TY2 /Angraf/ 1:25

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Nov 2012 22:12

Tesim sa ked to uz das konecne do farby. Dve veci (ber to ako konstruktivnu kritiku). Pri tvarovanie valcovitych a zaoblenych dielov, ktore nebudes prebrusovat by to chcelo trosku viacej slintania, lebo diely nie su celkom dotvarovane. A pri lepeni matic skus pouzit nejaku sablonu, zdaju sa mi dost porozhadzovane a nepravidelne umiestnene...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 23 Nov 2012 23:58

To rozmiestnenie matic a nitov sa snazim davat tak ako je to znazornene, len asi mam dost naprd pinzetku, pri tych najmesich dieloch by som vrazdil :beat plaster: Co sa tyka tych oblych dielov, slintam jak sa patri, len ta vecicka vzadu na tendri sa mi nejak pos..kazila, ale medzicasom som to trosku dorovnal :wink: A co sa tyka farbenia, tender uz dostal prvu vrstvu zakladovky, momentalne schne a dnes som nafarbil aj par drobnosti ako tazny hak, narazniky, loziskove domce a osi kolies lokomotivy - dostalo to lesklu ciernu, ale mam pocit, ze je to az silno leskle, asi prejdem na matnu. Ale na tychto dieloch to moze aspon ako tak imitovat olej a umastenie :D fotky by som prihodil v nedelu, nieto dost svetla a zajtra cely den budem v praci... s fotkami teda čoskoro späť tu :P
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 25 Nov 2012 20:23

Mňo, prinášam tie fotky, ale bohviečo to nieje, svetla nebolo ale tak aspoň cca trošku vidno, ako to dopadlo :D nárazníky a ten hlavný os sú ešte trošku chlpaté, to prebrúsim ešte najemno a tie ložiskové domce asi vrch s tým nápisom streknem červenou, ako to je aj na predlohe reálne, lebo mám pocit, že sa to leskne až moc, preto dám zvyšok matnou radšej a asi aj toto... neviem ešte. Na tendri sa bude pracovať zajtra, dostane ešte trošku prebrúsené a druhú vrstvu základovky.
Dosť kecov, tu sú tie akože fotky:


P.S.: ložiskových domcov je na fotke len 7, s ôsmym boli problémy trošku a včul schne :P
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 25 Nov 2012 20:39

Slušné drobotiny

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 25 Nov 2012 20:41

ahoj len dávaj dávaj :wink: a inak ja to budem všetko s celovat na konci ked budem mat všetko po kope aj mne sa tam niečo leskne a niečo je matné prípadne už niečo odpadlo :haha:

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 25 Nov 2012 21:38

ivant napísal:prípadne už niečo odpadlo :haha:


Mne už odpadla polovica rušňa :) iba to odkladám po podložke

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 842
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 25 Nov 2012 21:41

Takových malých součástek je tam habakuk, ale dobře se s tím pereš, držím palce do další práce. :big smile: Robo, na ty nýty a matice je lepší než pinzetu použít párátko, lehce jej nasliním, přiložím na nýt nebo matičku, ono se to přichytí na špičku párátka a pak to nanesu na příslušné místo, kde je kápnuto lepidlo.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 12 Dec 2012 23:48

Hello,
tak som tu zas, s menším postupom dopredu. Posledných pár dní som bol mimo, hlavne kvôli práci a rodine ale cez víkend som zas niečo spáchal a dnes večer tiež. Spravil som brzdy lokomotívy, nieje to dokonalé, ale mohlo to dopadnúť aj horšie, hlavnie tie "pružinky" - ale tie už nechám tak. Už len čakajú na nitrokúpel a farbu :) No a momentálne som zabil dva dni vyrezávaním a vylupovaním kolies od Burtona a čaká ma čistenie od sadze a obrusovanie tých oných, na čom to držalo v kartóne :D No a cez víkend by som hádam zas niečo pofarbil a hodím aj foto tendra, nech si nemyslíte, že skončil v "šrote" :wink: No dosť kecov, fotky, aspoň nejaké:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 842
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 13 Dec 2012 23:15

Ahojky Robo. Ty brzdy vypadají moc a moc pěkně, povedly se Ti. Ale mám Robo jednu obavu, aby to sedlo, až to budeš pasovat na rám lokomotivy a kola. Já si je také takto slepil a pak mi to nesedlo a musel jsem je komplet předělat znova. Udělal jsem to tak, že jsem nalepil kola a pak pasoval každou brzdovou zdrž zvlášť a očísloval jsem si je od jedné do pěti. Doufám, že Ti to sedne a že nebudeš předělávat.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
tomas.vilimek | --
Príspevky: 3
Meno: Tomas

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa tomas.vilimek » 18 Dec 2012 11:34

Ahojky prosím tě kde se dají koupit ty vypálené kola na tuto mašinu.dik

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní