Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

tlaciaren Alps

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Dody » 02 Nov 2016 17:04

Prave preto pisem, ze treba opatrne robit :haha: Ale vsimol som si to az tu na tej fotke, ze to tam chyba

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Richibox » 03 Nov 2016 21:41

A4 - 3€ / A3 - 6€ ale samozrejme keď to tu už niekto robí tak mu nebudem fušovať do remesla. Pravdepodobne by sa to ani neoplatilo, raz za mesiac niečo potlačiť :) ale ak niekto z okolia prípadne pošta tak kľudne, som k dispozícii. A áno tlačím aj na priehľadnú fóliu. Onedlho príde UVčka, tá tlačí aj priesvitnú takže vyskúšam. Tá čo bola naposledy bola oničom
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa Beňo » 04 Nov 2016 14:50

Ešte jedna OT otázočka, Richibox.

Možno to patrí do inej časti fóra (pomoc), ale pretože sa odvolávam na príspevok, ktorý je tu tak to dám sem.

Jeden príspevok dozadu si spomínal možnosť aplikácie metódou papier A+B. Ak som dobre pochopil, tak existuje nejaký arch papiera B, na ktorom je nanesené lepidlo a dá sa preniesť na potlačenú stranu A. V tvojom príspevku je to nejaké teplocitlivé lepidlo na nažehlenie. Stretol si sa dakedy s archom "papiera B", ktorý by mal nanesenú vrstvu lepidla ako na samolepke/lepiacej páske? Niečo čo by sa dalo použiť ako obojstranná páska ale bez nosnej vrstvy? Niečo ako "pritt roller" akurát v archu a "kúsok" lacnejšie (keď si predstavím, že etiketa A4 stojí cca 0.1€, tak za tie 2 A4 v pritt rolleri mi 6€ príde dosť). Viem že existuje lepidlo v spreji, nie na báze vody a trvale lepiace, ale to je zase ťažko použiteľné na relatívne malé plochy.
Ide mi o to, že pri podliepaní dlhých/veľkých dielov sa mi skoro na 100% zmení dĺžka/šírka dielu a navyše treba čakať, kým to vyschne. Tak hľadám nejakú alternatívu.
Možno mám iba hrubú obojstranku a všetci tu používate nejakú extra tenkú. :big smile: Poraďte zdroj.
Beňo

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa braintech » 04 Nov 2016 15:02

Richibox napísal:A4 - 3€ / A3 - 6€ ale samozrejme keď to tu už niekto robí tak mu nebudem fušovať do remesla. Pravdepodobne by sa to ani neoplatilo, raz za mesiac niečo potlačiť :) ale ak niekto z okolia prípadne pošta tak kľudne, som k dispozícii. A áno tlačím aj na priehľadnú fóliu. Onedlho príde UVčka, tá tlačí aj priesvitnú takže vyskúšam. Tá čo bola naposledy bola oničom


Caute,
aby sme sa vyhli nejakym dohadom, tak napisem tak ako veci su. Richibox, nikomu do remesla nefusujes, kto chce sa ozve u mna, kto chce, napise tebe. A samozrejme je moznost to tlacit aj vo FaxCopy ci kde, ako spominal Roman. Jednoducho povedane, vyberie si kazdy.
Ja som s tym ok.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa atlon » 06 Nov 2016 14:56

Off topic:
Richibox napísal:A4 - 3€ / A3 - 6€ ale samozrejme keď to tu už niekto robí tak mu nebudem fušovať do remesla. Pravdepodobne by sa to ani neoplatilo, raz za mesiac niečo potlačiť :) ale ak niekto z okolia prípadne pošta tak kľudne, som k dispozícii. A áno tlačím aj na priehľadnú fóliu. Onedlho príde UVčka, tá tlačí aj priesvitnú takže vyskúšam. Tá čo bola naposledy bola oničom

čo tak skontaktovať administrátorov ohľadom vytvorenia topicu s ponukou TU??
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Nov 2016 10:52

chcel by som sa opýtať veciznalých

  • dá sa na fóliu vytlačiť podobná "žiariaca" mriežka, alebo aspoň takto s krajmi do stratena?
  • existuje aj dymová fólia?

Image Image
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren Alps

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Jan 2017 13:54

Dymova existuje, pouzivam ju na tonovane skla (hneda, zelena, modra)... Tlacit bielou do stratena by namal byt problem, staci mat len gradient, tlaciarni by to to zo zasady malo byt jedno...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní