Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

RENAULT 5 TURBO /free/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tomikd | 48
Príspevky: 109
Meno: Tomáš
Bydlisko: Presov

RENAULT 5 TURBO /free/ 1:24

Príspevokod užívateľa tomikd » 21 Feb 2014 23:59

Renault 5 Turbo je ďalší model do ktorého som sa pustil. Začal som ho robiť pred dvoma rokmi. Práca mi nešla od ruky, tak som to občas odložil a vracal som sa k tomu až keď som mal chuť. Tak to trvalo 2 roky. Je to free model http://www.excite-webtl.jp/world/englis ... EN&wb_dis= Možno to poznáte.Model má 15 cm. Vystrihovačka nieje náročná, nieje dobrá pre začiatočníka. Ja niesom začiatočník, ale aj tak sa mi nedarilo. Ako vidíte na fotke, tak to bolo ťažké vôbec dať dokopy.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

A potom som sa pokúšal tmeliť a brúsiť, tmeliť a brúsiť..... Obrázok Ale nakoniec sa mi to nepáčilo, tak som to skúšal novou vrstvou papiera. Aj kvôli tomu, že som musel znova nájsť "tvar auta" kde sú dvere, kufor, svetlá atď. Keďže to trvalo viac mesiacov, tak som zabúdal, čo som vlastne chcel urobiť...... :beat plaster: tak sa to komplikovalo. Obrázok
Pôvodne som interie ani nechcel robiť, ale.... Takže som vyrezal otvory pre okná a konečne to nastriekal. ObrázokObrázok
Bohužiaľ som zabudol nafotiť interier :beat brick: a na fotkách ho nie je vidno :beaten: Je v modrej farbe :) , je tam volant, sedadlá.... Skúšal som vyrobiť kolesá aj s dezénom, s niečim ako lúčovími diskami a kotúčovými brzdami. Trocha to je na fotke vidno.
ObrázokObrázokObrázok
No a takto to dopadlo.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
No takže čo sa stalo. Stalo sa to počas stavby. Nepoznal som presne predlohu, to dosť ovplyvnilo moju stavbu. Prispôsoboval som si model podľa seba. Až neskôr som sa napr. dozvedel, že Renault 5 Turbo-predloha, mala motor vzadu, nemala zadné sedadlá. To moje to všetko má. Na modely navyše ostal pozostatok z pôvodného a to je vyfuk. Mne sa zdal hned podozrivý,prečo bol výfuk hranaty :red: Takžiež otvory na bokoch mali byť väčšie a samotné boky-blatníky okolo zadnej nápravy mali by trocha iné. Mali byť viac hranatejšie. Moje sú dosť zaoblené. Predná maska bola tiež len moja fantázia a len som si to prispôsobil. Kolesá a samotné nápravy asi neboli také široké ako som to urobil ja, ale páčilo sa mi to urobiť takto agresívnejšie. Preto som potom aj urobil ten predný spojler+krídelká aby sa tá náprava tak trocha skryla. Model bol striekaný obyčajným sprejom a modré časti boli maľované ručne akrylovými farbami. Aj preto to takto vyzerá. Je vidieť keď maľujete rukami, ale to určite viete aj sami. Ale také som mal možnosti. Stali sa mi aj také veci pri striekaní, že sa mi dostala farba aj do vnútra, už keď som mal založené okná. Farba sa mi dostala na vnútornu stranu a bol problém to dať dole. Prišlo na riedidlo a to mi trocha zmatnilo okná :scorn: No čo už. Dá sa povedať že som sa dosť naučil pri tomto modeli čomu sa treba vyvarovať.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: RENAULT 5 TURBO /free/ 1:24

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Máj 2014 13:43

No natrapil si sa s tym riadne :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných