Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Prekladisko"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 18 Sep 2014 21:00

Na súťaž možno o rok do Bystrice, s takou doskou chodiť nieje len tak a navyše sa mi stalo, že pod plochou kde sú panely sa odtrhol polystyrén od dosky. Na začiatku som to prilepil dákym akrylovým lepidlom a pri namáhaní sa to oddelilo. Teraz je to už zalepené dačím novým, tak dúfam že, to vydrží.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
ander74 | 49
Príspevky: 517
Meno: andrej
Bydlisko: Zvolen

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa ander74 » 18 Sep 2014 21:05

Veľmi dobre sa na to pozerá, :still dreaming: :still dreaming: Nafoť ešte nejaké žeriavy z tvojej zbierky. Paráda .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Sep 2014 21:13

Super, krasne si vyhral s tym porastom :jawbone: A panacikovia sikovne makaju! Jedinu namietku by som mal ohladom betonu - ta svetloseda farba mi pride byt taka "sterilna".

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 18 Sep 2014 21:35

Na pár miestach som sa to pokúšal prejsť pigmentom tmavá zem, no asi tuším čo máš na mysli. Ešte furt sa s tým dá hrať.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa maťko85 » 18 Sep 2014 23:24

Ani nevíš, jak krásně se na to kouká, prohlížení těch posledních fotek jsem si fakt užíval :still dreaming: . Gratuluju :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 19 Sep 2014 05:27

Pozerám,že podložka svoj účel plní. Fotky vyzerajú super. Uvažoval si aj o nejakom pozadí ? Takýchto tématických podložiek by sa hodilo k tvojej zbierke viac. Možno nejaká stavba. Napíš, čo plánuješ najbližšie.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Sep 2014 08:34

Dake tmavsie skvrny, staci aby tam prisla jedna Tatra a je to cele zprasacene od oleja (tie panely).
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Sep 2014 17:56

mas to super,co su to za suciastky co doviezol kamion?
nespravis niekde do kuta latrinu?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Sep 2014 21:31

na návese kamióna je protiváha na ten mazlík, teda žeriav
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Prekladisko"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 22 Sep 2014 13:15

Vďaka!

Maťko - ale viem :P mám to naživo.

BugsBunny - o pozadí uvažujem stále a to ešte aj v procese stavby. Niečo sa snáď ešte podarí. O ďalšej dioráme, alebo skôr podložke som už tiež uvažoval a bude v nej zakomponovaný ten most. S tým chcem začať až keď bude spravená aj lokomotíva.

Ico/Serpens - tú "sterilitu som si všimol tiež až z fotiek, lebo celú tú plochu som prešiel zľahka pigmentom tmavá zem a naživo to až tak nepríde. Ale uvedomujem si, že by to určite potrebovalo prejsť ostarovacou kúrou, možno ešte zľahka prestriekam niektoré časti dákym mixom z hnedej a čiernej, takou špinavou vodou. Prípadne sa ešte pridá pigment aj na tie svetlejšie plochy. Na pár miestach som spravil aj kvapky po oleji, ale to asi na fotkách nevidno. Pre inšpiráciu som nevedel nájsť takú panelovú plochu alebo niečo iné, kde by bolo viditeľné, takže si to neviem veľmi predstaviť ako by to asi malo vyzerať a len tak to skúsiť nechcem.

Roman - ako písal Toudi, je to protiváha žeriavu. Ten väčší trojuholník má 10 ton, polovičný 5 ton a celý držiak má 20 ton. Zvyčajne so žeriavom prídu dva, tri ťahače s takýmito návesmi. Tieto väčšie žeriavy rádovo od nosnosti 100 ton, už potrebujú na vyváženie nákladu podstatnejšie viac hmoty, ak to porovnám napr. s AD 28, LTM 1030, 1050. Pri tomto LTM 1350 je celková protiváha 140 ton a pri tých väčších to ide až na 204 ton. Nosnosť 350 ton je tu len teoretická projektovaná nosnosť, ktorú by dokázal zdvihnúť v prípade špeciálnych podmienok. Napr. LTM 11200-9.1 nikdy ani netestovali na nosnosť 1200 ton, ale Číňania to so svojou kópiou 800 aj skúsili. Ale to sú len moje postrehy.

Na záchod Toi Toi som už bol upozornený a sestra mi tiež vyčíta, že tam nevidno žiadne špaky, že všetci žeriavnici musia nutne fajčiť, že je to neautentické :P Chlapcom chcem spraviť ešte stôl aj s lavicami aby si mali teda kde pofajčiť, aj keď nikto z nich nefajčí.

No a pár nových fotiek:


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný