iconmasterove "ulovky"

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Sep 2013 16:45

Zacala sa repna kampan, asi budem castejsie chodievat si trosku zabicyklovat..



Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Okt 2013 19:13

Autosalon Nitra 2013

Uroven tradicneho nitrianskeho autosalonu uz niekolko rokov ide dole vodou, naposledy som bol pred dvoma rokmi, aj vtedy len kvoli nakladiakom. Tento rok okrem nakladiakov by to mala byt aj vystava komunalnej techniky, tak som dufal, ze aspon cosi nafotim. Prezrel som zoznam vystavovatelov, ktory ma sklamal, ale vsimol som si tam 1-2 firiem, ktore by mohli vystavit volaco zaujimaveho, tak som sa rozhodol, ze pojdem..

Vystavu som navstivil hned v prvy ofic. den, teda dnes. Pri vchode som uvidel vystavene navesy firmou STM Trailers s.r.o., navyse tam bol aj jeden sklapac, ktory je na mojom poradovniku buducich projektov (vratim sa k tomu nizsie), tak som sa trosku ukludnil, ze som nedosiel zbytocne. Narychlo som prebehol volnu plochu E a rychlo som zistil, ze aj tento rocnik Autosalonu je dost slaby. Ako uvidite na fotkach, fanusikovia tazkej techniky nie su prilis rozmaznavani exponatmi :)

Firma WTC z Ceska vystavovala traktorove privesy, pouzitelne v komunalnych sluzbach:


Tiez v ramci vystavy komunalnej techniky sa tam objavili traktory Kubota a John Deere. Firma LOG Systems, ktora mimochodom patri rodine mojmu byvalemu spoluziaka z VS, vystavila teleskopicky manipulator a zametacie auto:



Fanusikovia vojenskej techniky tam mozu pozriet nejake specialy a taktiez bolo vystavene stvornapravove hasicske auto MAN:



A nakoniec exponaty spominanej firmy, STM Trailers:


Na poslednych fotkach vidiet ten hlinikovy velkoobjemovy sklapac Benalu Optiliner, ktoreho stavbu uz planujem niekolko mesiacov. Este nejak cez jar som napisal mail vyrobcovi a poziadal ich o nakres tohto typu, co som aj obdrzal. Tu na vystave bola moznost nafotit novy, cistucky naves, tak som si tu sancu aj vyuzil. Raz ku mne prisiel jeden pan a po anglicky sa ma spytal ci chcem aj nakres? Asi ma spoznal, lebo potom, ako mu vravim ze preco fotim tak detailne, sa ma spytal ci nie mne posielal ten spominany nakres :jawbone: Az vtedy som zistil, ze je to ten spominany clovek z Francuzka, ktory mi vtedy pomohol! Robi u tejto znacky uz vyse 25 rokov a to bolo aj hned spoznat, ako sme porozpravali o tych navesoch.. Dozvedel som sa kvantum novych a zaujimavych veci, ochotne mi ukazal nejake detaily a funkciu jednotlivych prvkov a tiez to, ako sa vlastne vyrabaju tie celohlinikace, ako sa vyvyjaju pocas rokov atd.

Co sa tyka vystavy osobnych aut, prezrel som aj tie, no tuto je ten upadok uz stadardny, hlavne v porovnani napr. s bratislavskym autosalonom! Niektore znacky aj chybali, vela aut bolo zatvorenych, proste nic moc. Kebyze tam nemam moznost nafotit ten sklapac a porozpravat s tym panom, tak by som aj povedal, ze zbytocne vyhodene peniaze za palivo a vstupne.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa serpens » 03 Okt 2013 19:33

Heh 543ka, paradny stroj :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Okt 2013 22:04

hlavne, že sa ti nakoniec oplatilo tam ísť :victory:
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 07 Okt 2013 16:24, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Okt 2013 19:18

iconmaster napísal:
Na poslednych fotkach vidiet ten hlinikovy velkoobjemovy sklapac Benalu Optiliner, ktoreho stavbu uz planujem niekolko mesiacov.


A určitě jej potom plánuješ zapojit za Scanii. Alespoň nikdo nebude remcat, že je nevytížená (jak by říkalo naše vedení logistiky v práci :beat plaster: ).

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Dec 2013 23:32

Trochu som robil poriadky v PC a pripravil druhu cast ulovkov agrotechniky, ktore som zhotovil este cez jesen.

Zatva kukurice a slnecnice, spracovanie strniska


Podmietky, orba, priprava pody a sejba









Naposledy upravil/-a iconmaster v 27 Dec 2013 23:38, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Dec 2013 23:36

2x CLAAS Axion s trojnapravovou cisternou


A jedna "klasika" na zaver

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 27 Júl 2014 22:00

Dnes v Šahách na pumpe

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Mar 2015 21:18

Uz som sem davno nezavesil ziadne fotky. Pravda, aj maloco sa mi podarilo zachytit za posledne obdobie..

Agrosalon Nitra 2015

Tato vystava sa kona kazdy druhy rok a zameriava sa cisto len na polnohospodarsku mechanizaciu. Posledny rocnik sme absolvovali este so spoluziakmi z VS. Nakolko sme uz skoro dva roky ukoncili studium, dohodli sme sa s tou partiou, ze to navstivime znova a jednou ranou si dame aj stretko.
5. rocnik vystavy sa konal v nezmenenych priestoroch vystaviska Agrokomplex v Nitre. Stroje boli tak v halach ako aj na volnych plochach. Pocet vystavenych exponatov velmi slusny, i ked som mal pocit ze je to kusok slabsie ako pred dvoma rokmi (mozno to ale nie je pravda). Nasli sa aj celkom zaujimave kusky - napr. obrovske traktory New Holland T9 ci Versatile a rozne premiery. Nejdem o tom dlho kecat, pridavam zopar fotiek:







Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove "ulovky"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Mar 2015 19:15

Po vikende trochu (odo mna) nezvycajna seria fotiek. V sobotu dorazil do Siah parny vlak 422.0108 zo Zvolena so zapriahnutou motorovu supravou, ktora nasledne sa vratila "po svojich". Prisiel este dieslovy rusen T466.0253. Slabsia kvalita fotiek je sposobena pocasim a fotenim mobilom:


Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní