MiG-29 /Maly Modelarz/ 1:33

Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

MiG-29 /Maly Modelarz/ 1:33

Príspevokod užívateľa tom59herder » 14 Mar 2013 21:31

Po loňské blamáži s model F-14 Tomcat od Maleho Modelarze, jehož stavbu jsem prezentoval na papermodels.com, jsem se opět zlomil a začal si s dalším modelem z dílny MM a to tentokráte MiG-29. Inspirací mi byla stavba tohoto typu letadla sonym7 na stránkách českého fóra. Mám novější vydání tohoto modelu a tak bude snad konstrukce lepší. Jen pro pořádek dokládám, že jsem majitelem originálu a dokonce jsem do něj stříhnul, protože mám dva kusy.





Stavbu prvních třísegmentů trupu nebudu rozebírat, jen asi tolik, že s jejich dolícováním na sebe nebyl větší problém.




Tady bych jen k tomu, jak pracuji na přepážkách. Podlepuji Chemoprénem Extrém na polský hnědý kartón a pak ještě podlepuji dvojkou balzou. Snad se to osvědčí.




Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG - 29 (Maly Modelarz 3/2006) 1:33

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 15 Mar 2013 14:13

mam tento model aj ja v zbierke, jedine co mi trochu vadi je neni tam plac na nalepenie chlopni na rebra tak ako to je v mojom pripade na UBčku... Preto si asi dobre zvolil hrubku balzy na podlepenie... som zvedavy ako to cele bude pasovat, mne obsivka sem tam usla, ale neviem ci mojou vinou ci vinou modelu... snazim sa samozrejme najlepsie ako viem :wink:
V mojom pripade budem postupovat asi podla rad "majstra HlavuXXII" ktory mi doporucoval zlepit obsivky k sebe pasikom z chlopni a dobrusit rebro potom aby dobre zapasovalo dovnutra:)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG - 29 (Maly Modelarz 3/2006) 1:33

Príspevokod užívateľa tom59herder » 16 Mar 2013 13:29

Podlepuji balzou proto, abych zvětšil plochu styku s obšívkou a tím potlačil možnost vystoupení žeber. Budu to dělat i na centroplánu i u žeber pro křídlo. Čtvrtý segment jsem nedokumentoval, protože to bylo jen pokračování prvních tří. Pátý segment má výřez pro kokpit a tak jsem výřez podlepil papírem 160g. Myslím, že se mi podaří lépe udržet tvar. No a standardně jsem pátý segment přilepil k předchozím. Retušuji podle potřeby barvami Lifecolor. Tak pár fotek.


Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG - 29 (Maly Modelarz 3/2006) 1:33

Príspevokod užívateľa tom59herder » 18 Mar 2013 21:32

Opět jsem měl možnost pokračovat na stavbě. Trochu jsem odpočíval na kostře centroplánu a protože se domnívám, že se někdo pustí do stavby stejného modelu, tak jsem kostru vyfotografoval ze tří stran. Návod je velmi stručný a člověk musí luštit v nákresu, co je správné.



Pak jsem pokračoval 6. segmentem, který mne trochu potrápil. Pro zajímavost jsem vyfotografoval přepážku, aby bylo vidět, jak by se měla slepit ze tří částí dohromady. Také si všimněte vůle mezi obšívkou a přepážkou. To je zatím jedinná větší nepřesnost, kterou jsem na modelu zjistil.



6. segment jsem přilepil na pátý na trup. Druhá fotka ukazuje, jak jsem si poradil s přechodem mezi žebrem a přepážkou.



Úskalí u sedmého segmentu spočívá v přesném zalepení žebra pro napojení centroplánu do zářezu v obšívce tohoto segmentu.


Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG - 29 (Maly Modelarz 3/2006) 1:33

Príspevokod užívateľa tom59herder » 30 Mar 2013 09:36

Plánek je opravdu místy špatně "čitelný" a tak jsem procházel různá papírová fóra na internetu a hledal informace o stavbě tohoto modelu. Něco jsem našel u rusáků, ale fotky byly ještě v menším rozlišení, než dávám já a z toho se moc vyčíst nedá. Přilepil jsem konstrukci centroplánu ke přídi a žebra konstrukce jsem polepil hranolky balzy, které jsem vybrousil do tvaru žeber. Teď nabírám sílu na potah centroplánu.


Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný