Homemade rc tank

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 27
PinkPanther
Meno: Palo Višňovský

Homemade rc tank

Príspevokod užívateľa Panther » 10 Apr 2009 12:22

Už ako maleho chlapca ma fascinovali rozne autička na ovladanie a rc veci.Ked som neskor zistil že existuju aj rc tanky rozhodol som sa že nejaky musim mať.Kupiť original bolo pre mna nemožne lebo su velmi drahe (na moje pomery navyše všetky financie idu do papierakov :P )Jedina možnosť teda bola zostrojiť si vlastny.Problem bol v tom že elektronika je pre mna španielska dedina ale moja tužba po uspechu bola silnejšia ako moja neznalost problemu a tak sa mi to podarilo.
Ale dosť bolo reči tu su fotky
Zakladom je plastovy model Kv 1e v mierke 1/35 od trumpetera
Ovladanie je z lacneho autička na ovladanie,prevody a ozubene kolieska su z roznych zotrvačnikov a hračkarskych aut
Obrázok Obrázok Obrázok
Odpruženie je velmi jednoduche kyvne ramena su z kuskov plastoveho ramika strunky su z pera
Obrázok Obrázok Obrázok
Detail vnutorneho usporiadania
Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok
Z hladiska konštrukcie je tank hotovy teraz bude stavba pokračovat ako klasicky plasťak.Z vysledkom som zatial spokojny a mam z neho večšiu radosť ako z 1/16 tanku za 100 eur lebo som si ho urobil sam.Len ma jednu nevyhodu, je stračne hlučny

juraj_ziacik | --
Meno: Gergej
Kontaktovať užívateľa:

Re: Homemade rc tank

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 13 Apr 2009 11:46

Že je hlučný nevadí, šak je to tank nie???? No som zvedavy ako to bude vyzerať a hlavne fungovať. Uvidiš čo ti to spravi keď prebehneš po blate alebo kaluži!!! Daj nejake videjko na rapid a pozrem sa na to, zaujíma mato!!!! :dribble:

P.S.: a čo dymenie z výfuku??????? :P :P
Hey Hou, Let´s Go!

Panther | 27
PinkPanther

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Apr 2009 12:45

To by si moc chcel :dhh: .Ale ak chceš možem ho doniest doBB možeš ho tam okukat.Akurat strašne žere baterky dve 9v stiahol za necelych 15 minut jazdy :beat plaster:

Mirokel | --
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Mirokel » 13 Apr 2009 14:25

veru aj som ti chcel napisat ze tie dve 9V baterky moc nevydrzia najlepsie by boli 4.5v stvorcove tie vydrzia aj desatkrat dlhsie.Myslim ze este budes mat problem s tymi prevodmi lebo sa ti tie klezne loziska vyderu alebo vylomia. Pripomenul si mi stare casi :) ked som sa patlal presne ako ty
Hotove: PV3S CAS 16 Vojenska, Cometto ELL-EU,ES-Vte
Rozpracovane: Ford focus, PN 1,5

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Apr 2009 15:46

Panther napísal:Akurat strašne žere baterky dve 9v stiahol za necelych 15 minut jazdy :beat plaster:

preto jedine nabijacie akumulatory :vicotry: predpokladam, ze si si popredu nejake nezaopatril
2x ich mali aj v LIDLI, otec ma tie s prvej varky a zatial funguju a spolahlivo
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Panther | 27
PinkPanther

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Apr 2009 17:02

Ved ja mu ani nedavam dlhu životnosť :dhh: .Nejake akumulatory si samozrejme zaobstaram,len tu ide hlavne o to aby sa tam zmestili.Tie 9v som tam dal lebo boli prve na rane a v domacnosti zbytočne.

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Apr 2009 18:29

Ak to mas v stadiu rozpracovania, tak ti poradim zbavit sa tych 9V baterii cim skor, maju mizernu kapacitu :baffle:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Panther | 27
PinkPanther

Príspevokod užívateľa Panther » 13 Apr 2009 19:21

Baterky sa daju kedykolvek vymenit za akekolvek ine čo sa tam zmestia.

Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný