ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa omron22 » 07 Dec 2015 12:40

Salut Pani
Predlohou vystrihovačky je skúter - rikša ČZ 175, ktorý nesie typové označenie 505/03 a vyrábal sa v rokoch 1962 až 1964 podľa návrhu Jaroslava Kocha. Ten si svoj nezvyčajný návrh nechal patentovať až v roku 1940.
Autor -Ing. Ladislav Jakubčo
V novembri som zašiel do rubriky recenze a bolo pisane ze riksa je uz v novembrovom čísle, tak som synovi kupil fifika a nakolko skodovka bola hotova, tak som sa rozhodol ,ze pojdem do toho. Mam aj pionier, ale tam sa bojim vypletu kolies a cakam na tu kyvacku...a tajne dufam, ze bude aj moja cz 487cka. A cez vikend bolo trochu casu...
Robim z originalu a v navode je napisany vyraz letma montaz, tak to aj tak volnejsie robim a uzivam si to. Trochu to aj doplnam ,ozivujem. Ospravedlnujem sa za fotos, pokazil sa mi fotak a toto je improvizacia..

Predloha, casopis, model...


Predna cast..

Telo...


Svetlo ,motor,sedacka..


Korba

Lu.
Naposledy upravil/-a omron22 v 10 Dec 2015 19:41, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: ČZ 175 Rikša -1:16-fifik

Príspevokod užívateľa Marmat » 07 Dec 2015 19:41

Sledujem a teším sa na výsledok.
Zaujíma ma hlavne, ako je to s presnosťou. Tak lep a nezabudni komentovať. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa omron22 » 10 Dec 2015 11:12

Salut Pani ,
s fotom som stratil trpezlivost



S presnostou som pisal uz na zaciatku, ze je tam vyraz letma montaz, ale ak chces a mas tento model mrkaj do navodu a na strihy. Mozem ti okomentovat stavbu diel 2 som nepochopil kde nan nalepit. D4 som zle natvaroval a preto mi vysiel diel 9 vysie. D6 mi nesedel pretoze som zle natvarovaldiel 3. D7 mi nesedel uhol a vyska pretoze som zle natvaroval diel 3. D10 sedadlo, obsivka je kratsia o 2 mm, treba chlopnu namalovat. Korba sedi presne, no len aby bola vodorovne treba ju nalepit vysie ako je nakreslena na diely 9. Zasterky sedia len blatniky su z boku zarezane a vidiet linku a chlopnu z boku. Na kolesach, by som ponechal chlopne, ja som ich odrezal a ta vnutorna vypln mi vychadzala o nanomilimeter kratsia, no kebyze mam chlopne je to v pohode. D4 som prepojil z dielom 25 kartonom 1mm. Inak pohoda secko sedi, miestami som mal problem z retusou, bo linka cierna je hruba,ale pre decka je to lepsejsie. Ako je v navode pisane model treba centrovat, mne ta geometria trochu ubehla korman a tak.. inak pohoda pekny a zaujimavy model. Dufam, ze som pomohol netreba sa bat...

A ako som pisal tu je model nefotil som postup, zoberiem fotak z prace a nafotim v exterieri mozno...





Aku podlozku by ste mi navrhovali ,neviem sa rozhodnut a ani neviem, aka by sa hodila ...
Lu.
Naposledy upravil/-a omron22 v 10 Dec 2015 19:50, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 10 Dec 2015 11:27

Jé, to je pěkný :)
Podložka nějaká jednoduchá - silnice, dlažba, dlažba s obrubníkem a chodníkem ;) Je to jednoduchej model, tak ať není podložka složitější ;)

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa sony » 10 Dec 2015 18:04

Super, tiež som si ju zaobstaral.
Pani sa ma pýtala, že pre syna kupujete Fifíka.. a ja nie, pre seba :haha: .. no strašne divne sa tvárila.
Pekná práca, pekná čistá. Chválim! :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 58
Príspevky: 420
Bydlisko: Český Krumlov
Kontaktovať užívateľa:

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa Daniel » 10 Dec 2015 20:55

Krásná práce - gratuluji k dokončení :victory: A velký dík i za tvůj report ze stavby - taky bych si tu rikšu rád slípnul (jako připomenutí doby, kdy jsem jí měl 1:1 :wink: ), takže každá rada dobrá.

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 10 Dec 2015 22:54

Parádička. :victory: Až ma mrzí že si nekupujem Fifíka. :scorn:

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa Marmat » 11 Dec 2015 08:39

Model jak lusk :victory:
A za vyčerpávajúci návod ti dávam palec hore. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa martin1807 » 12 Dec 2015 16:23

pekná práca a malý, jednoduchý no efektný model... Pekne si sa s tým pohral.:)

Skoda iba, že som si to nevšimol a nekupil si ho... :-(
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: ČZ 175 - Rikša /fifik/ 1:16

Príspevokod užívateľa omron22 » 14 Dec 2015 13:06

Pani dakujem .som rad, ze sa lubi ,tak necham si poradit ,podlozku urobim jednoduchu, zatial nieje cas.Sony ja so to pisal tiez trochu ironicky pre syna, ale cela rodina si nasla vo fifiku clanky.Daniel ved to ty si tusim pisal, ze mas doma novembrove cislo a preto som si ho kupil aj ja. Tiez pozeram ine fora ,ked stavam model a dobre to padne precitat a pozriet foto... Samozrejme ruske neviem...A nie som prvy, kto postavil tento modell a dufam, ze ani posledny,tak Pani do toho...

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní