Tuning kružidla Olfa CMP-1DX

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tuning kružidla Olfa CMP-1DX

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Dec 2016 20:47

mimapnd napísal:nevyšúcha sa časom ten závit v plaste? či ešte neprešlo toľko krútení?

ja som tým závitom chcel hlavne vyriešiť vaklanie jazdca na ramene, čo wizz elegantne eliminoval kúskom papierika vloženým do medzery

časom sa to určite vyderie, potom vymyslím nejakú závitovú vložku, alebo maticu priletovanú na plechovom krúžku, ale zatiaľ som toľko toho zase nenakrútil, lebo radšej robím s tým väčším, pretože rapkáč na krútenie je super vec
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Fito | 43
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Dec 2016 00:06

Toto závitové oné som videl kedysi dávno u Poliakov na fóre, aj som to teraz hľadal ale márne.

A nie je doležité, aké máme kružitka, ale čo lepíme
:P

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Jan 2017 21:29

Či lepíme...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Robert Blaschke | 57
Meno: Robert
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 16 Nov 2017 13:53

Dnes ma už konečne dožrali mizerné nastavovacie schopnosti môjho olfa CMP-1/DX kružidla a tak som urobil svoj tuning.

Odpílil som zbytočne zavadzajúce dlhé žlté rameno, ktoré aj tak nikdy nepoužijem :P

Zo starého dobrého kovového odpichovadla som kanibalizoval strednú závitovú tyč aj obe matice.
Rozvŕtal som OLFU ako bolo treba, Proxxon frézkou som obrúsil, zúžil ramená, a matice aj závitovú tyč som aplikoval na OLFU.
A ešte som pod rezaciu čepel podložil ulomený kus starej čepele, aby som ešte trochu zmenšil minimálny rezací polomer.

A toto je výsledok:

Konečne som ako-tak spokojný. :victory:

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný