Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa majo » 15 Nov 2016 10:44

Zdravím.

Dlhšiu dobu mám rozpracované Porsche 911. Ide o Porsche 911 GT3 RSR. Ja ho prerábam na sériové auto Porsche 911 Club Coupe. Ako podklad mám vystrihovačku od Attila Csakváriho. Aj som premýšľal, či som to dal do dobrej katogórie, keďže je to športové auto, ale ja ho prerábam.. :haha:

Model robím zo skenu nakoľko budem model vo finále striekať (chcel by som). Začal som postupne lepiť podľa plánu vo vystrihovačke. Kompletizoval som karosériu, tá ostala na začiatku bez nejakých veľkých zmien. Postupne som ju prerezal, zužoval a upravoval. Na fotkách je vidieť, že som ju zužoval. Samozrejme som karosériu vytmelil a prebrúsil, nejeden krát. Keďže je to športové auto, tak interiér je úplne iný. Rozhodol som sa, že ho spravím podrobnejšie a reálnejšie. Vyrobil som si vlastné sedačky a tiež vnútornú výstelku na strechu v interiéri.

Roboty je ešte dosť, ale postupne bojujem a hádam sa mi to podarí dotiahnuť do úspešného konca. :big smile:

Tak nejaké fotky, aby som len nepísal..

Report
Predný nárazník som upravil, bude vyzerať inak.



Skompletizoval som kolesá.


Nasadené kolesá a kompletizácia karosérie.



Tu je pekne vidieť aké je široké Porsche.



Interiér.



Zavesenie kolies.



Vytmelená a vybrúsená karoséria s interiérom.







Zatiaľ toľko.. Hádam mi to už do finále pôjde rýchlejšie. :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Nov 2016 13:50

vyzerá to super :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Nov 2016 19:13

Fiha, vyzera to na dalsi zaujimavy projekt!

Ak mozem jednu dobru radu - nabuduce skus naznacit medzery karoserie (okolo dveri, kapoty, atd.) este pred vyrezanim dielov tak, ze vyrezes to a potom podlepis. Potom uz len treba dat pozor na tmeleni, aby si tie medzery nevyplnil. Tento postup je asi lahsi, ako rytie do zlepenej, naimpregnovanej a vytmelenej zostavy..

Kazdopadne drzim palce :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Sieben | --
Príspevky: 14

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa Sieben » 03 Apr 2017 13:50

Superb!

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa majo » 26 Apr 2020 17:53

Po dlhých rokoch som sa opäť dostal k tomuto modelu. Samozrejme medzi tým som stále lepil a spravil iné modely, ale vravel som si, že pokiaľ nedokončím to čo mám rozpracované, nemôžem začať ďalší nový model. Takže na rad prišiel tento.

Keďže som sa znova do toho pustil, začal som úpravou karosérie, tú ešte raz prestriekam, prebrúsim a nastriekam finálnu farbu. Potom bude pripravená na finálne osadenie k celku.

Report
Zatiaľ fotky kolies, interiéru a zasklenia..



"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Apr 2020 18:13

majo napísal:P.. ale vravel som si, že pokiaľ nedokončím to čo mám rozpracované, nemôžem začať ďalší nový model.

Súhlasím a potvrdzujem, že funguje.

A zatiaľ to vyzerá fajnovo, som zvedavý na kasňu - nech sa teda dobre darí a dotiahneš do ho konca! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 26 Apr 2020 20:51

Ten kožený interiér vyzerá fakt dobre, držím palce :wink:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa majo » 01 Máj 2020 14:41

Ďakujem Vám :wink:

Potrebujem radu od Vás.. nakoľko som začiatočník v striekaní aibrush pištolkou nepodarilo sa mi zatiaľ docieliť to čo by som chcel. Karosériu som strekol prvou vrstvou farby a na povrchu mi to vytvorilo hrbolce. Pri striekaní mi často upchávalo pištolku, farbu som aj precedil cez sitko (ostalo tam dosť bordelu), ale aj tak to stále robilo. Fakt neviem prečo.. :-( Farbu som použil od Revell a bola zriedená na hustotu mlieka cca, takže dosť na to aby mi to neupchávalo. Keď som tam vlial čisté riedilo, tak to striekalo krásne plynulo. Môže to byť tým, že farba je už trocha staršia a riedilo to nedokáže rozpustiť? Myslíte, že by mi pomohlo, ak by som kúpil novú farbu a skúsil to s ňou? Prípadne iný druh farby (výrobca)? Za všetky rady ďakujem. :big smile:

Report
Streknutá karoséria.. :beat plaster:


Využil som ešte radu od Petra, karosériu som prerobil a vytvoril prechody na kapote, dvere a podobne. Ďakujem aj za túto radu :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Máj 2020 15:48

majo napísal:Môže to byť tým, že farba je už trocha staršia a riedilo to nedokáže rozpustiť?

Samozrejme môže, keď hovoríš, že si to musel precediť a teda tá krupica tam už bola, zrejme ten bordel spôsobil hrubý povrch. Určite by som odporúčal investovať do jednej novej Revellky, prípadne môžeš skúsiť aj iný druh farby. Za 6-7€ ti namiešajú aj deci metalického autolaku do pištole (možno sa nechajú ukecať aj na pol deci - to je asi minimálne množstvo pre receptúry), akurát tú treba potom aj nalakovať. Ale dá to krajší povrch a farbu si môžeš vybrať ľubovoľnú zo vzorkovníkov - kľudne aj ten origoš odtieň od Porsche :wink:
A ešte taká dobrá rada - farbu vždy skúšať najprv "offline" - teda na kúsku hladkého kartónu, na starom modeli či inom predmete. Tak predídeš prebrusovaniu a opravám.

majo napísal:Využil som ešte radu od Petra, karosériu som prerobil a vytvoril prechody na kapote, dvere a podobne. Ďakujem aj za túto radu

Asi to bolo pracné takto dodatočne, no myslím, že stálo za to! Tá karoséria vyzerá dobre už aj v tej farbe s krupicou, ak vyriešiš ešte ten problém s povrchom, bude to paráda :victory:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porsche 911 GT3 RSR/Attila Csákvári+scratch/1:24

Príspevokod užívateľa majo » 10 Sep 2020 08:53

Ďakujem
Porsche som konečne dotiahol do konca popri iných projektoch, bol to taký bokový projekt.
Prvýkrát som využil airbrush pištolku na prestriekanie modelu. Na základ som použil jemný surfacer 1000. Samozrejme je čo zlepšovať a učiť sa. Myslím, že na prvý striekaný model s úpravou vystrihovačky sa mi to podarilo. Model je pre moju polovičku a tá má z toho veľkú radosť. ;)




Vyrobil som aj krabičku, aby model na poličke nezapadol prachom.



"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní