Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 18 Apr 2017 18:14

Zhruba na začátku druhé poloviny března jsem zaznamenal tuto soupravu jedoucí z Hradce Králové do přístavu v Mělníku. Transport zajistila polská firma Bedmet Logistic.

První den jsem soupravu odfotil, když vyjížděla ven z Hradce:



Druhý den jsem ji odfotil odstavenou u čerpací stanice Benzina nedaleko Jičína:


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 09 Máj 2017 17:44

Poslední týden v březnu jsem odfotil tuto soupravu jedoucí z Hradce Králové do Záluží u Litvínova.

Odfoceno opět při výjezdu z Hradce:



Protože jsem s fotkami nebyl moc spokojen, tak jsem ji ještě odfotil druhý den odstavenou v obci Ralsko (nedaleko Boleslavi):


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 20 Máj 2017 21:17

O týden později jsem odfotil další soupravu jedoucí opět na trase Hradec Králové - Litvínov, převážející další nádobu. Odfoceno v Hradci:


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 20 Jún 2017 20:26

Na začátku května jsem odfotil tuto soupravu jedoucí a převážející lis z Mělníka do Doubí u Turnova. Odfoceno v areálu místní firmy Agro Sychrov, kde proběhlo přeložení nákladu a zkrácení podvalníku z 13 na 8 náprav. Zde jsem se také opět setkal s Václavem Haklem a poprvé s jeho partnerkou.

souprava převážející lis:



přeložení nákladu provedla brněnská firma Tomáš Novotný, a tak jsem odfotil jejich soupravu, která přivezla výbavu pro autojeřáb Demag:



a ještě jsem odfotil další soupravu od Nosretiho, která odvezla oddělenou pětinápravovou část podvalníku hlavní soupravy:


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Júl 2017 21:36

V druhé polovině června jsem odfotil celkem třetí soupravu, jedoucí z Hradce Králové do Litvínova. Odfoceno nedaleko Doks.


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 16 Júl 2017 18:54

Na konci května jsem odfotil poslední soupravu jedoucí na trase Hradec Králové - Litvínov. A když poslední, tak ve velkém stylu, co se šířky a výšky týče, byl to největší nadměr ze všech čtyř jedoucích na této trase (šířka 6,7 metrů a výška - 7 metrů). Údajně to byla odpadní nádrž reaktoru.


Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa mimapnd » 21 Júl 2017 20:00

Ďaleký pozdrav spoza prielivu:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 01 Aug 2017 18:23

Na začátku června jsem odfotil tyto dvě soupravy od polské firmy TransAnnaberg, odstavené na dálnici D11 u Hradce Králové a převážející dva tubusy stožáru větrné turbíny.



Další den jsem se na Netu dočetl, že tyto soupravy zablokovaly dopravu na pražském okruhu na cca 1,5 hodiny :jawbone: .

Ještě oprava - tu soupravu odstavenou u Doks jsem samozřejmě odfotil v květnu, ne v červnu.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 17 Aug 2017 20:39

Na konci června jsem odfotil tuto unikátní soupravu jedoucí z Děčína do Olomouce a odstavenou u obce Zámostí (nějakých 5 km od Boleslavi). Transport zajistila pražská firma Švestka a v maximální verzi poprvé představila svůj zbrusu nový modulární podvalník od firmy Faymonville, který si pořídila někdy v letošním dubnu. Takovouto hlubinu ve variantě 6 + 8 jsem viděl vůbec poprvé v životě a ani z minulosti jsem nezaznamenal, že by se po českých silnicích pohybovalo něco takovéto. A převážel se jakýsi mlýn pro výrobu olejů a tuků, vyrobený v Číně.


Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní