MPR - město Galean /ABC/ 1:150 - odmazane

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 39
Pán učiteľ
Meno: Peter Vasaráb

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa vasik1 » 27 Okt 2011 21:23

group b napísal:z důvodu trvalého vyvolávání konfliktů, případně o odkázání na to správné forum - http://papirovemodelarstvi.cz/forum/

OK. posekali ste sa, to sa stáva pomerne často, ale nikto Ti nedal právo nazývať české fórum miestom, kam treba ísť vyvolávať konflikty! A za tým si budem stáť. Presne takéto štvavé a podpichovačné reči z oboch strán (viď "Austrália") nám kazia dobrý dojem a ich zbytočné živenie vrhá tieň na VŠETKÝCH SLUŠNÝCH ČLENOV OBOCH MODELÁRSKYCH FÓR.
P.S. Mne sa Tvoj nápad vlastného mestečka veľmi páči a budem sem s obľubou chodiť pozerať, ako sa Ti rozrastá.
vasik nie je vašík!

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 27 Okt 2011 22:15

pravdou je fakt, že je to celé debata o ničem a zbytečná. Samotné projekty MPR byly jakousi autorovou představou, jak by mohlo vypadat centrum nějakého imaginárního města . Mám tu dokonce stránku z jedné MPR, kde jsou různé alternativy, jak domky sesadit, čili ne jen jedno výsledné město, něco jako nedávno vyšla verze středověkého hradu. Takže si to vlastně může kdokoliv jakkoliv postavit.
Já kdysi dostal velký štos vystřihovánek a zaujal mě právě tento kostel. Čím mě zaujal ? Tím, jak ho pan Vyškovský navrh - něco v duchu románská věž a apsida spojená se zlomkem katedrály. K těm velkým oknům by se hodil model tak minimálně o 10 centimetrů delší, takto to vypadá roztomile a zcela nereálně. A právě proto jsem si řekl, to by se dalo jednoho krásného dne postavit. A když už je to tak roztomile paskvilní (myšleno v dobrém), proč tomu ještě nepřidat a tak vznikla velká věž. Toť vše.
Co se týká osoby pana Vyškovského, jasně, že je to ikona papírového modelářství. Dovolím si tvrdit, že kdyby nebyl on a jeho vystřihovánky, nebylo by ABC, kvůli modelům jsme jej kupovali a my starší ročníky jsme lepili všechno. Nicméně je pravdou, že jeho modely jsou poplatné své době, že dnes jsou technologie jak kreslení, tak tisku někde jinde a to, co vzniklo před desítkami let se dá těžko srovnávat s tím, co vzniká dnes. To je pokrok.
A jak kdesi na začátku Sandik napsal : Kdo si hraje, nezlobí - tož hrajte si, lepení papírových domečků je hraní, zábava, koníček, tak proč si máme tu zábavu navzájem kazit. Dopracujeme to akorát k tomu, že si dále budeme hrát, ale každý sám na svém pískovišti .
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Sandik | --

Príspevokod užívateľa Sandik » 27 Okt 2011 23:23

Sorry, za zbytečně silná slova a neadekvátní reakci.

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 28 Okt 2011 07:00

Ospravedlnenie sa prijíma. My nie sme vedci, aby sme dokumentovali realitu a držali sa presne vymedzených pravidliel a noriem. Jednoducho nás baví lepiť papierové modely, prípadne si pokecať aj o niečom inom.
Papierové modelárstvo na Slovensku nie je tak rozšírené a organizované ako v Čechách. Takéto až nekritické príspevky odrádzajú ľudí, aby sa registrovali na fóre a prezentovali svoje modely. My by sme mali ľudí prilákať nie odrádzať.
Dúfam, že mestečko bude zaujímavé a teším sa na ďalšie prírastky.

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Okt 2011 07:19

Som rad, ze sa to tu dalo do poriadku aj same. Popravde sledovali sme to tu od zaciatku, ale chcel som vidiet, ci sa tu dohodnete aj sami a som rad, ze sa to celkom dobre vyjasnilo aj bez "zasahu" moderatora.

Obe tieto nase fora su ine a inak smerovane a je len na nas, ktore na vyhovuje viac a co si z ktoreho vyberieme. Ale urcite nema zmysel snazit sa pretlacat nazory/metody z jedneho na druhe a druheho na prve, tak to proste nikdy fungovat nebude.

A teraz by som bol rad, keby sme sa vratili do normalu. Tato tema sa neskor precisti a cast diskusie poputuje na Vrakovisko.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný