Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Príspevokod užívateľa laki » 02 Jan 2013 09:23

Model polyfunkcnej budovy v jednom nemenovanom okresnom meste na vychodnom Slovensku. Budova sa uz v reali zacala stavat, momentalne stoja zaklady.
V ramci treningu tvorby architektury som sa ponukol stavebnikovy ze mu spacham taku mensiu maketu. Zvolil som kompromisnu mierku 1:160, je to kreslene v sketchupe + inkscape, na zaver to budem striekat cele bielou farbou. V plane je aj blizke okolie s chodnikom a castou parkoviska.

pc navrh:


a sucasny stav:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Jan 2013 23:51

Zaujimavy projekt, tieto biele modely maju svoje caro, len to musi byt paradne zlepene, lebo tam bude vsetko vidiet.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 58
Príspevky: 420
Bydlisko: Český Krumlov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Príspevokod užívateľa Daniel » 05 Jan 2013 10:06

Tyhle bílé architektonické modely mají bezpochyby své kouzlo. Zaujalo mne, že "na zaver to budem striekat cele bielou farbou". Jak před tím nástřikem model připravíš - lakování?, tmelení? A jakou barvu použiješ?

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Príspevokod užívateľa laki » 05 Jan 2013 14:18

Daniel, papier som po vytlaceni modelu naimpregnoval nitrolakom zo zadnej strany (prednu som este nechcel, lak mi rozpija toner - laserova tlac, a stratili by sa ciary). Teraz po zlepeni tela budovy to natriem nitrolakom aj spredu, prebrusim, pripadne dalsia vrstva laku. To iste aj so strechou a s okolitym pozemkom. Celky potom zlepim dokopy, doladim pripadne chyby tmelom a herkulesom, potom nastrek zakladovkou a nasledne biela farba. Pravdepodobne to bude nejaky autolak v spreji.

Vizualizacia vo farbe (biely mur za budovou je uz existujuca stavba):


serpens, toho "paradneho" zlepenia sa bojim najviac. bude vidno kazdu nedokonalost. telo budovy je dostatocne presne. doteraz nebola ziadna chyba ktoru by som musel upravovat. az teraz ta nestastna strecha. architekt ju navrhol lomenu (vidiet na nakresoch z pc). Okrem celnej strany strechu netvori jedna plocha ale viac mensich. a teraz vyskocili chyby, jeden roh mi usiel o 1,5 milimetra a tak to musim prerabat.
Nasucho prilozena strecha:

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 58
Príspevky: 420
Bydlisko: Český Krumlov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polyfunkcna budova /laki/ 1:160

Príspevokod užívateľa Daniel » 05 Jan 2013 14:32

laki díky za popis - nejspíš to také vyzkouším. Vzhledem k tomu, že pracuji jako přípravář staveb a rukou mi projde řada projektů zajímavých budov (aspon pro mne) , tak o podklady nouzi nemám :big smile:
Tobě přeji hodně zdaru při dokončování stavby i finální povrchové úpravě a moc se těším, až uvidím výsledek :boss:

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný