Trabant 601 Universal /VB Verlag/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 45
2K+
Meno: Peter Kováč
Kontaktovať užívateľa:

Trabant 601 Universal /VB Verlag/ 1:24

Príspevokod užívateľa pet1972 » 12 Feb 2013 16:41

Niečo málo o predlohe

Trabant je jedna zo značiek automobilov vyrábaných v minulosti automobilkou Sachsenring v saskom meste Zwickau. V 80-tych rokoch sa stal mimoriadne populárnym aj v niekdajšom Česko-Slovensku. Okrem NDR bol zvlášť rozšírený aj v Maďarsku. Odhaduje sa, že spolu sa ich vyrobilo 3,2 miliónov kusov.

Auto malo neekologický vzduchom chladený dvojtaktný dvojvalcový motor s objemom 600 cm3. Ako palivo slúžila zmes benzínu a oleja M2T. Keďže nemalo ukazovateľ stavu paliva, bola pridaná mierka, ktorá po zasunutí do nádrže ukázala hladinu paliva. Priemerná spotreba bola asi 6 litrov/100 km.

Prevodovka bola 4 stupňová s radiacou pákou pod palubnou doskou. Karoséria bola dvojdverová plus zadné dvere v prevedení Combi, mala oceľový skelet s prilepenými plátmi plastu, vďaka čomu si získal prezývku PVC jaguár alebo BMV(Bakelitové Motorové Vozidlo). Bol určený pre 4 osoby.

Trošku viac aj na tejto stránke v sekcii História

Model

Obrázok
Názov modelu

Mierka
Cena
Formát zošitu

Počet strán (spolu)
- Diely
- Návod

: Trabant 601 Universal

: 1:24
: cca 1€
: A4

: 7+obálka
: 4
: 3

Naposledy upravil/-a pet1972 v 26 Sep 2015 21:46, upravené celkom 2 krát.

pet1972 | 45
2K+
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trabant 601 Universal - 1:24 /VB Verlag/

Príspevokod užívateľa pet1972 » 12 Feb 2013 19:03

REPORT

Po dlhočiznej dobe a prehrabávaní sa v kostlivcoch, som sa rozhodol, že ešte stále nenadišiel čas na ich dokončenie. Tak som sa rozhodol, na precvičenie, či som to ešte nezabudol, strihnúť do modelu tejto legendy. Vystrihovačka je to vcelku podarená, nie moc zložitá (92 dielov + 6 dielov bonusových/ zdupľovaných dielov, 4 diely šablón na zasklenie a 2 diely šablón na osky kolies). Návod je písaný v nemčine čomu ja nerozumiem moc, ale nejak si hádam poradím, kreslený návod v podstate absentuje. Model je zlepiteľný aj bez interiéru, ale už hádam nie som malé decko aby som to nezvládol, hejže...no...tak som sa pustil do podvozku, fotky budú pribúdať pomaličky, podľa progresu, zatiaľ úpravy neplánujem.

No...čaká ma dlhá a ťažká cesta...ruky sú grambľavé, ešteže mám vystrihovačky dve a nestoja až tak veľa :beat plaster:

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Feb 2013 19:14

zúrivý vysavač :victory: v Čilistove je hotel Kormorán a ten má 2 osobné trabantiatka ako mobilné pútače, raz odfotím a spravím taký, alebo ako kamiónový ťahač návesov zo zadnou zdupľovanou nápravou a OBROVSKÝM spoilerom :bad smile:

držím palce, enem do neho
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

pet1972 | 45
2K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pet1972 » 12 Feb 2013 20:01

Na dnes to už balím...odchádzajú oči, trasú sa ruky a retuš už vôbec neprichádza do úvahy...podvozok sa pomaličky rysuje

Edit:
toudi_sk napísal:....alebo ako kamiónový ťahač návesov zo zadnou zdupľovanou nápravou a OBROVSKÝM spoilerom

To by si mohol ako základ použiť tie dva športové od verlagu, toto je klasika

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Feb 2013 20:10

to je robené tiež z klasického trabantíka, možno niekde aj fotku vydolujem
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Marmat | 30
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Marmat » 12 Feb 2013 20:23

Trabant je klasika, raz by som si ho aj ja chcel urobiť, ale asi len ako scratchbuild,
pretože som tento model nikde nenašiel a to som pozeral všetky poľské eshopy.
Držím palce a budem sledovať.

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Feb 2013 20:26

ak chceš, môžem skúsiť objednať z čiech, len pet1972 musí dať link, odkiaľ sme to kúpili a až by nebol, mám v archlieve minimálne 3 komplety aj s konverzným setom z kombi na sedan :wink:

pet1972 | 45
2K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pet1972 » 12 Feb 2013 20:36

Tá prerábka je :victory: :jawbone: :still dreaming:

A tieto modely sa dajú ešte v pohode objednať na MODUNI.CZ

pet1972 | 45
2K+
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trabant 601 Universal /VB Verlag/ 1:24

Príspevokod užívateľa pet1972 » 15 Feb 2013 15:27

Takže prvá chybička....diely 4 sú označené inak ako značka na nalepenie na diely 1(prvá foto)...ale to je detail, zatiaľ dnes len malý progres....

EDIT: retušovať budem až po zlepení podvozku

pet1972 | 45
2K+
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trabant 601 Universal /VB Verlag/ 1:24

Príspevokod užívateľa pet1972 » 21 Feb 2013 20:23

Chybička sa zopakovala aj pri dieloch 5 a po polhodinke som nalepil aj predné "podbehy" , retuš ešte stále v nedohľadne, možno cez víkend...takže foto, sú tam trošku nepresnosti spôsobené mojimi rukami, chlopne zalievam lepidlom, nejak sa mi to osvedčilo voči rozvrstveniu papiera pri takých malých chlopniach.

Pokračovať sa bude interiérom a prvým zasklievaním. Takže zase niekedy :victory:

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný