VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 08 Jan 2015 21:47

Pred nedávnom som si kúpil tento model od ruského vydavateľa W.M.C. Models. Vyšiel v zošite ozn. č.3/2014 a hneď, keď som ho uvidel, som sa rozhodol, že si ho postavím, resp. že ho postavím môjmu otcovi, ktorý ako starý "mototechňák" tieto autá predával (a v obmedzenom množstve Lady stále predáva).
Je v peknej mierke 1:25, rozprestiera sa na 5 stranách formátu A4 primeranej hrúbky (odhadom 160 g) + cca 1/2 strane A4 s "chrómovanými" dielmi (puklice, nárazníky,...). Model od tohoto vydavateľa som v rukách ešte nemal a príjemne ma jeho spracovanie prekvapilo, dúfam, že diely sú presné a pri lepení nebude nejaký väčší problém. Zošit obsahuje dosť podrobných (i detailných) a prehľadných návodných kresieb v rôznych pohľadoch, šablóny na drôtené diely a fólie na okná + návod v ruštine (a litevštine), ktorý keď som začal čítať, tak som kupodivu zistil, že mi tá azbuka nerobí žiadne väčšie problémy, holt som z tohoto jazyka kedysi maturoval, tak v tej hlave niečo zostalo (to len manželka (r.1984) na tie "kliky háky" vyvaľovala oči a nechápala, ako tomu môžem rozumieť :-), holt iná generácia).
Model sa dá postaviť samozrejme s podrobným interiérom a pri listovaní ma príjemne prekvapilo, že pri dieloch, ktoré sa majú natvarovať je hneď vedľa dielu nakreslený profil dielu (akýsi bokorys), ako má daný diel vyzerať po natvarovaní. SUPER!! V návode bolo, okrem iného, uvedené, že určité diely sa majú podlepiť na "vatman" (??). Nakoniec som zistil, že to je kladivková štvrťka :-) díky, google prekladač!! Jo, a ešte som zistil že "provoloka" je drôt :-) :-) Pri stavbe sa určite aj zabavíme :-)

Tak, dosť bolo kecov, tu je náhľad na model a návodné kresby a dúfam, že sa čoskoro pustím do stavby (pretože paralelne lepím ešte cisternu ZTS CN od RW):

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a majo71 v 23 Aug 2015 19:20, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Jan 2015 21:51

Na toto sa teším, tiež ho mám v archíve, tak ťa budem pozorne sledovať.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 09 Jan 2015 08:20

Toto mi akosi uniklo, ani som nevedel, že to niekto vydal, určite si to zoženiem, aj môj otec to mal a ja som sa na tom učil jazdiť a potom som ho zodral :P
Budem sledovať, ak ti to pôjde tak ako cisterna, tak sa máme na čo tešiť :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa Sranki » 09 Jan 2015 10:22

Prave vcera som do toho tiez strihol. Kedze po rusky neviem a google translate ma evidentne problem s litovstinou idem len podla cisiel v navode. Dufam, ze to nebude problem.

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 09 Jan 2015 15:50

Takže, dnes som do toho strihol - stavba začína podvozkom:

Obrázok Obrázok Obrázok
natvarovať sa to dá podľa tejto šablóny (ako som už spomenul v úvode):

Obrázok

Momentálne spracovávam podvozkový tunel....

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa omron22 » 12 Jan 2015 15:18

Salut, tak na toto sa tesim aj ja, mas krasne reporty aj s fotodokumentaciou a model je super.Drzim palec a sledujem.

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 12 Jan 2015 15:31

Ďakujem Ľubo! Cez víkend som nelepil, bo nebol čas, takže zatiaľ mám hotový len podvozkový tunel, prilepil som výztuhu k šasi prednej nápravy a mám pripravený červený zadný diel, ktorým sa tunel uzavrie. Inak všetko sedí krásne na milimeter!

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101/V.Suzdalev-W.M.C. Models/1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 17 Jan 2015 20:56

Tak síce pomaly, ale isto napredujem :-) Ďalším postupom bolo spracovanie a prilepenie rubu podvozku. Keďže išlo o väčšie plochy, každý segment som lepil zvlášť a nechal pod záťažou preschnúť 24 hod., aby sa to nestočilo do vrtule, takže to pár dní trvalo. Potom som prilepil vnútornú časť podvozkového tunela a zadné čelo.

Obrázok (takto sa dá tvarovať podľa šablóny)
Obrázok Obrázok (natvarovaný rub podvozku)
Obrázok (rubové diely tunelu)
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa majo71 » 22 Jan 2015 15:36

Pokračoval som stavbou zadných blatníkov:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Tu som zistil, že tie dva čierne otvory mali byť nalepené opačne, t.j. čiernou farbou dovnútra (v návode, ani v návodnej kresbe to spomenuté nebolo...), ale nič sa nedeje, natrel som to proste zvnútra čiernou farbou. Zatiaľ je model dobrým tréningom lepenia natupo, chlopní je tam fakt minimum.

Užívateľov profilový obrázok
Sranki | 45
Príspevky: 291
Meno: Sranki
Bydlisko: Trencin

Re: VAZ 2101 /W.M.C. Models/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sranki » 22 Jan 2015 18:08

Zafarbi si aj tu plosku vedla tej priehlbiny za blatnikom. Tam uz nic nejde a bolo by to vidno.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní