Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sahara - Zahorie /30.8.2008/

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 50
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Sahara - Zahorie /30.8.2008/

Príspevokod užívateľa Lubosch » 07 Aug 2008 11:41

Dovolím si pridať jednu nemodelársku akciu pre priaznivcov vojenskej techniky.
Stretnutie vojenských historických vozidiel SAHARA 2008. Akcia sa uskutoční 30.8.2008 vo Vojenskom technickom skúšobnom ústave Záhorie.

Miesto konania viď. priložená mapa:
Obrázok

O12.00 a 15.00 hod. budú ukážky bojov z 2. sv. vojny.
Aj keď je akcia vo vojenskom priestore, v sobotu je vstup pre verejnosť bez zvláštneho povolenia (minulý rok to tak bolo).

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 50
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Lubosch » 14 Aug 2008 08:08

Pár obrázkov z minulého roku

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Dody » 14 Aug 2008 19:46

No tak sem sa pojdem pozriet urcite. Ale musim opravit bicykel aby sa mi po ceste niekde nerozpadol aj ked to od nas nieje daleko.

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Aug 2008 12:45

pre mňa je táto akcia tiež povinnou jazdou. A o rozsahu akcie svedčí aj to, že minulý rok tam bol prítomný aj prezident SR a minister obrany. Jo a pre vyznavačov tankov T-34 by mala byť účasť tiež samozrejmosťou. Je to fakt paráda sledovať, ako z pásov T-34, co prodelali nekolik sovietskych ofenzif, odletujú kusy trávy pri zatáčaní....

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa spider » 16 Aug 2008 12:47

Ja tam síce nebudem ale mohol by mi niekto detailne a veľa nafotiť t-34/76 ? ak tam bude
a ak bude aj t-55a ...
:shocked:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Aug 2008 12:51

jéééj.... sradna.... na tejto fotke od Luboscha je aj moja ségra s mojou drahou.... :vicotry:

Obrázok

inak hentie jazdy na BVP boli šialenstvo. To čo tam predvádzali vodiči tých BVP s ludmi nasáčkovanými na korbe.... no proste hrúza..... To musíte vidieť na živo, že ako tam s nimi lietali po tom tankodrome......

Užívateľov profilový obrázok
Potkan | --
Príspevky: 1095
Meno: Martin Frcka
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Potkan » 16 Aug 2008 21:13

To: SpiDeR - mozno by som nasiel zopar fotiek T34 fotenych na Dargove, Dukle a v Udoli Smrti. akurat neviem ci je to presne to co zhanas. zopar zaberov z Dargova je aj vnutra veze T34 ale vsetko zhrdzavene a zahadzane bordelom. skusim ich pohladat, dat dokopy a hodit na rapida.

Edit: uz tlacim na rapida dake fotos. ukazka je tu (tank je z Udolia Smrti)

Obrázok

P.S. srry za OT :ops:

Edit: fotografie umiestnene v sekcii Študovňa - Fotografie techniky. postupne ako budem nachadzat tak budem pridavat dalsie foto.
Naposledy upravil/-a Potkan v 18 Aug 2008 12:28, upravené celkom 1 krát.
Rozrobene: 1/32 SHKH Dana; 1.72 DKM Bismarck Turret Bruno
Naposledy dokoncene: 1/48 Mirage IIICZ SAAF;
V priprave: 1/48 He-111H3 a 1/25 SM30+401R

"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 50
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Lubosch » 18 Aug 2008 10:26

Ja len dúfam, že sa nezopakuje tento víkend a že počasie bude priať. Minulá rok to bola sahara ako sa patrí. Slnko pieklo celý deň.
Podla počtu ludí minulý rok, je o takéto akcie záujem. Ja som sa o nej dozvedel len náhodou a divím sa tomu, že na internete je o tejto akcii tak málo informácií (vlastne nič). Napríklad Patero býva zhruba 5 km od miesta konanie tejto akcie a keby som mu o nej nenapísal, ani by nevedel, že sa niečo také uskutoční.

To SpiDeR: T-34/76 ta asi nebude. Minulý rok tam boli iba T-34/85 pravdepodobne z povojnovej výroby v Československu. Aj tie hakli čo tam boli, boli len premalované OT-810.

To Patero: tiež som sa čudoval ako sa tý ludia môžu na tom BVP udržať.

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Aug 2008 20:40

takže máme to za sebou. Akcia super, rozsahom na mňa robila dojem, že je ešte väčšia ako minulý rok. Bolo tam aj Famo. Ešte teraz sa mi trasú kolená... :P Urobil som len tri fotky. To Famo a Horch som nefotil, lebo by som sa hneď pustil do ich stavby a rozrobeného toho teraz mám požehnane. Tak aspoň tie tri zábery. Na prvom stojí za povšimnutie ujo pred tým tankom a orig. patina orig. vozidla jazdiaceho po orig. tankodrome na záhorí. Na druhom obrázku sú traja+1 statoční a na tom ďalšom je jedna z vecí, ktoré ma zaujali. Z nejákého dôvodu je nábežná spodná hrana korby nastriekaná červenou farbou a nieje to základovka....

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAHARA 2008 - 30.8.2008

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 02 Sep 2008 00:31

Bóžin jak Vám závidím......
P:S.: ohľadom tej originál patiny na originál tanku........hovoríme o tanku, ktorí sa možno ani nepohyboval, a ak ano tak po piesku a tam nemôže byť žiadna patina, nanajvíš prach. Pokiaľ sa pohyboval, tak asi len chvíľku....a ešte sme nevideli motor.... :big smile: Pardon ale čistý tank je ako ponorka zo stieračmi!!!!! A všimni si pásy, sú strieborné od jazdy po betóne, čiže j tu je akotaká patina :dhh:
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Archív 2008"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní