Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Farbenie pojazdových pásov - patina

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa Patero » 29 Okt 2009 16:02

áno, ja.... :P

no k veci. Pustil som sa do patinovania. Posurfoval plasťácke fórum, pokecal s kamarátmi a výsledok je zatial takýto...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

na obrázkoch vidíte pásy na LT-38 / 1:16. Na pokusi sú vynikajúce. Postup ako som sa dostal až do tejto podoby popisovať zatial nebudem, lebo každý článok z tých piatich je farbený iným spôsobom, aj keď vo finále v nich nieje velmi rozdiel. Proste som sa hral pokus/omyl. Z výsledkom som zatial nanajvíš spokojný, aj keď mi tam chýba jedna vec. Vnútorné priestory, ktoré neprichádzajú do priameho kontaktu s povrchom by som chcel zaprášiť svetlým prachom. No a otázka znie, že čím a ako?

:big smile:

Off topic: Nedokončujem LT-38. Toto je len príprava a nácvik na excelentné postavenie T-35 :P

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 29 Okt 2009 16:15

Na ten prach mi bahnak na hvezdarni poradil suchy pastel :P stoji to par centov je to perfektna vec :wink: staci to spracovat do praskovej formy nepriklad pomocou smirglu a potom jemnym stetcom naniest kam potrebujes :vicotry: lepsie bude vedet poradit sam bahnak :P
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa Panther » 29 Okt 2009 17:21

Presne tak suchý pastel pripadne nejake umelecke a keby bolo najhoršie tak aj obyčajne školske kriedy.Ale tam bude asi problem namiešať odtien.Ja osobne použivam tieto.Daju sa kúpiť v každom lepšom papiernictve
Obrázok
No a ootom je tu ešte jedna možnosť a sice plasťacke pigmenty.Je na vyber vela odtienov ale sú drahé.A na slovensku sa dajú zohnať asi len tu

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 29 Okt 2009 17:46

Krieda nie je to prave orechove :) krieda strasne slabo drzi :red: tuna v TN v umeleckych potrebach predavaju suchy pastel aj po jednom ks tak si mozem vybrat ake potrebujem a nemusim kupovat celu sadu a usetrim na dalsi model :P :vicotry:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa Patero » 29 Okt 2009 17:51

nejaký vnútorný pocit mi hovorí, že by som sa chcel asi uberať skôr cestou tých komerčných plasťáckych výrobkov. :big smile: Len otázka stále znie, že ako sa také niečo používa atď. Zajtra asi pôjdem do Trnavy a tam by som si pogment kúpil. Už som ich prezeral. Tak možno zainvestujem, aj keď to možno zahodím, tak ako zatial vždy moja patina začala a skončila velmi rýchlo... :beat brick:

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 29 Okt 2009 17:54

nemyslim ze je potrebne hned kupovat pigmenty :wink: na hvezdarni bahnak hovoril ze tie pastely su skoro to iste co tie pigmenty :bad smile: takze staci kupit lacnejsie pastely jak zbytocne drahe pigmenty :wink: predsa len je ta kriza
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Okt 2009 19:58

pastelom sa robi tak isto ako pigmentom aj to ma rovnake vlastnosti, takze na skusku ti uplne staci pastel...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie pojazdových pásov - patina

Príspevokod užívateľa petopato » 29 Okt 2009 19:59

Môžem len súhlasiť, ja som zatiaľ prášil všetko pastelom a je to v pohode , podľa mojich zistení treba ten odtieň namiešať podstatne tmavší ako má vyzerať hotový zaprášený model, kludne tam treba naškrabať aj čiernu :boss:

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní