Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TY2 /Angraf/ 1:25

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 29 Apr 2012 20:40

ja len že si si mohol stiahnut tie háky čo som nakreslil tie su origo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 29 Apr 2012 20:47

No vidiš to, nieje zlý nápad :D prerobiť to je minimum, tak ťažké to nebude, dík za nápad :victory:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 17 Aug 2012 22:35

Ahojte, trošku to tu oprášim, nejak sa mi to tu prepadlo do hlbín :D
Práca trošku ustála cez prázdniny, ale posledných pár dní zas naberá a ja som sa na to vrhol zas a lepí sa jedna radosť. Síce som z technických a rodinných dôvodov (sťahovanie) musel odložiť dokončovacie práce na tendri, začal som aspoň trošku na lokomotíve. Ako snáď každý, aj ja som začal od rámu, ten šiel dokopy fajnovo, snáď sa mi nevykriví. Veľkosť je slušná, bude to macek :P

K rámu som pripravil ložiskové domce (snáď som trafil názov), a zase sa matkovalo jedna báseň. (Ivantmatky©)

No a potom som si zhotovil pár drobností k rámu a to konkrétne "podperu" pod dýmnicu, pár výstuží rámu a ďalšie detaily.

To by bolo asi tak vše z mojej prácičky zatiaľ a zanedlho sa tu vidíme zas :D Momentálne sa pracuje na osiach kolies a v príprave sú aj samotné kolesá (vďaka Burton za laserovky) :victory:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Aug 2012 09:44

No ak to bude take paradne aj po nafarbeni, tak klobuk dole...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 24 Aug 2012 21:02

Pekene ideš.... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 19 Okt 2012 22:33

Aby ste si nemysleli, že nič nerobím, tak zase dačo prihodím :) po troške vždy dačo dám dokopy, len nedávno som kvôli sťahovaniu nemal totálne čas, ale hlavné je, že to nestojí. Pracujem súbežne ešte aj na tendri, ktorý dostáva posledné detaily pred farbením a popritom pracujem aj na ráme lokomotívy. Tak najprv z toho tendra - osadil som už napevno predný a zadný nárazník a na zadnom pribudlo aj to oné, veď všimnete :D


Najväčší žrút času, čím sa akurát predieram je matkovanie a nitovanie. Nity robím klasika kornajsami od Tina a vysekávam z grilovacích tácok (nápad od Balu-a) :D Na fotkách veď vidno ako to asi vypadá a aj po nalepení, vždy dám na miesto nalepenia kvapku herkulesu a po osadení nitov to ešte pre poistenie kápnem sekunďákom.


No a bokom už mám pripravené osi na lokomotívu a dnes som sa aj trošku pohral s vrchnou časťou rámu a celé som to dal dokopy a omatkoval/onitoval aj so zadným nárazníkom lokomotívy aj s rebríkmi (tam asi použijem mriežkovaný plech).


Tak a po výstave v NR sa vrhnem asi na farbenie, podľa toho či moja "oprava" hadičky vydrží ten tlak :red: Tak odomňa zatiaľ takto :P
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa ivant » 19 Okt 2012 23:00

ahoj aj ten druhý držiak čo drží kotol si asi ešte nemal lepit ,ale ved uvidíš :wink:

Užívateľov profilový obrázok
RoboTY | 34
Príspevky: 253
Meno: Róbert
Bydlisko: Topoľčany

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa RoboTY » 19 Okt 2012 23:03

Áno, Ivant, aj na to som myslel :) drží to len kvapka herkulesu z každej strany, tak nebude problém upraviť to potom :wink:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 21 Okt 2012 08:38

mas to super.nity a sroby ,to nenavidim na modeloch.a este kolesa.ked vidim to mnozstvo nitov a srobov tak ma to vzdy pekne odradi od planov na stavbu lokomotivy.

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: TY2 /Angraf/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 21 Nov 2012 23:35

Ahojky, tak taky jsi to rozpohyboval .Fajnová prácička, jen tak dál Robo, držím palce. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný