Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO _CUT

Užívateľov profilový obrázok
pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa pesoico » 16 Feb 2017 23:50

Pekne napísané. Akurát s veľkámi a zásadnými chybami. Ale čo už čakať od Teba. Inak svoj prvý papierový model som zlepil pred 37 rokmi z ABC? Koľko si mal vtedy rokov?

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hviezdicovitá pevnosť z Malých šancov pri Čiernom /Peter Šimko-Považské múzeum/ 1:200 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mimapnd » 17 Feb 2017 00:00

pesoico napísal:Pekne napísané. Akurát s veľkámi a zásadnými chybami. Ale čo už čakať od Teba. Inak svoj prvý papierový model som zlepil pred 37 rokmi z ABC? Koľko si mal vtedy rokov?

jejdanenky, take casy si uz ani nepamatam. ale pamatam si, ked som tatkovi prisadol model. to som bol este maly a strasne rad som sa pozeral ako modely lepi. ucil som sa. nekritizoval, iba pozeral. mali by sme si brat priklad a nekritizovat, comu sa nerozumieme.
Teraz: Fordson N Stanhay Crane
Pred: Fordson N "Campbell", Fordson F Snowdevil, Fordson F Road Roller,
Po: nejaky divny Fordson alebo "medzi mini model".
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Feb 2017 00:16

Tak to by mal byť v prvom rade ticho Group, keď nekritizovať, čomu nerozumieme. Rozpráva o reklame a pritom Miro lepí a prezentuje modely z Fifíka? Lepí Hlaváča, Jakubča, a ďalších autorov. Čo prezentuje Group? Modely ktoré si sám nakreslil a zlepil. Pokrytectvo ako vyšité. Ale to Vám tu ide viacerým. Hladkať si navzájom egá. Čo ste spravili vy na propagáciu papierového modelárstva na Slovensku, keď idete kritizovať ostatných? To, že ste špičkoví modelári, neznamená, že ste dobrí ľudia. To, že lepíte modely neznamená, že propagujete modelárstvo a snažíte sa pritiahnuť k modelárstvu aj iných. Tak si lepte modely, hladkajte si egá, ale držte hubu, keď niekto robí niečo aj pre iných.

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Feb 2017 00:44

A ešte niečo. Vieš prečo tu a v poslednej dobe viacero ľudí neprezentuje svoje zlepené modely? Nemá chuť čítať blbé komentáre, aké tu napísal napr. Group.

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 17 Feb 2017 00:51

Ani hlavou sa mi uz krutit nechce. Ako sa povie, kto nelepi, ten nevie. Ako propagujeme Slovenske modelarstvo? ved lepime, modelelujeme!!! Lepime o dusu. Lepime modely, rozdavame svoje poznatky, ukazujeme svoje chyby, pokusy, postupy. Otvorte uz konecne oci! Nechcem sa tu s Vami hadat, ale berte nas aky sme, nie takych akych si nas predstavujete. Lepime modely, mame svoje styly, nazory. tlacime sa dopredu. Aplikujete tu same nezlucitelne veci (citujem: To, že ste špičkoví modelári, neznamená, že ste dobrí ľudia.). To ste kde vydedukovali? To, aky som nema s modelmi nic spolocne. Ubral by som na diazepame trosku.
Dalsia Vasa citacia (POZOR! netykam Vam, pretoze ani nechcem, tak si to od Vas vyprosujem!): "To, že lepíte modely neznamená, že propagujete modelárstvo a snažíte sa pritiahnuť k modelárstvu aj iných." ... rozum sa mi zastavuje nad Vasimi mozgovymi pochodmi... teraz naozaj neviem, ci menej alebo viac toho diazepamu predpisat... co od nas modelarov chcete? co? pytam sa CO? Co chcete? Ked uz nepropagujeme, Ked iba lepime a sirime pozntaky z lepenia?
A inak, ono to tak medzi modelarmi dost casto chodi, ze ked si model nakresli, tak si ho aj zlepi... to len tak uplne z kilometroveho okraja pisem. aby to aj nelepici pochopili. nekritizujem. konstatujem.

Ale teraz vazne, tato debata siaha uplne mimo krajne medze mircovho prispevku. bud presunut nevhodne prispevky, alebo zmazat, vyznam to asi ziadny nema, tak ci tak.
Teraz: Fordson N Stanhay Crane
Pred: Fordson N "Campbell", Fordson F Snowdevil, Fordson F Road Roller,
Po: nejaky divny Fordson alebo "medzi mini model".
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

MIO | 38
Vtákológ
Meno: Mišo

Príspevokod užívateľa MIO » 17 Feb 2017 01:10

Myslím, že to už zašlo fakt priďaleko. Štefan,prepáč, ale fakt si to prestrelil, nadávať takto verejne niekomu len preto, že má iný názor, je fakt mimo.... A hlavne si myslím, že Tomáš / group b / si naozaj nepotrebuje, ako píšeš honiť ego na nejakom slovenskom fóre, minimálne preto, že ročne usporadúva niekoľko tématických výstav nielen papierových modelov po celej republike... A hlavne svojich, čo sám vytvoril, nakreslil a aj zlepil...

Takže skúsme uzavrieť túto nezmysluplnú debatu a poďme sa venovať niečomu konštruktívnemu, napríklad lepeniu modelov, sexu, pivu alebo iným radovánkam a vykašlime sa takéto žabomyšie vojny !

ĎAKUJEM!

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Feb 2017 01:16

Ja som s tým nezačal. A čo si myslím, to aj poviem na rovinu. Nepchám sa nikomu do zadku a na nič sa nehrám. Aké právo má Group osočovať mňa? A máš pravdu. Škoda riešiť tieto veci. Ľudia, čo niečo robia prre iných sú tí zlí. Takže aj ja to prenechávam iným, lepším.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 17 Feb 2017 01:18

Ale že si se rozohnil !
Ano jsem hajlz, stejně jako všichni ostatní na tomto foru a všichni, co tě nechápou a nerozumí tomu, že ty si ten nejlepší na celém Slovensku. To nejsou moje slova, to jsou tvoje, která si mi napsal v několika soukromých zprávách při té minulé hádce, kterou si také rozpoutal !
Mirec staví modely slovenské architektury od slovenských autorů a vytváří unikátní kolekci která na Slovensku nemá obdoby. A to má určitě svůj význam, ale ty nestavíš nic, maximálně vydáš něco, co někdo jiný udělal a napadneš všechny ostatní, kteří s tebou nesouhlasí.
Ano sám si modely vyrábím, protože kompletuji také nějakou sbírku o čem ty nemáš ani páru a když už náhodou lepím něco z tvé produkce, musím si to překreslit, aby se na to dalo dívat.
A víš proč tu prezentuje méně lidí předebším architekturu ? Protože jakýsi pan vydavatel se neustále do všech naváží a teď nemluvím o tomto foru, které si už dávno proklel.
A máš pravdu, já nemám co kritizovat když ničemu nerozumím, nikdy jsem žádný model neslepil, těch xy, které si ani nedokážeš představit se nepočítá, nikdy jsem nevedl žádný modelářský kroužek pro mladé, těch 8 se nepočítá, nikdy jsem papírové či jiné modely nepropagoval na veřejnosti těch 22 výstav se nepočítá, protože jsem to nikdy nedělal na Slovensku !
A ty svoje modely jsem nikdy nedal volně ke stažení a to zdarma, jako to děláš ty. Jen si je stáhlo podle počítadla, co vidím 7412 lidí.
A svůj první papírák jsem slepil tak 5 let před tím, než si vzal do rukou nůžky, takže alespoň zde jsme si kvit.
Ale v jednom jsem určitě lepší - NIKDY JSEM NIKOHO NA ŽÁDNÉM FORU NENAZVAL HAJZLEM

Jelikož mezitím, co jsem si přečetl všechny nadávky a zareagoval na ně, sem MIO přidal svůj rozumný koment, tak se tímto omlouvám Mirecovi za to, co v jeho vlákně vzniklo a žádám tímto někoho z moderátorů, aby toto vlákno nikoliv smazali, ale zamkli, aby tu mohlo zůstat jako memento . Je názornou ukázkou toho, jak se dá chápat koníček co se dělá pro radost.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Štefan Húska | 36
Meno: Štefan Húska

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 17 Feb 2017 01:21

Ja som za to aby sa príspevky zmazali. Na jednej strane má Pesoico pravdu keď dáva pre spropagovanie papierového modelárstva a hlavne Slovenskej architektúry všetko vrátane svojich financií ako nám ukázal krásnym príkladom na domoch z Čičmian a tucty ďalších. Iné je ale nadávanie na členov fóra. Pesoico je starší chlap a skúsený modelár ktorý by nám to tu určite natrel keby zlepil model a môže nám ísť príkladom a som rád že stále udržiava kontakty s Ondrejovou rodinou ale myslím že pevné nervy nie sú jeho silná stránka čím ho nechcem nijako uraziť, len píšem čo si myslím.
Priznám sa slzy sa mi tisnú do očí keď tu čítam ako sa navzájom osočujete. Každý lepí po svojom ako len chce, ja to tiež neviem najlepšie ale lepím. Či ma za to niekto sprdne alebo bude krochkať od rozkoše nad modelom čo som spatlal je mi jedno, samozrejme druhá možnosť sa mi viac ľúbi :haha: ale sprdnúť ma je právo každého, nikomu za to nebudem nadávať aj keď rád by som dakedy :scorn:
Ja osobne mám rád všetkých tu na fóre a je mi ľúto keď sa medzi sebou hádate lebo aj ja som sa raz odtrhol z reťaze a dodnes ma to mrzí :red:
Chlapi ukľudnite sa a prehltnite horkú slinu, sme dospelí ľudia tak sa podľa toho správajme, nie všetci tu majú nad 15 rokov tak ich nemusíme odrádzať OKi?
A týmyo chcem požiadať červeného nech tieto žabo-myšie vojny vymaže a nechá tu len konštruktívnu kritiku a krochkanie nad pekne postaveným modelom, ďakujem.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Feb 2017 02:02

Štefan, poopravím Ťa, kým mi Serpens zmaže účet na moju žiadosť. Nikdy som nezlepil a ani asi nezlepím model na takej úrovni, aby som s ním mohol súťažiť, alebo ho prezentovať pred špičkovými modelármi. To však neznamená, že modely nelepím. A nervy mám dobré, akurát vždy a hneď poviem čo si myslím a kašlem na to, aký to bude mať dopad. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi by som človeka, ktorý ma hrubo osočuje poslal do nemocnice. Ale už som na to starý a mám to viac v paži. Preto len tie hrubšie slová.

Návrat na "Neaktuálne témy // Obsolete Topics"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný