Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TY2 /Angraf/ 1:25

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 28 Mar 2012 11:01

Ahoj Martin,

dakujem za rady. No čo sa týka toho, ja používam akrylový tmel na drevo, je to celkom dobrá vecička. Čo sa týka toho lakovania pred farbením, je to fajn nápad, nitrolakom by to malo stačiť a ako Ivant spomínal, zahladilo by to aj tú chlpatosť, aby to pri striekaní nevyskočilo na oči :D No dnes tam ešte nejaké maličkosti polepím a relatívne by som to skúsil aj nalakovať (tuším mi niekto tu doporučil riediť v pomere 1:1, opravte ma ak sa mýlim) :P
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 28 Mar 2012 20:08

Ide ti to pekne a rastie tu ďalšia pekná loko... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 29 Mar 2012 21:08

Ahojky Robo, děláš mi jen a jen radost, kamaráde drahý. :) Vypadá to fakt moc a moc pěkně. Velmi se přikláním ke sladění povrchu, tak jak napsal Martin. Je dobře, že jsi do té uhleny vlepil to pomocné žebro, velice to oceníš při další manipulaci s modelem až na něj budeš lepit další díly a detaily. Myslím, že se začíná rýsovat další excelentní model této lokomotivy. Já jsem teď musel nachvilku vysadit, neb mne skolila skřipka či nějak čangra mne obešla, ale snad už zítra zas budu moct zasednout k modelu. Jedeš dobře Robo.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 30 Mar 2012 04:01

Balu, a samozrejme aj ostatní - Ďakujem za slová chvály. Už viem, čo tým Balu myslel, že ho takéto slová chvály ženú dopredu :D Teraz budem mať konečne trochu viac času na model, v práci sa mi to od 1.4. mení, síce budem mať viac nočných, ale len max dve týždenne a zbytok voľno, tak sa normálne teším :victory: Momentálne aj teraz píšem z práce, ešte 4 a pol hoďky a hurá domov. No a chcel som sa spýtať, keď to prebehnem tým nitrolakom na to zjednotenie povrchu atď, aký šmirgel doporučíte? je lepšie jemný alebo hrubý? lebo čo som trochu googlil, tak tam píšu, že 180-220 na to stačí. Vopred díky za každú radu ;)
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 30 Mar 2012 14:12

Robo, já používám třístovku a pokud je povrch opravdu podkladově dobře připraven, tak používám čtyřstovku. Stejně, až to stříkneš základem, tak to budeš opět přebrušovat, tak si myslím, že tak jemný papír to zvládne. Ta 180-220 je dost už hrubá, to používám ná hrubé broušení, třeba na dotvarování některých dílů. Ale chce to odzkoušet někde bokem a uvidíš sám, co ti bude lépe vyhovovat. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 10 Apr 2012 16:26

Ahojte, kolegovia. Ako inak, znovu píšem z práce :D Po veľkej noci som trošku polepil, ale fakt len trochu, lebo DVD s podkladmi som na potvoru zabudol v práci a len dnes som si ho vyzdvihol. Spravil som dvierka na uhelni a pár detailov okolo, ešte to doladím zbytkom a pôjdem to prelakovať (ako ste mi poradili). Fotky sú len tri, ale to snáď postačí :P Dnešnú nočnú nejak pretrpím a zajtra zas niečo spatlám. Toť asi vše zatiaľ...

[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 29 Apr 2012 15:26

Ahojte. Aby sa nepovedalo, že nič nerobím, tak som dnes sadol trochu k lepeniu, keď je vonku tak krásne :D
Viac-menej som lepil len drobotinu, ale zabil som na tom dva dni, prsty ma este teraz bolia :beat plaster: Hned na prvej fotke ta somarinka z drotiku, 0,75mm hruby plastovy evergreen profil omotany este tensim drotom, vsetko rucne-strucne :D Potom som spravil rebrík, ktorý pôjde na tender a dokončil som ten brzdový valec (či ako sa to volá) a potom už len fakt drobnosti, nejaké ventily, stupačky k tendru a ťažný hák. No fotky povedia viac:

No a na záver mám ešte jednu technickú, na tendri sa mi zvlnil okraj, vedeli by ste poradiť, ako by sa to dalo "opraviť"? Budem veľmo vďačný :victory:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
Mato78 | 46
Príspevky: 158
Meno: Martin Daniš
Bydlisko: Zase mimo rodnej hrudy a bez rodiny

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa Mato78 » 29 Apr 2012 19:27

Ten zvlneny okraj mas kvoli tomu, ze si to nenechal dostatocne preschnut alebo Ti to vzniklo az po nalepeni vnutornych "rebier" ?
Ak je to vdaka rebram, odrez ich, zafixuj hranu zvonka do roviny a znova ich nalep. Ak je to vlhkostou, odrez tiez rebra, zafixuje hranu do roviny a z vnútornej strany to riadne prelej sekundakom. Po preschnuti mozes nalepit rebra na povodne miesto.

Hadam som pomohol.

Martin

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 29 Apr 2012 20:18

ahoj, fuj aký škaredý hák :wink:

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 29 Apr 2012 20:37

Viem, nieje to dokonalé, na Tvoju úroveň ešte nemám, Ivant :red: Ale chcem to ešte doladiť trochu, ten hrot hlavne, ale nemám taký malý pilníček alebo dačo, musím niekde vykutrať :D a Martin, díky, skúsim :wink:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný