Yamaha MT01 /free/ 1:?

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Lucka | 36
Príspevky: 75
Meno: Lucka
Bydlisko: Košice

Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Lucka » 15 Okt 2012 18:01

Ahojte :big smile:
Tak po dlhej, veeeelmi dlhej odmlke som sa rozhodla vziat do ruk noznice a nieco spatlat. Vyber padol na motorku Yamaha MT01 , ktoru urcite netreba predstavovat.
Zacala som motorom ( v pripade nedokoncenia modelu si vystavim aspon model motora :haha: ), tlacene je to na vykres lebo nerada podliepam. Trosku tazsie sa tvaruje vykres a preto rozmyslam aj nad 160g/m2 papierom, ale vzhladom na to, ze momentalne nemam ciernu farbu v tlaciarni vyskusam si to najprv na vykrese a potom uvidime :)

Fotky su robene pod lampou takze tomu chyba denne svetlo, ale aj to bude dufam. Co sa tyka samotnych momentalne zlepenych dielov, pri poslednom dieliku som zistila ako to presne treba ohnut aby "krabicka" bola pekna (tie dve neprilepene male krabicky napravo... popritom som prisla aj na to, preco niektori modelari uprednostnuju lepenie bez chlopni) :big smile:
Clovek sa vzdy nieco nove nauci, tak dufam, ze sa budem uz len zlepsovat. :big smile:

Tak dost bolo slov, prve fotecky...



Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01/ free model

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Okt 2012 18:04

Lucka napísal:preto rozmyslam aj nad 160g/m2 papierom

osobne mi vyhovuje asi najviac, hlavne určený do laserovky, ten je fajne hladučký

Off topic: ty máš panenskú podložku (o_O) , čistú, nedorezanú, nezapatlanú od farby/ lepidla/ bližšie neurčených tekutín
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01/ free model

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Okt 2012 18:15

Tesim sa, ze tu vidime stavbu aj od teba! Lepenie bez chlopni si urcite vyskusaj, ono dost zvysuje presnost a celkovy tvar spojov a samotnych dielov, hlavne tych mensich alebo clenitych.
Drzim ti palce a budem sledovat :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Lucka | 36
Príspevky: 75
Meno: Lucka
Bydlisko: Košice

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Lucka » 15 Okt 2012 22:43

Tak nieco malo pribudlo...
Co sa tyka chlopni, ano zistujem ze je to presnejsie hlavne ked treba diel uzatvorit zo vsetkych 4 stran...vtedy chlopne beru nejake tie mikrometre a potom sa stava ze to nesedi :scorn: Ale este si netrufam lepit uplne bez chlopni, uvidime mozno casom :big smile:

Tak par dielikov



Potvora makro, vytahuje nepodstatne veci :haha:

Off topic: Na podlozku sa snazim davat pozor a ked nieco farbim alebo lepim snazim sa vyhnut podlozke, nech vydrzi co najdlhsie... ale este toho vela nezazila, to bude tym :P

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Okt 2012 09:13

chlopne beru desatiny mimimetra, keby to boli mikrometre, tak by to bolo este v pohode :) Inak zaujimava volba, mal som ju dlho stiahnutu az som ju zmazal :D
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Okt 2012 18:57

Tak tak, hrubka vykresu je 0.2 mm a chlopne zoberu este o cosi viac kvoli ohybu. Lepenie na tupo ide lahsie, ked je diel podlepeny a teda rezne hrany su sirsie. Aj take valcove casti, ako mas na poslednych fotkach idu ovela lepsie a krajsie lepit natupo, kedze tie male trojuholnicky pri koncoch nedovoluju papieru nabrat dokonale zaobleny tvar.

Užívateľov profilový obrázok
Lucka | 36
Príspevky: 75
Meno: Lucka
Bydlisko: Košice

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Lucka » 16 Okt 2012 19:17

Nieco na tom bude veru, tie trojuholnicky dost pridaju pri ohybani... :-(
Pribudol dalsi diel ale akosi s tymi prvymi nie som spokojna... hmmm
A ked sa tlaci na 160g tak sa potom ale este musi podliepat ze? Lebo vacsie diely by to asi nezvladli, myslim udrzat tvar...



Trosku mi vadi na tom vykrese ze ked sa ohne tak ohyb posobi tak "chlpato" :confuse:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Okt 2012 20:06

Podliepat je dobre vsetky vacsie diely, aby lepsie drzali svoj tvar (aby sa nekrutili a tak). Pri niektorych modeloch, hlavne tych tlacenych je vacsinou aj udavane cim a ktory diel treba podlepit. Je to aj z toho dovodu, ze lubovolnym podlepenim niektore diely mozno nebudu pasovat (kedze sa zvysuje ich hrubka), niektorym to zas tak nevadi. Poviem priklad: zober si jednoduchy valec - ak podlepis konce (kruhy), tym nic nepokazis. No ked podlepis obsivku (plast), mozno uz nebude vychadzat dlzka, lebo je ratana prave podla hrubky jednej vrstvy papiera.

A este k tym papierom: klasicky vykres nema taku peknu a hladku strukturu ako ten 160 g, navyse chlpati, ako si to vsimla aj ty. Hrubkou ten 160 g je dost podobny vykresu a mozno je aj o kusok pevnejsi. Ak mas nablizko nejaky obchod s kanc. potrebami alebo faxcopy ci nieco podobne kde tlacia/kopiruju, skus to zohnat (zvyknu to predavat aj na kusy) a vyskusat. Aj ja som dlho pouzival vykres, no teraz uz maximalne na podliepanie, ten 160 g papier je fakt dobry matros! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Lucka | 36
Príspevky: 75
Meno: Lucka
Bydlisko: Košice

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Lucka » 16 Okt 2012 20:14

Ja som s tou 160g uz lepila, len som podliepala este kancelarskym sa mi zda a tak som si povedala ze rovno budem tlacit na vykres ze si to zjednuduchsim, ale zrejme to ide na ukor kvality, zial :(
A presne co ty tu popisujes, na to som myslela, ze vlastne nemusia pasovat niektore diely a este ked nahodou velke diely by som podlepovala a tie male nie, tak to by tiez potom nemuselo sediet...
To je tak ked clovek nie je spokojny so svojim vytvorom a nechce si pripustit, ze to nie je papierom .... :D

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT01 /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Okt 2012 20:40

Tak ma napada este taka alternativa, teda ked potrebujes pevnejsi=hrubsi papier, ze existuju aj hrubsie ako ten 160g - napr. 200, 250 aj 300 g, pritom ich hrubka sa tiez umerne zvysuje. Mozno tvojim potrebam by dobre vyhovoval ten 200-250 g papier, co je v podstate hrubka vykresu podlepeneho kancelarskym.
Pri velkych dieloch sa tie nepresnosti kvoli hrubke sa urcite neprejavia tak silno nez u drobnych dielov. Trebars taka 5-6 cm dlha obsivka urcite znesie tych par desatin :wink:

Len experimentuj, niet nad vlastne skusenosti, aj ked su obcas negativne, no clovek sa stale uci..

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný