iconmasterove "ulovky"

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa maťko85 » 18 Apr 2013 23:50

O této výstavě jsem se poprvé dočetl v časopisu Trucker před třemi lety, a podle té reportáže mi hned bylo jasné, že to musí být úžasná akce. A tvé dnešní fotky to jen potvrdily :jawbone: .

atlon píše:

no tu len dohodnúť riadny zájazd, každý zúčastnený povinne 2ks fotoaparát do krku, náhradné baterky a karty do batohu a šup fotiť podklady


Pokud to bude jen trochu možné, hlásím se jako zájemce :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Apr 2013 12:07

Ak tam pojdete nabuduce, tak urcite si vybavte nejaky hotel v okoli a chodte na cele tri dni, alebo kolko to trva (bude aj menej ludi). Inak pekny vylet.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Apr 2013 13:00

Na jednej casti velkeho parkoviska sme videli niekolko autokaravanov. Mozno to boli prave taki, ktorym den nestaci alebo to boli mozno aj niektori vystavovatelia. Verim tomu, ze pocas tohto tyzdna tam hotely praskaju vo svikoch. Inac vystava trva tyzden, kto chce, do nedele este stiha :wink:

A na zaver este prihodim tu fotku v lyzici banskeho rypadla Liebherr:

(z lava: spoluziak Attila, Pisho66, spoluziaci Igor a Jano, ja)

A koho to zaujima, tu najdete peknu fotoreportaz z vystavy: http://www.bouwmachinesvannu.nl/diverse ... abloon.htm
A tu je par pohladov z hora pocas pripravy expozicii: http://bauma.de/en/besucher_1/aufbau_20 ... u_2013.php

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa WanRayen » 19 Apr 2013 13:45

Peťo!! Tíško závidim.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 19 Apr 2013 20:36

Ahojte
Skúsim sa tiež podeliť o svoje zážitky z tejto neskutočnej výstavy a dovolím si trochu dlhšie písanie :).
Či už ako pre modelára alebo obyčajného nadšenca do stavebných strojov, je takáto výstava obrovským zážitkom a som nesmierne rád, že som tam mohol ísť so skupinkou podobných nadšencov z STU. Zábava začala už priamo v autobuse, a bolo veselo a trochu hlučne až do veľmi neskorých popolnočných hodín.
Pre mňa najväčším lákadlom bol stánok u Liebherra. Už z diaľnice bolo vidieť ramená žeriavov a hneď bolo aj jasné o čo ide. Po prebojovaní sa pomedzi pavilóny na voľnú plochu sme narazili na CAT Zepelin a hneď následne na Liebherr. Postavili tam budovu, ktorá je ako keby ohradená, a vo "dvore" sú uložené všetky stroje, ale tie väčšie obludy boli aj naokolo. Vytvorili tak fantastickú mikroatmosféru, čo bolo aj ich zámerom. Počasie vyšlo tiež na jednotku, takže naleštené stroje v záplave svetelných lúčov vynikli o to viac. Samozrejme som neodišiel sám a do zbierky pribudol nový žeriav LTF 1060, ktorý už bol dlhšie na zozname. Okrem toho práve na Baume predstavili aj model LTM 1500, ktorý je výborne spracovaný, na druhej fotke LTM 1350.
V Sennebogene sa pri našom detailnom fotení pri nás zastavil pán predvádzač, že či nechceme požičať zollstock. Ďalej sa pokračovalo ako písal Peťo, s tým že niekde ako pri stánku Nooteboom som sa zase odtrhol a šiel pozrieť tiež do Grove a Manitowoc, kde mali predstavenú novinku GTK 6400 a bol postavený na podperách tak, že bol celý vo vzduchu. Trochu ma mrzí, že sme niekoľko vytýčených exponátov ani nevideli a pri niektorých ani nie všetko, čo vidím teraz keď pozerám fotky na fórach, že nám niekoľko vecí úplne ušlo. Zato však som veľmi rád, že som tam vôbec bol.

U Bauera sme vyfasovali tašku na plece a tá začala rýchlo naberať na váhe po prikladaný prospektov. Po štyroch hodinách nosenia to už bolo dosť cítiť. Sem tam som sa odtrhol od Peťa, lebo bol zaneprázdnený detailným fotením podvalov a ostatných mnohokolesových vozítok, a behal po okolí, niečo fotil a hlavne aby som stihol vidieť aspoň niečo naviac mimo plánu, kým bol trochu čas.
S tým plneným plánu ťa Ico asi trochu sklamem, lebo po prerátaný mi vyšlo plnenie plánu len na 49%.

Ako zberateľ kovových modelov vrámci možností, som mal vytýčené aj tieto ciele, ale tak isto ako pri ostatných som toho stihol tiež len asi polovicu. Náhodou sme natrafili u Nooteboomu priamo na obchod s veľkým výberom a konečne som takisto videl aj tieto modely na živo.
Pretože už nezostávalo veľa času, sme to rezli naspäť cez liebherr, kde som zase uvidel stánok s všetkými vystavenými Liebheráckimi modelmi, no a musel som proste vôjsť. Potom už sme leteli cez niektoré haly a v poslednej hale kde bola aj Tatra sme ju nevedeli akosi nájsť.

Ešte by som dodal, že Liebherr mal predstavenú trochu onovenú L586 a hádam v blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť na reedíciu.


So um drei Jahren wie sehen uns wieder in Bauma 2016 in Münich.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3655
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 20 Apr 2013 10:37

No k tomu asi toľko: "Čo tí ľudia nevymyslia??" :shocked:
A parádne modely. Mohli ste sa ponúknuť, že im nejaké porobíte na zákazku. :P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Apr 2013 11:38

No kebyze budem nezamestnany, asi sa do toho pustim po tom, co som si vsimol cenovku u modelu mobilneho zeriava (mierka asi 1:50, Mato mozno upresni) € 1349,- :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Apr 2013 13:15

sa šábneš s Burtonom, ti bude dodávať vypálené diely, nemusíš ich rezať :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 20 Apr 2013 13:23

iconmaster napísal: som si vsimol cenovku u modelu mobilneho zeriava (mierka 1:50) € 1349,- :jawbone:


Vravel som ti, že sa tam radšej ani nepozeraj :P. A jednalo sa o model GOTTWALD AMK 1000 vo farbách Riga Mainz, ale toto bol jediný tak premrštene drahý kúsok čo v tom obchode bol, ale nehovorím že ostatné boli zadarmo.

http://www.yccmodels.com/YCCModels/YC900-2/YC900-2.htm
http://www.yccmodels.com/YCCModels/YC900-2/01/YC900-2-01.htm
http://www.yccmodels.com/YCCModels/YC900-2/02/YC900-2-2.htm
http://www.yccmodels.com/YCCModels/YC900-2/03/YC900-2-03.htm
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa atlon » 20 Apr 2013 13:27

prečo mi toto robíš?? tie modely sú že fúúúúú, áááá, ooooooo, fíííííha :jawbone: :jawbone: :jawbone:
Armin is the best

Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní