Striekacie pistole

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa spider » 30 Júl 2012 21:52

Mám vlastnú plynovú bombu. Na nej mám takú redukciu na tú hadičku od revellu. Tá hadica má obe konce rovnaké, takže ak som dobre pochopil, mám tú hadičku m5x0.45?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 30 Júl 2012 21:57

akma oba konce rovnake takze je to ta nizkotlakova..lebo predpokladam ze ked mas tu fixirku tak ta hadica bola ku nej, a na fengdu potrebujes zavit G 1/8"
a moze skupit teda toto a mas po probleme http://www.modelshop.sk/Shop/Goods/konc ... goods=6771 nakrutis na pistol a potom na to hadicku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa spider » 30 Júl 2012 22:49

Aha. A čo je to čo píšu, že je v balení? "1x koncovka pro hadici 6x4". Ináč, to čo si tu dal, vlastne mám. Hadičku mám napojenú cez to na bombu. Myslím že je to 8mm, ten veľký závit. Takže si zoženiem ešte jednu takú istú.
Alebo by mi pasovala táto hadička ?
http://shop.prospektor.sk/airbrush/airb ... -g1-8.html
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 31 Júl 2012 10:58

koncovka 6x4 mm je kombinacia tohoto http://shop.prospektor.sk/airbrush/airb ... bd-52.html s tymto http://shop.prospektor.sk/airbrush/airb ... -bd51.html a na to sa priamo natiahnes hadica 6x4mm
a tu hadicu co chces sa da tiez pouzit

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa Sumec » 04 Jan 2015 22:09

Zdravím kolegovia :big smile: Chcel by som Vás požiadať o pomoc pri výbere pištolky. Teraz k Vianociam som dostal od rodičov ako darček kompresor aj s pištolov.
Pištoľ k tomu je fixírka ak som to dobre určil a myslím že je to aj presne táto. Takáto pištoľka sa dá asi použiť na nejaké väčšie plochy, alebo na základovku. Alebo sa mýlim?
To prikladám aj foto:

Čo som tak prešiel túto tému tak dosť z Vás má práve značku Fengda a tiež nad ňou rozmýšľam lebo sú v takej prijateľnej cene, len si neviem vybrať.
Zatiaľ som pozeral na túto alebo či už si nepriplatiť 15€ a zobrať totok.
Pridám aj nejaký technické údaje a foto toho kompresoru. Viem že to neni nič extra ale na začiatok by mohol stačiť :P
Výkon: cca 15 l/min
Prevádzkový tlak: 0,26 MPa čiže cca 2,6 baru
Hlučný neni, dá sa použiť aj vnútri ale nemá tlakovú nádobu, čo asi nedáva moc životnosti kompresoru.


Popredu ďakujem za vaše rady a tipy :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa Matej » 04 Jan 2015 22:57

ja by som si priplatil za 2-cinnu pistol..nikdy nevies kedy sa ti zide..ten druhy link..mam skoro taku istu.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Jan 2015 02:17

Ja by som zas odporucal v prvom rade vyskusat tuto pistol, na zakladne veci totiz bohato postaci. Nenapisal si, na co konkretne by si to chcel pouzivat - farbenie komplet modelov, alebo len niekotrych dielov, striekanie kamuflazi alebo patinu? Tie posledne dve by mozno chceli "jemnejsiu" pistol, ale nie je to pisane pravidlo. Viaceri z nas vlastnia len taku fixirku ako mas a vystacia s nou.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa petopato » 05 Jan 2015 10:10

Predtým ako som si si kúpil fixírku som tiež skúšal dvojčinnú pištoľ, ale nejako som tomu nemohol prísť na chuť (možno by stačilo trochu s tým potrénovať). Striekam len celé modely, alebo celé diely a nato je fixírka ideálna. Po tom, čo som čo to už nastriekal som zistil, že oveľa dôležitejšie je venovať sa príprave povrchu a farbe.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Jan 2015 02:04

Ďakujem za vaše postrehy.

Iconmaster: máš pravdu to som zabudol zmieniť na čo by som to chcel.

Samozrejme na začiatok budem zatiaľ pracovať s tou fixirkou a učiť sa, najskôr len nejaké časti modelov, neskôr možno celé a potom skúsiť aj nejakú patinu. Chcel som to skôr len tak vedeť do budúcnosti :big smile: Len teraz cez sviatky som to nemal ako otestovať lebo som nemal doma vhodnú farbu.

Ešte by som chcel vedeť váš názor či sa s takou fixirkou dá lakovať model. Či tá veľká tryska (0,8 mm) nebude problém. Alebo je to len o správnej konzistencie laku (prípadne farby) a šikovných rúk? :D
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Striekacie pistole

Príspevokod užívateľa petopato » 06 Jan 2015 10:04

Sumec napísal:Ešte by som chcel vedeť váš názor či sa s takou fixirkou dá lakovať model. Či tá veľká tryska (0,8 mm) nebude problém. Alebo je to len o správnej konzistencie laku (prípadne farby) a šikovných rúk? :D

Je to tak trochu všetko dokopy. Vždy si to musíš skúsiť niekde mimo na nečisto. Mne sa napríklad osvedčilo striekať s vyšším tlakom ako je predpísaný a potom môžem použiť hustejšiu farbu, ktorá lepšie kryje.
A ešte by ma zaujímalo, či sa na tom kompresore dá regulovať tlak?

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní