Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Júl 2018 18:45

Takže ďalšia motorečka do páru k Reitwagenu a to Suzuki GSX R750 (má viac generácii, táto by mala byť z roku 1985). Zase je to model, ktorý vyšiel v knihe vystrihovačiek Papierové modely od Ladislava Jakubča.
Mierka 1:12
Autor : Ladislav Jakubčo
Zatiaľ mám hotové kolesá, na ktorých som sa na týždeň zasekol...urobil som si ich podľa seba, keďže neviem, či by som tie originálne tak pekne zlepil, idem touto metódou, ktorú som už viackrát použil a priebežne si ju vylepšujem a upravujem... Neboli vypletané, tak odpadla tvorba výpletu... :wink:
Obrázok
1.Kolesá som zase urobil navíjacou metódou, tie originálne boky, ktoré boli do striešky mi ale moc nesadli, keď som to "nabombíroval", tak som si urobil svoje...(ešte, že existuje programček na ich výpočet a DOSBox, ktorý ho umožní spustiť na nových Windowsoch :big smile: )
Obrázok
2.Doplnil som aj navíjajúci a zužujúci sa pásik na obvod, aby som mal koleso pekne zaoblené:
Obrázok
3.Trošku som pretmelil a prebrúsil hlavne obvod a prípadné nedostatky:
Obrázok
4.Streknuté základnou farbou a zase pretmelené a prebrúsené:
Obrázok
5.Streknuté matnou čiernou a doplnený pásik do vnútra, ktorý trošku imituje ráfik:
Obrázok
6.Nalepené paprsky, ktoré som podlepil a z ktorých som vyrezal "vzduch", doplnené náboje kolies:
ObrázokObrázok
7.Hotové kolieska (vnútro s paprskami prestriekané matným lakom):
ObrázokObrázokObrázok

Ďalej to už neplánujem až tak upravovať, aj keď niečo sa isto nájde... :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Júl 2018 20:01

S pneumatikami si sa pekne vyhral, sledujem ďalej!

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 27 Júl 2018 23:36

Ďakujem, sám som zvedavý ako to dopadne :wink:

Po dlhšom čase malý pokrok...nie som moc veľký zástanca funkčných častí u papierových modelov, skôr sa im snažím vyhnúť...Pri tejto motorečke autor navrhol odpruženie zadnej vidlice, ktoré som pôvodne ani nechcel lepiť, keďže ale zadná časť motorky bola navrhnutá s ohľadom na toto odpruženie gumičkou, škoda by to bolo nevyskúšať (koniec koncov jeden takýto model, môžem mať v zbierke :wink: ) Požil som gumovú niť 1x1 mm, akurat som ju pre istotu zdvojil, pruženie funguje dobre, pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázok

...a keď som tam už mal zadné odpruženie, prečo nevyskúšať odpružiť aj prednú vidlicu...okamžite ma napadla strunka z prepisovačky, neviem, ale či by to papier ustál, tak som tú pevnú časť tlmiča nakoniec urobil z tuhy do pera. Podstatné je nájsť niečo dostatočne pevné, do čoho by vošla tá strunka a zároveň s takým priemerom aby sa tam tá pohyblivá časť tlmiča, ktorá je zo špajdle mohla voľne pohybovať...z tohto dôvodu som musel vnútorný priemer mierne dobrúsiť. Strunku som nalepil na tú pohyblivú časť, pričom z druhej strany strunky som nalepil ešte kúsok tej špajdle, a práve tento kúsok je na pevno vlepený do rúrky tlmiča. Moc som tomu neveril, ale ono to pruží celkom dobre... :bad smile: pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázok

...a ešte ako to vyzerá dokopy (predná časť ešte nie je na pevno zalepená):
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Júl 2018 23:42

Trošku som pokročil, pribudol zadný blatník, nádrž a sedlo. To sedlo som musel upraviť, lebo mi na jednej strane nesadlo do toho blatníka...takže som ho pretmelil, prebrúsil a nastriekal...tiež som pridal imitáciu motora, pretože v originále tam bola len veľká diera...ono ten motor nebude moc vidieť pod tou kapotážou, ale aspoň tam niečo je... :P nejaké to foto:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Aug 2018 18:35

Mne sa trochu neprakticky preklikavaju tie obrazky, kazdopadne zatial pekna robota!
Budes ju komplet prefarbovat?

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 04 Aug 2018 09:16

Prefarbovat to nemienim, uz aj tak je to upravene viac ako som planoval...Tento model skutocne nie je moc vhodny na upravy, pretoze vela veci tam je len nakreslenych...ja som ho povodne ani moc neplanoval upravovat, az na tie kolesa, tie sa snazim robit vsade uz len taketo. To sedlo vyplynulo z okolnosti, teraz tam par veci este pridam, ale nic to nemeni na tom ze to bude taky hybrid upravenych a neupravenych casti...ci to bude pozeratelne asi uvidim az po definitivnom dokonceni... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 12 Aug 2018 20:59

Už to pomaly kompletujem, dorobené výfuky (upravené), riadítka (upravené), predný blatník, dokončené kolesá, pridaná značka a zadná opierka...nejaké foto aktuálneho stavu:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Aug 2018 22:34

Tak som to konečne dokončil...tá kapotáž mi dala celkom zabrať, sklo v tomto prípade musel byť aj nosný diel, tak nemohlo byť z fólie, takže som hľadal niečo čo by tvarovo odpovedalo. Nakoniec som to urobil z pol litrovej Fanty. Trošku som to musel ešte dotvarovať fénom...aj tak mi to nakoniec nedržalo presne taký tvar ako som potreboval, tak som to z vnútra ešte vystužil tuhším drôtom...
Obrázok
Pridal som ešte smerovky, spätné zrkadlá, stojan, nejakú tú kabeláž a jednoduchú podložku...
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Aug 2018 22:56

Skvela praca a to sklo si tiez paradne vymyslel! Poriadne si ozivil ten model, gratulujem k vysledku :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Suzuki GSX R750 /Ladislav Jakubčo/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Aug 2018 23:35

Neviem či takýto poloupravený model je to pravé orechové, ale to žiaľ akosi vyplynulo z okolností počas stavby...aspoň mám jeden model s kompletným odpružením, aj keď druhý krát by som to už asi nerobil, vzhľadom na to kolko bolo s tým roboty aby to ako tak fungovalo (myslím teda to predné odpruženie, zadné bolo v pohode) :wink:

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní