Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Iljušin IL-2m3 /GPM/ 1:33

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Iljušin IL-2m3 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 07 Feb 2013 13:56

Tak po důkladné rozvaze jsem se rozhodl, že se pokusím svou nesourodou peruť obohatit o legendárního a legendami opředeného ,,šturmovika".
K vystřihovánce můžu říci zatím, jen to, že ji zpracoval autor lukasz Fuczek, který zpracoval mimo jiné i mnou prezentovaného Hurricana, takže doufám, že model bude pasovat alespoň stejně dobře. Každopádně stavbu tohoto modelu jsem bohužel nikde prezentovanou neviděl, proto si myslím, že bude stavba o dost těžší. Návodná kresba je celkem dobrá, ale některé věci v ní vidět nejsou a něčemu nerozumím. Třeba stanoviště zadního střelce si nedovedu představit, jak bude vypadat a některé díly také nejsou zakresleny. Kdyby někdo věděl více budu moc rád za každou informaci ke stavbě.
No a při míchání barev jsem si stavbu hned ze začátku pěkně pokazil, protože jsem si omylem nějak umazal díl 8 bělobou. Nevím, jak to teď opravit. Při setření barvy se porušil tisk modelu a vypadá to dost ošklivě. Nejhorší je, že je to na hodně viditelném místě.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Iljušin IL-2m3 /GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 07 Feb 2013 15:09

Nuž Pavle, si si naložil... :wink: Keďže som Šturmovika videl zlepeného, tak si myslím, že to pôjde zlepiť. Mne sa nepáči na GPM verzii akurát to 3D spracovanie dielov, je také surové, bez jemných prechodov. Bude sa treba popasovať hlavne s tým vstupom vzduchu, čo má pred motorom. Ostatné je už klasika. Ako pozerám, tak ten diel 8 je práve ono. Skús to prejsť nejakým približným odtieňom suchého pastelu a nejako to dokolorovať. Snáď sa podarí. No akeď nie, tak musíš ísť cestou Johnyho7 a v Brne si kúpiť ďalši kus :P
Šturmovika mám napozeraného, cez prázdniny som (tajne) začal lepiť toho z WAKu, takže, ak by si si s niečim nevedel rady, tak sa kľudne pýtaj. V archíve mám odloženého aj tohto y GPM. Každopádne sa asi bez nejakej ďalšej literatúry nezaobídeš. Ak nezabudnem, pošlem ti večer link na jeden walkaround.

Držím palce a budem sledovať :victory:

HlavaXXII

Edit: Tak tu to máš http://vvs.hobbyvista.com/Research/Ilyushin/Il-2/Walkround/Serbia/index.php
A ešte jednu fotku interiéru
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Iljušin IL-2m3 /GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Feb 2013 17:00

dalsie fotky,plne funkcny,vytiahnuty z rieky v rusku,lieta v usa.
http://www.flyingheritage.com/TemplateP ... ntentId=96

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Iljušin IL-2m3 /GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 07 Feb 2013 20:37

Pavel, tak si vypočul prosby :) , držím palce a teším sa na stavbu, určite to bude stáť za to :wink:
Inak, tiež som nikde nenašiel report zo stavby, "iba" fotky zlepeného modelu...

Hlava, teda Ty si lepíš len tak potajomky...hrozné :haha:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Iljušin IL-2m3 /GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Feb 2013 21:03

musí, má na to pádny dôvod :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných