora. Výkyv náprav som urobil miernym vychýlením dielu 2m na polonáprave. Doplnil som predné tlmiče upravené o hliníkovú pásku. Trošku som chcel model oživiť a tak som si vymyslel rozvody vzduchu k predným a zadným brzdám. Nenašiel som na nete príliš veľa fotiek a nakoniec to veľmi ani nebude vidno. Po prilepení motora a nádrže na naftu ešte znázorním palivovú sústavu:
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 22 Okt 2018 15:20

Po dokončení podvozku som sa pustil do motora. Na podvozok som ešte pridal tiahlo ručnej brzdy a pridal piest na riadenie prednej nápravy. Dúfam že mi tam teraz vojde výfuk.
Motor bola úplná pohoda aj s doplnkami okolo. Papierové výfukové zvody som vymenil parožím z drôtu. Mohlo to byť trošku lepšie ale inak som celkom spokojný. Následne som motor osadil na nosníky a teraz hurááá na kabínu :( :
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Okt 2018 23:19

Pekne ti to pribúda.:) Len tak ďalej. 148čky majú svoje čaro, kabíny sa neboj stačí trpezlivosť. :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 24 Okt 2018 22:09

Suhlasim, pridavam sa k hore uvedenemu :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 25 Okt 2018 14:51

Ďakujem, tak som sa teda pustil do kabíny a je to pre mňa riadny boj ale nevzdám to už v tejto fáze. Absolutne mi nesadla retuš na kapote a aj to tvarovanie budem nabudúce riešiť inak. Kabínu som trochu rozsekal na menšie celky a lepím to takto, z kúskov. Do konca týždňa by mali byť vypálené dezény, tak ak mi to s kabínou nepôjde, urobím kolesá. Pravdepodobne budem disky striekať striebornou, ta čierna mi tam nereže a nepáči sa mi to. Dnes mi prišli ivantovky tak ich určite niekde použijem. Zatiaľ postup na kabíne:
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 05 Nov 2018 13:02

Takže ako som predpokladal, kabínu som zatiaľ odložil bokom. Pokračoval som rámom nadstavby. Trochu som poplietol nádrž na vodu ale zamaskoval som to. Pridal zadné nosníky doplnené o násypku. Pomedzi to som začal robiť na bubne. Lepil sa veľmi dobre :). Rozhodol som sa, že použijem nakoniec kryt na reťaz, lebo laser jednotlivé články nevypálil veľmi dobre. Možno inokedy. Pod rám som ešte pridal vzduchojem a pripravil si blatníky. Odrazky sú upravené o kvapku transparentnej oranžovej, tak isto aj zadné svetlá a odrazky pre zvýraznenie. Pokračujem pohonnou jednotkou bubna:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 12 Nov 2018 21:04

Trošku som postúpil na domiešavači. Nástavba je už takmer hotová, čakám ešte na materiál na dokončenie zadného rebríka. Dokončil som kompletný motor a pohon bubna a celok umiestnil na rám. Doplnil bočný rebrík a spracoval zadné korýtko. Keďže sa s modelmi nezvyknem hrávať, všetko som lepil na pevno. Ostáva prilepiť rezervu, nádrž a nárazník + par detailov, ktoré budem lepiť až na záver.



Predtým som ešte polepil kolesá. Dezén vypálený laserom do kartóna. Zlepil som plášť kolies (dezén), k nemu pridal nabombírované boky a tento celok striekal matným čiernym akrylovým sprejom (1 vrstva). Ďalej som si vykružil vonkajšie diely diskov a tie spolu s vnútrom diskov vlepil do pneumatiky. Predné disky som doplnil maticami.

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra T2 148 AM 368 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Nov 2018 21:15

Dobre ides, ta domiesavacia nadstavba sa pekne podarila. A kolesa takisto - keby si ich nemal nastriekane, mohol by si doplnit laserom vyrezane napisy na boky. Ale snad nabuduce :wink:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný