Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 07 Aug 2010 22:15

Kdysi dávno jsem někde vyhrál model největšího českého chrámu a tak jsem se pustil do jeho stavby. Pak nějaký rok ležel na skříni a teď jsem se tedy do něj znovu pustil. Výrobce je Betexa, měřítko 1:350
Práce doposud šla docela dobře, zatím mám základ budovy se střechou v prvním patře ( model se staví kupodivu od střechy směrem dolů)

Obrázok

galší fáze bude pro otrlé stavitele - stavba žeber :o Každé se skládá asi z osmi dílů a je jich snad milion :(
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 08 Mar 2011 22:11

dnes po dlouhých měsících jsem trochu pokročil
nejprve jsem stavěl spodní patro
Obrázok Obrázok Obrázok

zkusmo sesazené

Obrázok Obrázok

a výroba zadní části, co uzavře spodní patro a naváže to horní

Obrázok Obrázok

přísná kontrola statikem

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 31 Mar 2011 11:13

po čase zase posun vpřed. Dolepil jsem opěrné zdi na velkou věž, přidal středovou věžičku, dodělal další díly. Jelikož už mi moc dílů ke slepení nezbývá, sestavil jsem konečně helmici věže
Obrázok

a nalepil jí na místo určení
Obrázok

následovalo spojení spodku a horního patra. No hrůza a děs :!:
Obrázok
ale nějak to drží pohromadě.

Tím je prakticky model téměř hotov (podle návodu). Chybí mi už je drobnost - žebra ( do těch se mi vůbec nechce, je jich spousta všechny stejný). Takže postupně slepím žebra, nejprve ta, co uzavírají budovu, pak ta, co jsou na bocích a pak .....
Pak by mělo dojít k mega tuningu celé stavby. Pro tento účel zvařuji zakoupit ještě jeden model a z něj vyřezávat všechny ty věžičky, ozdůbky, oblouky atd. Takže běh na hodně dlouhou trať. Předpokládám, že model dostane několik stovek, ne-li tisíců drobností.

Zatím mohu pracovat na dalších katedrálách. Zde je porovnání velikosti Sv.Víta z Prahy, Sv.Bartoloměje z Plzně a Sv.Václava z Olomouce. (Vít je v daleko menším měřítku).
Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 22 Apr 2011 22:20

konečně dokončen konec katedrály
Obrázok
nyní se bude poflakovat kdesi na skříni a čekat na tuning.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa Zavislak » 23 Apr 2011 06:37

jo to je paráda. Inak v tomto prípade si myslím, že od betexy model je lepšie vymakaný ako od Vyškovského, aj keď mierkou sú oba od seba niekde inde...

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa Burton » 23 Apr 2011 07:40

Ako tak hladim na tie rebra, tuho preratavam, kolkoze toho oneho bude treba na ten tuning. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa WanRayen » 23 Apr 2011 08:14

No parádne.


Off topic: Mňa tieto katedrály furt fascinovali. Preto mám komplet zbierku katedrál od instatnt durable. Škoda len že Instant durable moc s kvalitou nevyhrali. No čo už.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 23 Apr 2011 11:15

Burton napísal:Ako tak hladim na tie rebra, tuho preratavam, kolkoze toho oneho bude treba na ten tuning. :wink:

no asi hodně :P teď přemýšlím o tom, že koupím ještě jeden model. Pak bych z něj vystříhal to, co je na obrázku fialové na nalepil na původní kvůli plasticitě
Obrázok
zelená kolečka jsou místa, kam přijdou křížky (Burtone :wink: )
žluté čárky naznačují ozdobné věžičky, které chci udělat jinou metodou než jen vystříhnout 2D papír
modré čárky naznačují, kde všude by měly být ty ozdobné kraby - na těch věžičkách ze 4 stran
a tmavší housenky na střechách, tam by měl přijít ještě patinátor varva měděnky.
shrnuto, z tohoto vlastně ani tak moc nezůstane :)
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 23 Apr 2011 11:17

Zavislak napísal:jo to je paráda. Inak v tomto prípade si myslím, že od betexy model je lepšie vymakaný ako od Vyškovského, aj keď mierkou sú oba od seba niekde inde...

ani tak ne, betexa je 1:350, samotný chrám od Vyškovského byl 1:400 nebo 1:450, v modelu pražského hradu pak 1:500.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Chrám Sv. Víta /Betexa/ 1:350

Príspevokod užívateľa group b » 24 Apr 2011 15:34

útok mimozemských vesmírných lodí :lol:

Obrázok

všimněte si, že jsou dvoubarevné :(
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný