Naves ku Scanii T 143 z E+Z/ Borog34/ 1:32

Užívateľov profilový obrázok
Rudinko | --
Príspevky: 98

Naves ku Scanii T 143 z E+Z/ Borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa Rudinko » 20 Nov 2012 20:16

krasa tieto stare modeli maju nieco do seba :) bude aj naves??

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 20 Nov 2012 21:28

Dík, náves to nemá takže ostáva len nájsť niečo vhodné na nete :wink: (niečo čo by sa k tej Scanii hodilo konštrukčne aj farebne, samozrejme v rámci možností :P ale zatiaľ som na nič vhodné nenatrafil :-( )
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa jozkin » 20 Nov 2012 22:51

Poslem Ti nazad Cisternovy bnaves SCANIA od PKG? :wink:
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 21 Nov 2012 11:38

To by mohla byť zaujímavá kombinácia, doma by som mal mať niekde ešte plachtový náves AGROTEC a skriňový náves Western ale či sa niektorý z nich k ťahaču bude hodiť neviem :bad smile:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Nov 2012 19:39

Myslim ze cisternou by dobre vyzerala. A navyse - kapotove kamiony u nas mozu tahat len kratsie navesy (t.j. cisternu, sklapac, kontajner), nakolko su dlhsie ako standardny tahac (presne o dlzku kapoty). No a keby sa zapojil plachtovy naves (13,5m), celkova dlzka supravy by presahovala dovolenych 16,5 m :wink:

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 21 Nov 2012 20:58

Sakra, toto ma nenapadlo, vďaka ico :wink: dumal som aj nad kontajnerovým návesom, lenže ani ten ani cisternu samostatne doma nemám :-( (iba súpravu od PKG Tatra 815 s kontajnerovým návesom), takže musím špekuľovať ďalej čo zapriahnuť za scaniu, má niekto nejaký tip?
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143/E+Z/1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 23 Nov 2012 18:55

Pustil som sa do kreslenia kontajnerového návesu, zatiaľ mám len testovací návrh rámu :P (dopredu upozorňujem že je to len skúšobný test a ešte sa to môže zmeniť, detailovo bude náves skôr zjednodušený)
Naposledy upravil/-a borog34 v 04 Jan 2013 09:22, upravené celkom 2 krát.
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 24 Nov 2012 11:34

Vyzerá to tak že tvorba návesu bude ešte celkom zaujímavá :P Na internete som našiel celkom slušný rozmerový náčrt Scanie trojkovej rady s kapotovou kabínou z roku 1988 a podľa toho náčrtu je tento model dosť vzdialený reálnemu ťahaču, nesedia viaceré rozmery (rázvor, výška sedla od zeme, nepatrné rozdiely sú v šírke modelu, zadná náprava má vzduchové pérovanie, na výkrese sú kreslené listové perá a výfuk pod rámom, na modeli je výfuk vyvedený za kabínu :bad smile: ) čiže ak by som sa chcel držať aspoň trochu modelovosti súpravy, musel by sa celý ťahač kresliť nanovo čo je v mojom prípade zatiaľ hudbou budúcnosti :wink: takže aj pri kreslení a zhotovení návesu budem vychádzať z viacerých zdrojov, ešte musím poriešiť uchytenie náprav a samotné nápravy, podpery a zadný panel so svetlami
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Nov 2012 14:37

Ono nie je kazdy nakladak ako nakladak.. Tie jednotlive rozdiely v rozmeroch a detailoch moze robit aj samotna konfiguracia auta, z ktorych moze existovat radovo niekolko tisic. Dnes uz kazdy vyrobca ponuka 4-6 vysok podvozka, k tomu rozne vysky tocnic a teda ani jej celkova vyska od zeme nie je jedna, ale rozsah od-do. Perovanie naprav je podobne volitelna polozka (niekedy aj rozne sposoby zavesenia pruzin ci pocet listov), ako aj vyfuk, ktory specifikuje kupujuci na zaklade svojich poziadaviek a bucueho pouzitia toho auta. Takze ten vykres neber ako jedine mozne vyhotovenie toho tahaca, ale skor len infomativne, bude to zrejme nejaka "typicka" specifikacia.
Ta vystrihovacka zrejme tiez nie je 100% presna voci predlohe, co pri tejto detailnosti az taky problem nie je podla mna.

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 /E+Z/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 24 Nov 2012 18:26

Tiež ma to potom napadlo že tých verzií a špecifikácií existuje viacero :wink: pri tomto nosáčovi som najviac fotiek našiel pre verziu 6x2 ale dá sa nájsť aj dvojnápravová verzia :P Čo sa týka detailnosti modelu, tak mi to zjednodušenie vôbec nevadí, na začiatok je to tak akurát (ono by možno bolo fajn keby som vedel pracovať s nejakým grafickým programom, lenže to je asik nielen u mňa beh na dlhé trate :-( na druhej strane by som potom mohol uvažovať časom nakresliť nejaký ťahač a náves, ideálne podvalník aby som mal na čom prepravovať nakladač :dhh: )
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný