Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa samo » 17 Dec 2009 20:20

Dnes som skúsil jednu zaujímavú vec.Už dávnejšie mi doma klala oči táto baterka:
Obrázokpresnejšie toto:Obrázok
Tak som začal experimentovť.
1.krok: natrel som tú rúčku baterky olejom a strel som ho tak, aby tam ostala len tenučká vrstva, aby to proste bolo mastné.
2.krok: natrel som to pomerne hustým herkulesom vo vrstve cca 0,5 aby z tej rúčky nestiekol.
3.krok: dal som to k ostrému tepelnému zdroju (pec :P ) a podržal, aby sa na tom utvorila tá zatuhnutá vrstvička ako na kaši.Po úplnom zaschnutí som to pretrel ešte jednou vrstvou a opäť nechal zaschnúť.
4.krok: na chvíľku som to vložil do mrazáku, lebo ako asi viete, pri nízkej teplote zaschnutý herkules zatuhne, zamrzne, stvrdne, pri vysokej teplote naopak.
Keď to bolo aspoň trochu stuhnuté, začal som to zlupovať z baterky.Išlo to úplne ľahko, lebo na namastenom podklade Herkules vôbec nechytil.Tu sa ukázalo zmrazenie ako užitočné, lebo ak to náhodou niekde ešte držalo, pri zlepovaní sa mi celá tá Herkulesová blana nezdeformovala ( ak by som zlupoval teplú blanu, natiahla by sa pri najmenšom zaťažení a rebrovanie by sa mi zdeformovalo).
Obrázok
5.krok: Potom som to ešte raz zavrel do mrazáku :bad smile: , tentoraz preto aby som na blanu mohol trochu pritlačiť prstami pri následnom lepení na papierový diel bez toho, aby sa rebrovanie pokrkvalo.Potom som už iba diel namazal Koresom na podliepanie a ocapil naň blanu.
6.krok: keď to zaschlo, strčil som to do mrazáku naposledy, aby sa m to nepokrkvalo pri farbení.Potom prišlo farbenie: Revell 91 sa osvedčil nie najlepšie, Revellky sú moc silná chémia a herkules to na niektorých opakovane štetcom prebehnutých miestach rozleptalo.Ako oveľa lepšia sa ukázala strieborná leštiteľná Agama.Výsledok:
Obrázok
Dúfam, že to niekomu pomôže :)
Samo
Naposledy upravil/-a samo v 17 Dec 2009 21:29, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Dec 2009 20:53

Samo, si macher :boss: Raz mi napadlo nieco taketo, ale hned som aj zahodil napad s tym, ze to neexistuje ze funguje.. ale predsa. Velmi dobry napad ozaj, ja by som sa bal iba ze zostane nan trosku oleja a ten nie je kamarat s farbami. A tiez som zvedavy, ako by to vyzeralo na vacsich plochach? Vies, ci ked to nalepim na cca. 5x10 centimetrovu plochu, ci to nebude take nerovnomerne (ze niekde to bude vyssie, niekde nizsie). Ale napad stoji za vyskusanie, uz len najst daco vacsie co ma taky povrch ako tvoja baterka. A myslim ze ani do mrazaku to netreba davat, staci polozit vonku na balkon :P

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa ivant » 17 Dec 2009 21:05

dobrý pokus mna len tak napadlo ked to pozerám dnes som kupoval v obchode oblátky na nejaký koláč a tá kresba bola niečo podobné :P ale mi lepíme spapiera nepečieme to len tak kus od veci som chcel, ked dolepíš model možeš ho aj zjest :haha:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa serpens » 17 Dec 2009 21:26

samo - neskutocne. Nabuduce skus na to pouzit BCG lepidlo (take s ktorym impregnuje sasko modely) to ma pri vytuhnuti lepsie vlastnosti ako herkules (pevnejsie, nerozpusta sa tak rychlo v rukach), mohlo by to urychlit robotu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa samo » 17 Dec 2009 21:29

Diky :)
to Iconmaster: Agama aj Revell na tom držia pekne, nesprávajú sa ako keď na zaschnutý Herkules nanášaš nejaké vodovky :haha: :beat brick:
Už som skúšal tým oblepiť aj podlahu kabíny na Mercedese a nejaké výrazné hrbole a podobné veci sa nevyskytli.Samozrejme všetko závisí od roztretia Herkulesu pravidelne na rebrovaný podklad.A neboj sa, keď to vyrábam na celej baterke, vznikne kus cca 6x8 cm, čo je myslím dosť.
EDIT: Serpens: neviem, čo to je to BCG, iba som o ňom čítal v saskovom vlákne, ale ak poviete, kde sa dá kúpiť, tak budem rád :)
Týmto otvárame Železiarstvo U Sama :haha: :haha: :haha: :P :
Obrázok
Naposledy upravil/-a samo v 17 Dec 2009 21:41, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa Panther » 17 Dec 2009 21:33

:dribble: Neverím.Samo ty si čarodejnik :oh: .Toto by ma v živote nenapadlo.Toto si musim v blizkej dobe vyskušať.Výborna praca.

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa Burton » 17 Dec 2009 21:42

Samo, klobuk dole! Tak toto chce sikovnu hlavicku.
A nestal by za uvahu nasledujuci postup? Naliat Herkula na rovnu podlozku, rozotriet na rovnomernu hrubku a po zatuhnuti prevalkat tym tubusom baterky?

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa samo » 17 Dec 2009 21:48

Burton: asi nie, lebo by si musel prevaľkávať až po totálnom zaschnutí Herkulesu a on je po zaschnutí pomerne pružný, čiže výsledok by si nedosiahol.Okrem toho drážky sú dosť tenké a zaschnutí by určite tak verne neskopíroval drážku v jej celej hĺbke a tvare.

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa sony » 17 Dec 2009 21:54

skvelý systém... :boss:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
macinko | 42
Príspevky: 98
Meno: marek
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako na rebrovaný plech-metóda Herkules

Príspevokod užívateľa macinko » 17 Dec 2009 22:41

ty kokso tak toto je parada uplne mi sliny stekali ked som to pozeral...klobuk dole
Cizáci vraždíci cizáky, v pořádku.My vraždíci cizáky, dobrá.Ale cizáci, kteří nám pomáhají zavraždit cizáka, to sa mi zdá trochu podezřelé.

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní