Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO _CUT

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO _CUT

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Feb 2017 19:44

zaujimavy model.
jedna technicka: vyska stanu je velmi velka ,ked to porovnam s vyskou kona tak stan je vysoky asi ako kostolna veza. to bol poschodovy stan?
to autor vystrihovacky nezbadal?

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa group b » 14 Feb 2017 21:25

to je poschoďový stan !
dole je sklad pro munici, v patře stáj pro koně, v dalším patře prostory pro posádku, nad nimi prostory pro důstojníky a úplně nahoře pozorovatelna.
To vše se tam muselo vejít, protože žádná jiná budova (stan) v pevnosti nejsou.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

MIO | 39
Vtákológ
Meno: Mišo

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa MIO » 14 Feb 2017 23:52

Kokso to je pekná zhovadilosť... :beat brick:

Jako postavene pekne, to ano ale prevedenie od autora je fakt divné, stan obrovský, delá disproporčné...ako áno dalo by sa stým pohrať,urobiť komplet terén, osadiť 100/200-kové figúrky ludí aj koní , vozy delá.... ale takto mi to príde na dve veci...

mirec116 | 33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mirec116 » 15 Feb 2017 14:59

Stan je neprimerane veľký, delá moc jednoduché, postáv málo - to sú fakty. Nevybočuje to zo štýlu tvorby autora, s tým som však počítal a od začiatku chcel tento model postaviť bez úprav.

A komu sa nepáči terén, stan, počet postáv atď. nech si model urobí podľa seba ako sa mu páči a prezentuje tu výsledok ;)

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 15 Feb 2017 15:36

mirec116 napísal:Stan je neprimerane veľký, delá moc jednoduché, postáv málo - to sú fakty. Nevybočuje to zo štýlu tvorby autora, s tým som však počítal a od začiatku chcel tento model postaviť bez úprav.

A komu sa nepáči terén, stan, počet postáv atď. nech si model urobí podľa seba ako sa mu páči a prezentuje tu výsledok ;)

Pokud to bereš takto, tedy že si jen slepovatel něčeho, co někdo vydává jako model a přitom je to paskvil,a ještě tě to uspokojuje pak ano, je to v pořádku.
Pak by to ale mělo patřit do kategorie hračky pro nejmenší, tu zde nemáme, tak tedy do ostatní a ne do MODELŮ ARCHITEKTURY.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 00:53

Že to nie je model architektúry súdi Group asi podľa diel. Tie bývali na lodiach, tak by si to mal prezentovať asi tam. Pozerám, že si tu niekto sprivatizoval architektúru.

mirec116 | 33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mirec116 » 16 Feb 2017 08:55

Ak si odmyslím terén, tak tej architektúry na pevnosti naozaj veľmi nezostane - hodilo by sa to aj do diorám.

Každý môže mať (a aj mal by mať) svoj subjektívny pohľad a názor na model. Problémom je, ak niektoré názory tu sú prezentované ako jediné správne a prípustné. Je na zamyslenie, či do MODELOV ARCHITEKTÚRY patria rôzne diorámy s jedným (alebo viacerými) stromami či inou zeleňou, na ktorých sa nájde aj nejaká tá stavba (pre množstvo zelene ju často treba chvíľu hľadať). Máme tu predsa aj kategóriu DIORÁMY, nie?

Chlapi mňa neodradíte, ja si lepím pre radosť čo sa mi páči a tak ako sa mi páči ;)

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Feb 2017 09:24

Správne si napísal Mirec. Aj umiestnenie je správne.

group b - modely su aj jednoduché aj zložité... Či je to domček z piatich, päťsto, či päťtisíc dielov, patrí to sem.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 09:53

Miro Lisinovič lepí modely tak, ako sú nakreslené, prípadne len zmení mierku. Ak by niekto druhý zlepil to isté aj s modelárskymi doplnkami, ako je tráva, kríky, figúrky ukázal by sa ten rozdiel, čo dokáže modelár spraviť aj s jednoduchým modelom. Keď si všimnete historické nákresy a prečítate popis, zistíte, že tam boli drevené budovy - zruby. A bolo ich tam viac, ako jeden stan. MIO robí z papierových modelov umelecké diela, Miro ich lepí tak, ako ich autor nakreslil. Nevidím v tom žiadny problém.

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 16 Feb 2017 11:05

Ani já v tom nevidím žádný problém. Ať si každý staví jak se mu to líbí. Jen bych dodal následující :
Miro je jednoznačně největší postava, co se slovenské architektury týká. Nikdo jiný asi nemá tak rozsáhlou kolekci slovenských předloh, což je fantastický počin a určitě na tu svou sbírku může a je právem hrdý. K čemu mu blahopřeji a svým způsobem fandím.
Na druhou stranu jsou to ale (a neberte to jako urážku) jen "slepené kousky papíru". Jistě chápu, že může ukázat, jak model vypadá, když se slepí.
Takže když to přirovnám k plastovým modelům, pak je to sestavený model z krabičky, slepený, nenabarvený. Takovej plasťák sice ukáže jak to letadlo, auto tank vypadá, ale pravděpodobně moc nenadchne. Tím chci říci, že mě osobně by toto prostě nestačilo. Není na tom nic tvůrčího, invenčního, je to jen to slepování modelů.
Jako vedoucí kroužku jsem vždy těm malejm klukům říkal nespěchej, tady to oprav, tady by se to dalo vylepšit atd. Ten malý kluk si představuje, že model slepí za den a druhý den honem lepí další, aby jich měl co možná nejvíce. A sorry Miro, mě ta tvoje kolekce připadá stejně - rychlé hromadění modelů maléh kluka, podle hesla na kvalitu nehledím, hlavně ať je toho hodně. Ale máš pravdu, je to koníček a všichni to děláme pro vlastní potěšení, takže pokud ti to takto vyhovuje, nechť se ti daří.

No a ještě si dovolím jednu poznámku, která mě doslova zdvihá ze židle :too sad:
pesoico napsal že si tu někdo zprivatizoval architekturu
miro napsal že pouze některé názory jsou tu jediné správné a přípustné.

Pánové, ruku na srdce, nejste to právě vy dva, kdo tu před nějakým časem zkritizovali celé toto forum, kdo jste se téměř vyhlásili za jediné zástupce architektury na Slovensku a kdo jste se dušovali že s tímto forem a lidmi zde nechcete mít nic společného a proto tu nadále nebudete nic reprezentovat ani zvát zdejčí modeláře na tu vaší "nejfantastičtější akci v Trnavě"
A když už jsem se rozparádil, tak ještě jednu poznámku.
Slovenského modeláře - kamaráda Ondreja Čiernika jsem osobně nepoznal, ale měl jsem tu čest si s ním dopisovat přes toto forum a bral ho jako kamaráda. Když se k tomu nikdo z jeho fyzických kamarádů neměl, tak já - host z Česka jsem na Slovenském fóru vyhlásil první ročník vzpomínkového stavění architektury. A se svojí vzpomínkou se přidali i další. Loni proběhl 4.ročník a vždy se najdou modeláři, kteří třeba celý rok nepostaví ani jeden domeček, kteří si v tomto čase udělají čas a nějakou stavbičku postaví a odprezentují.
Za celou tu dobu jsem se nesetkal s tím, že by Ondrejův kamarád s nickem pesoico něčím do memoriálu přispěl.
Na druhou stranu Mirec přispívá velmi mohutně, to ano. Jenže nejen já jsem si všiml ( přišli mi na to téma nějaké SZ), že vlastně nestaví žádný vzpomínkový model, ale že tam prostě nasype vše, co z architektury v minulém období postavil a to prakticky bez nějakého příspěvku typu, rozestavěl jsem toto. Prostě si z toho udělá jen další svojí galerii, nechce se mi rovnou říci reklamu.
No a tak mě docela rozčílilo, když jsem zjistil, že loni se na trnavské soutěži objevila speciálka nazvaná úplně stejně tedy Memoriál Ondreja Čiernika. A zorganizovali ho právě ti, co ho zde ignorují.
Ale budiž, je to vaše volba a vaše iniciativa. A abyste neřekli, že jsem vás tím nějak obvinil - TÍMTO VÁM PŘEDÁVÁM ORGANIZOVÁNÍ 5.ROČNÍKU MEMORIÁLU ONDRAJA ČIERNIKA zde na foru.
Standardně tato akce probíhala od září - septembra. Je tedy na Vás dvou - pesoico a Mirec, jestli se uskuteční další ročník a jak bude vypadat. Pokud ano, rád se do ní připojím, pokud ne, pak mi nezbývá než všechny, kteří by si chtěli Ondreja připomenout pozvat jinam. Já se svými kolegy (většinou z Labské nížiny, daleko od dění na slovenském foru) na Ondreja na podzim vzpomeneme, přestože nikdo z nás se s ním osobně neznal. Ale to přeci není to nejdůležitější že ?
Takže je to na vás pánové, jak se k tomu postavíte. :wink:

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný