MPR - město Galean /ABC/ 1:150 - odmazane

Užívateľov profilový obrázok
Sandik | --
Príspevky: 10

MPR - město Galean /ABC/ 1:150 - odmazane

Príspevokod užívateľa Sandik » 26 Okt 2011 21:05

Ono je sice pravda, že "kdo si hraje nezlobí", ale tohle je vážně silná káva... Doporučuji přidat několik draků a nějaké zlobry, aby bylo naprosto jasné, že tohle je čistá fantasy, bez jakékoli souvislosti s realitou...

PS: Moderátora prosím o přesun tohoto vlákna do správné kategorie: viewforum.php?f=52

EDIT by Fito : Nic sa presuvat nebude, MPR je tam, kde ma byt. A mas pravdu, MPR je čistá fantasy, bez jakékoli souvislosti s realitou. Napriek tomu patri do architektury
Naposledy upravil/-a Fito v 27 Okt 2011 07:29, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Usmernenie novacika zo zapadu

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 27 Okt 2011 00:01

Sandik napísal:Ono je sice pravda, že "kdo si hraje nezlobí", ale tohle je vážně silná káva... Doporučuji přidat několik draků a nějaké zlobry, aby bylo naprosto jasné, že tohle je čistá fantasy, bez jakékoli souvislosti s realitou...

PS: Moderátora prosím o přesun tohoto vlákna do správné kategorie: viewforum.php?f=52


Městská památková rezervace z ABC je hračka pro lepiče, aby si hráli a nezlobili, bez jakékoliv souvislosti s realitou.

PS : po posledním příspěvku předchozího autora prosím moderátora o uzamčení sekce architektura pro uživatele Sandik
z důvodu trvalého vyvolávání konfliktů, případně o odkázání na to správné forum - http://papirovemodelarstvi.cz/forum/
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Okt 2011 07:40

Klud, pan je iba na navsteve, on sa tu dlho nezdrzi.
A ano, MPR je čistá fantasy, bez jakékoli souvislosti s realitou. Napriek tomu patri do architektury.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Sorrow | --
Príspevky: 40
Meno: Vilém
Bydlisko: Třebíč

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Sorrow » 27 Okt 2011 07:49

Sandik napísal:Ono je sice pravda, že "kdo si hraje nezlobí", ale tohle je vážně silná káva... Doporučuji přidat několik draků a nějaké zlobry, aby bylo naprosto jasné, že tohle je čistá fantasy, bez jakékoli souvislosti s realitou...


Tak nějak netuším, o co Ti kráčí ... Já měl dojem, že děláme modely, ne historicky přesné makety a zmenšené repliky. S tímto přístupem by zřejmě byla odsouzena do vlákna sci-fi potažmo fantasy např. celá (až na několik výjimek) Vyškovského tvorba ...
Kdyby volby měly sílu cokoliv změnit, byly by už dávno zakázané ...

Užívateľov profilový obrázok
Sandik | --
Príspevky: 10

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Sandik » 27 Okt 2011 18:40

Sorrow napísal:Tak nějak netuším, o co Ti kráčí ... Já měl dojem, že děláme modely, ne historicky přesné makety a zmenšené repliky. S tímto přístupem by zřejmě byla odsouzena do vlákna sci-fi potažmo fantasy např. celá (až na několik výjimek) Vyškovského tvorba ...

Ale o nic. Profesionální deformace... Klidně si lepte třeba domečky z galaxie Andromedy... Prostě mi jen vadí, když někdo u modelů architektury kašle na realitu. Pokud by to samé někdo udělal u nějaké techniky, tak se hned ozve spousta kritických hlasů, ale u architektury je evidentně kosher téměř vše... Jak byste se tvářili, na model lodi s několika palubními nástavbami navíc, lokomotivu s chybným počtem kol, tank s jasně červeným nátěrem, který se autorovi líbí víc než nudná vojenská zeleň? Taky byste ho přátelsky "poplácávali po zádech" a tvrdili, že ten model je naprosto skvělý a neocenitelný?
Pokud jde o Vyškovského, tak to je kapitola sama pro sebe. Začínal tvořit v době, kdy vypadaly papírové modely naprosto jinak. Dneska už by si nikdo nedovolil udělat model auta nebo lokomotivy podle jediné zrnité fotografie, podle autíčka na setrvačník, nebo podle podobných obskurních předloh. Modelařina je někde jinde, špičkoví tvůrci modelů mají k dispozici často kompletní výkresovou dokumentaci, při konstrukci modelu počítají doslova na desetiny milimetru a podle mého je to rozhodně dobře... Howgh.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Okt 2011 18:51

Taketo problemy treba riesit inde. A napriek tomu, co si napisal, pozeram aj nadalej na pana Arch. Vyskovskeho ako majstra v tvrobe papierovych modelov.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa johnny7 » 27 Okt 2011 19:18

Zdielam obdobny nazor...architektura pana arch. Vyskovskeho je nadcasova. Jeho modely su aj dnes na kvalitativne vysokej urovni a nejake hrady od Betexy mozu ist tak akurat handry fajcit. Technika je o niecom inom. Ale ani tu nevidim dovod nepovolit uzdu fantazii. Len nech mi skusi niekto napisat k nejakemu reportu, ze preco to koliesko mas tak, ked ma byt o 0,5 mm dalej...a jasno cerveny tank? preco nie? ak by bol "brzdicovsko kvalitne zlepeny" tak budiz...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa pet1972 » 27 Okt 2011 19:50

Ja len tak trošku...aj ja som "profesionálne deformovaný", ale ..... neriešim...toho mám dosť v práci....tam tých chýb počas stavieb vypláva na povrch...ale toto je MODEL....možnože vymyslený...ale autora to baví a to je hlavné

HOWGH

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa vasik1 » 27 Okt 2011 21:23

group b napísal:z důvodu trvalého vyvolávání konfliktů, případně o odkázání na to správné forum - http://papirovemodelarstvi.cz/forum/

OK. posekali ste sa, to sa stáva pomerne často, ale nikto Ti nedal právo nazývať české fórum miestom, kam treba ísť vyvolávať konflikty! A za tým si budem stáť. Presne takéto štvavé a podpichovačné reči z oboch strán (viď "Austrália") nám kazia dobrý dojem a ich zbytočné živenie vrhá tieň na VŠETKÝCH SLUŠNÝCH ČLENOV OBOCH MODELÁRSKYCH FÓR.
P.S. Mne sa Tvoj nápad vlastného mestečka veľmi páči a budem sem s obľubou chodiť pozerať, ako sa Ti rozrastá.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: MPR - město Galean /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 27 Okt 2011 22:15

pravdou je fakt, že je to celé debata o ničem a zbytečná. Samotné projekty MPR byly jakousi autorovou představou, jak by mohlo vypadat centrum nějakého imaginárního města . Mám tu dokonce stránku z jedné MPR, kde jsou různé alternativy, jak domky sesadit, čili ne jen jedno výsledné město, něco jako nedávno vyšla verze středověkého hradu. Takže si to vlastně může kdokoliv jakkoliv postavit.
Já kdysi dostal velký štos vystřihovánek a zaujal mě právě tento kostel. Čím mě zaujal ? Tím, jak ho pan Vyškovský navrh - něco v duchu románská věž a apsida spojená se zlomkem katedrály. K těm velkým oknům by se hodil model tak minimálně o 10 centimetrů delší, takto to vypadá roztomile a zcela nereálně. A právě proto jsem si řekl, to by se dalo jednoho krásného dne postavit. A když už je to tak roztomile paskvilní (myšleno v dobrém), proč tomu ještě nepřidat a tak vznikla velká věž. Toť vše.
Co se týká osoby pana Vyškovského, jasně, že je to ikona papírového modelářství. Dovolím si tvrdit, že kdyby nebyl on a jeho vystřihovánky, nebylo by ABC, kvůli modelům jsme jej kupovali a my starší ročníky jsme lepili všechno. Nicméně je pravdou, že jeho modely jsou poplatné své době, že dnes jsou technologie jak kreslení, tak tisku někde jinde a to, co vzniklo před desítkami let se dá těžko srovnávat s tím, co vzniká dnes. To je pokrok.
A jak kdesi na začátku Sandik napsal : Kdo si hraje, nezlobí - tož hrajte si, lepení papírových domečků je hraní, zábava, koníček, tak proč si máme tu zábavu navzájem kazit. Dopracujeme to akorát k tomu, že si dále budeme hrát, ale každý sám na svém pískovišti .
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní