Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Užívateľov profilový obrázok
stiro | --
Príspevky: 18
Meno: Juro

Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa stiro » 17 Apr 2010 20:29

Dobry vecer.

Chcel by som Vas poprosit o radu. Od kamarata som dostal scan stavieb do modeloveho kolajiska. Je to k mierke TT alebo N, no nikde v navode som sa nedocital o aku konkretnu mierku budov sa jedna. Napadlo ma ci to nebude 1:140... ale potom som to vzdal. Stavby by som si rad postavil v mierke 1:87, aby sa mi to hodilo k masinkam v HO. Keby mi teda vedel niekto poradit, v akej mierke su dane modely, budem velmi vdacny...Prikladam aj obrazky konkretnych modelv.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
mumodeanel | 28
Príspevky: 659
Meno: Tomáš Hrebík
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa mumodeanel » 17 Apr 2010 20:32

Ahoj,
Scan není dobrá věc ale přesto odpovím
TT je měřítko 1:120
N je měřítko 1:160
Tomáš

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa hank » 17 Apr 2010 20:51

Ano, a většina těch konkrétních modelů je 1:140, aby šla použít k TT i N, nad čímž se ale většina železničních modelářů právem pohorší. Když je mechanicky zvětšíš na 1:87 (na 161% originálu), budou ploché a nevýrazné zvlášť v porovnání s modely vozidel nebo továrními plastovými modely budov, velikost H0 umožňuje nebo spíš přímo vyžaduje více detailů.

zdraví
hank
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
stiro | --
Príspevky: 18
Meno: Juro

Re: Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa stiro » 17 Apr 2010 20:53

Ja viem mumodeanel, ze scan nie je to najspravnejsie... Nie som toho zastanca, viem to hlavne preto, ze sam krelsim nejake modely... Ale toto mam len pre vlastnu potrebu, a je to aj jedina moznost, ako dany model nazvacsovat do pozadovanej mierky... a tou je pre mna 1:87, aby sa mi to hodilo do krajinky... Osobne by som bol rad, keby som mal aj original modelu, ale ten uz kamarat bohuzial nema... Uz davno to sam poskladal, a kedze sa ozenil, uz nema ani tie modely...
Ohladne mierok TT a N, ze je jedno 120 a druhe 160, to viem, mne skor ide o mierku samotnych modelov, ktore, ako autor sam uvadza su vhodne pre kolajisko TT aj N... takze by to mohlo byt nieco medzi tym, a to by som rad zistil. Keby niekto vedel konkretne v akej mierke modely vysli, dost by mi to pomohlo, pri ich zvacseni do inej mierky.
Dakujem vopred vsetkym... :( :( :(

Užívateľov profilový obrázok
stiro | --
Príspevky: 18
Meno: Juro

Re: Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa stiro » 17 Apr 2010 20:56

Dakujem ti velmi pekne Hank... To som potreboval vediet... Takze modely by mali byt v mierke 1:140... Ja aj tak rozmyslam nad tym, ze by som ich skusil dodatocne nejak upravit pre HO. Snad sa mi to podari. Hlavne mi musi dovolit cas,ktoreho je teraz strasne malo... :( :( :(

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vystřihovací modely staveb do modeloveho kolejiste TT a N

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Apr 2010 20:39

Scany na toto forum nepatria, takze to presuniem do vrakov. Dufam, ze nikto neprostestuje. A to, ze to je jediny sposob, tak to je slaba vyovorka :angry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní