Naves ku Scanii T 143 z E+Z/ Borog34/ 1:32

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa Marmat » 10 Dec 2012 22:58

Laki to podal výstižne, ani ja by som to lepšie nenapísal. Až na ten inkskape to robím presne tak isto, teda aspoň skúšam, keď mám čas.
to Borog: A s tým že si na takéto veci antitalent na mňa nechoď, dokázal si navrhnúť parádny príves, tak ho určite dokážeš aj rozložiť. Stiahni si ten flattery plugin, s inštaláciou určite nebudeš mať problémy, súčasťou súboru je detailný návod na spustenie programu. Je síce v angličtine, ale gugeľ translator nepozná nič, s čím by si neporadil. Keby si mal otázky na rozkladanie dielov, príp. tvorbu chlopní, môžeš mi pokojne napísať ss.

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 11 Dec 2012 14:50

No keď myslíš :P pomaly tomu začínam aj rozumieť, akurát to musím rozkladať po častiach páč mi to dvakrát pri pokuse rozložiť celý náves vyhodilo chybu programu :scorn: ešte musím prísť na to ako jednotlivé diely uložiť do SVG-čka aby som to mohol potom v Inkscape upraviť (nad chlopňami som nešpekuloval, páč počítam s lepením natupo a s použitím kartónu na podliepanie :wink: )
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa laki » 11 Dec 2012 15:05

no neviem ci ti to rozlozi cely model naraz, take som ani neskusal. vzdy si zoberiem len jednu cast, napr nejaku kocku, kvader (tlacitko 1), to si rozlozim (tlacitko 2) a dam do svg (tlacidlo 3). Ostatne funkcie toho pluginu nepouzivam. Len upozornenie, mne to neuklada priamo do *.svg ale iba do suboru bez koncovky. Koncovku si potom v pc dopisem na svg. Nikdy som nepatral po pricine a ci to je chyba alebo to tak ma byt, lebo ma to nijak nezdrzuje.

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 11 Dec 2012 18:54

No práve, jednak je to bez koncovky a nikde ten vyexportovaný bazmek neviem potom nájsť :scorn: predná tretina návesu mi šla rozhodiť relatívne v pohode, ale už pri tej zošikmenej som chytil menšie nervy tak som si radšej dal pauzu :bad smile: a už vôbec nemám zdání jak budem rozkladať dlhšiu časť rámu :shocked:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Dec 2012 19:13

jak, nevieš nájsť, veď keď to dávaš "uložiť ako", tak predsa si zadaj cestu, že kam (desktop/ plocha napr.)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 11 Dec 2012 19:25

No zadal som si kam to má uložiť len z nejakého dôvodu sa mi to neuložilo :beat plaster: mierne som z toho divý :bad smile:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa laki » 11 Dec 2012 20:16

ono sa to tak sprava, ked mas vo vybere nejaku blbost alebo si jednoducho nevie poradit. bud ulozi subor s takmer nulovou velkostou (par bajtov) alebo neulozi nic

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 12 Dec 2012 21:09

Začínam mať z toho rozkladania mierny hlavybôľ, páč nech skúšam čo chcem tak sa mi ani za svätého nedarí rozložiť tie diely tak aby to dokázalo uložiť a neviem prísť na to v čom je problém :-( :scorn: takto sa asi ďaleko nedostanem :shocked:

Off topic: na začiatok som si mohol zvoliť aj jednoduchšie riešený model, už som dumal aj nad úplne novým menej komplikovaným návrhom
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 13 Dec 2012 21:23

Ďalší postup s návesom je momentálne dosť otázny, páč aj po niekoľkonásobnom skúšaní si s rozkladaním dielov zatiaľ neviem poradiť a skúšal som už asi všetko čo ma napadlo ale s nulovým výsledkom :cry: :unhappy: už na to nemám trpezlivosť :scorn: (ale viac ma s...e, že projekt modelu UNC-čka je z tohto dôvodu zatiaľ tiež v nedohľadne :-( :-( )
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 143 + kontajnerový náves /E+Z + borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa pet1972 » 13 Dec 2012 21:24

Boris a akú verziu kečupu máš? bo sa mi zdá že ten plugin je určený pre 7čku...ja som si to nainštaloval do 8ky a tiež mi neukladá

Edit: No nakoniec mi to uložilo, ale len na logický disk("E:/")...keď som ukladal na plochu alebo na systémové céčko, tak nikde nič

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní