Stíhačky na Sliači

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa petopato » 24 Júl 2016 20:24

Tak sa mi to možno len tak zdalo...nevidel som ich spolu :red: To len dokazuje, že nie som znalec...

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa atlon » 24 Júl 2016 20:40

pohodička :wink: každý sme v niečom inom znalci :victory:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Júl 2016 09:17

Ako pise toudi, lietadlo postavene okolo gulometu... Akura je blbe, ze to pouziva najme projektily z DU (ochudobneny uran), koli prieraznosti, takze za nami pohroma. Priblizne od 2007/8 sa DU zacalo vzdavat vacsina krajin sveta, ale US musia byt samozrejme vynimka...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1301
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa lowi » 26 Júl 2016 09:44

Amíci sa nepoučia z ničoho... IRAK im ukázal účinnosť Uránu a už sa ho nevzdajú.. To že pozemné vojská svietia až na Saturn... to je už druhá vec... Ľudia teraz kapú na následky.. nikoho to nezaujíma... však od USA je to ďaleko...

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Júl 2016 11:27

mozno kustik mimo misu, ale ked som bol z malym kukat na motyle, tak nam nad hlavami poletoval albatros, pomalinky si robil kolecka cez topolcany...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa Fito » 26 Júl 2016 11:54

To je nič, ja som bol včera na letisku v Dubnici za mojou kráskou.
To sú krivky :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Júl 2016 13:58

Si sa mohol ohlasit, mohli sme dat obed.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa Roman » 26 Júl 2016 18:26

ked boli pred par rokmi A10 na letisku v kuchyni spravili tam den otvorenych dvery. v krabicach boli nahadzane haldy radioaktivnych hilzni z kanonov A10. a divaci si ich brali ako teple rozky.az sa o ne bili.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Júl 2016 07:51

Toto neviem, ci je uplne pravda. Jednak to nema len DU naboje a mohli to byt aj prazdne nepouzite nabojnice...

Este taky detail - nesie to 1150 nabojov a rychlost palby je 65 striel/sekunda. Strielaju z toho 1-2s davky takze v priemere tak 10krat to moze vystrelit.

"In practice, the cannon is limited to one and two-second bursts to avoid overheating and conserve ammunition; barrel life is also a factor, since the USAF has specified a minimum life of at least 20,000 rounds for each set of barrels.There is no technical limitation on the duration the gun may be continuously fired, and a pilot could potentially expend the entire ammunition load in a single burst with no damage or ill effects to the weapons system itself. However, this constant rate of fire would shorten the barrel life considerably and require added barrel inspections and result in shorter intervals between replacement. [source]"

Este ma zaujalo aj toto info:

"The A-10 engines were initially susceptible to flameout when subjected to gases generated in the firing of the gun. When the GAU-8 is being fired, the smoke from the gun can make the engines stop, and this did occur during initial flight testing.[2] Gun exhaust is essentially oxygen-free, and is certainly capable of causing flame-outs of gas turbines. The A-10 engines now have a self-sustaining combustion section. When the gun is fired the igniters come on to reduce the possibility of a flame-out."
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stíhačky na Sliači

Príspevokod užívateľa Major » 28 Júl 2016 21:51

Keď som kedysi dávno slúžil na letišti, tak keď stáli na stojánke natankované a nabité /pod krídlami mali malé zástavky od pojistiek zbraní/ MIGiny,
tak sme popred nich buď nechodili vôbec, alebo poklusom a s veľmi tenkou škárou v riti...
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní