Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Mar 2012 15:08

Pani, len pre uplnost, modelov skody Favorit/Forman sa vyskytlo niekolko, tak len upozorniim na jednotlive vydania a autorov...

Asi prvy model Favoritu vysiel v ABC od p. Vyskovskeho 1:24 a bol CERVENY so skatulkovym ciernym podvozkom a pevnymi napravami.

Potom vysiel Favorit v E+Z 1:24 (neviem ako sa vtedy ten casopis presne volal) od Ladislava Badalca a boli dve moznosti prevedenia - Favorit/Forman (vtedy tusim este Praktik) - bol biely a vysli k nemu dekaly na rozne verzie (Taxi, VB, PO, OUNZ,
Zavodna verzia)

Podobny model 1:24 s upravami sa v E+Z vyskytol este raz v modrej farbe (CB kopia jednej strany sa vyskytla aj v knizke Svet automobilovych modelov) a k nej bol aj prives.

Tieto modely okopirovat M. Antonicky (prekreslil prednu napravu) a vydal ho v CTK Press foto (1:24) - ide o model v tomto vlakne - na lepenie ho neodporucam.

V Abc niekedy v roku 1990 vysiel model Skody Forman 1:43 od M. Antonickeho a mal take cirkusove farby.

Zatial posledny model Skody Favorit 1:24 bol upraveny povodny biely model od p.Badalca s obmenenymi dekalmi (Taxi, sluzobne auto ABC, PO, Hasici, VB, Policia, OUNZ, RZP).

Kedysi som lepil model od RV a takmer kompletnu seriu z toho posledneho vydania z ABC a oboje sa lepilo dobre a konstrukce to bolo dost presne modely. Antonickeho model z CTK Press Foto som zatial nedokoncil a neviem, ci sa k nemu niekedy vratim... Este by som si rad zlepil povodne modely z E+Z, ale to tiez zatial niema dostatocnu prioritu...
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 07 Mar 2012 17:01

Lepšie by som to asik ani ja nenačmáral :P :victory: toto beriem len ako doplnkovú aktivitu popri iných stavbách, takže postup bude sporadicky :wink: ak ma to prestane baviť tak to možno poletí do koša :bad smile:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 01 Apr 2012 20:07

Keď som tak kukal na iconmasterovu Astru, podrobnejšie info tu viewtopic.php?f=81&t=3878, tak ma napadlo spáchať niečo podobné aj s týmto mojím nepodarkom, lebo čistostavba asi pri tej konštrukčnej kvalite šmikajdy neprichádza moc do úvahy. Podkladov na to mám dosť, vyriešil by som aspoň problém s retušovaním keďže by to šlo komplet do farby (uvažoval som nad použitím niektorého z originálnych škodováckych odtieňov a možno aj nejakým tým tuningom) no aká veľká bude chuť do úprav zatiaľ neviem ale uvidíme
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa borog34 » 09 Apr 2014 16:51

Prosím o presunutie do koša, favorit putoval definitívne do kontajnera, dík
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Škoda Favorit /Pressfoto/ 1:24

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Apr 2014 18:08

A to prečo ? :ops: ja by som si model rád pozrel, škoda.
Live hard, ride easy.

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných