Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Home made Air brush

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
bradeq | 37
Príspevky: 32

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa bradeq » 10 Sep 2013 14:20

mám takový problém, nechci zakládat nový topik ale týká se to kompresoru, pořídil jsem si kompresor za celkem přijatelnou cenu, je to AS-186 a asi po jednom dni testování mě přestal talkovat, trošku jsem ho rozebral a narazil jsem na problém že píst který má tlakovat nádobu vypadl z hřídele viz. foto, snažil jsem se ho dotáhnout, nasadit ale vydrží tak 10-20min provozu a pak zase vyskočí, podle mě by na takovém místě měl být opačný závit ale co už. Nevím jak to jednoduše opravit abych to nemusel posílat na reklamačku páč jsem se na něj docela dlouho těšil a příjde mi to jako prkotina která má jednoduché řešení.
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2013 14:29

to je excenter natočený na hriadeli?
ako je poistený závit? mohol by si tam dať LOCTITE, ktorým sa poisťujú závity proti vytočeniu
http://www.damoslovakia.sk/sortiment/henkel/loctite/zaistovace-skrutiek/loctite-243-zaistovac-skrutiek-strednopevnostny/

ešte ma napadlo, nemôže sa točiť kompresor opačne, teda je tam naznačený smer otáčania?
ak je to na 380V, tam stačí prehodiť 2 fázy medzi sebou (najlepšie vo vidlici), pri 220V je tam rozbehový kondenzátor, tam by malo
stačiť prehodiť jeden fúz na iný koniec cievky a bude sa točiť opačne, ak by si to chcel spraviť tak, daj foto otvorenej svorkovnice
+ schému zapojenia, tá by mala byť zvnútra dekla svorkovnice motora
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 10 Sep 2013 14:32, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Sep 2013 14:32

Presne toto ma napadlo aj mna, co pise Toudi - nemoze byt ze sa ti motor otaca zlym smerom?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2013 14:33

ono ak to nieje skrutkový kompresor, tak by malo byť jedno, ktorým smerom sa točí ... teda až na toto :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
bradeq | 37
Príspevky: 32

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa bradeq » 10 Sep 2013 15:29

Ta omáčka na protočení je dobrá, tohle mě napadlo taky, ale dotahoval jsem to docela dosta a hodně to vibruje takže by to asi mělo účinek jen na chvilku.
Každopádně je to před pár dný čerstvě rozbalený z krabice takže nevím jestli to číňan nezvoral ...no s tím otočením běhu mě to napadlo taky ale nejem moc v elektrice zběhlý. A bych měl ještě prosbičku, jaké dva dráty prohodit? viz foto
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2013 15:43

nemáš k tomu aj elektrickú schému? zajtra prekonzultujem s kolegom a dám ti vedieť, čo kde s čím vymeniť, zatiaľ si zožeň
lámaciu/prístrojovú svorkovnicu/čokoládku, aby si mal ako pospájať káble a ak to vibruje, bude lepšie poistiť závit tým LOCTITE
prípravkom, prípadne nejakým podobným, nakoniec po odmastení môžeš skúsiť aj sekunďák

len na tvojom mieste by som to pekne krásne reklamoval, lebo ak to trasie, môže ti časom (v záruke) odísť niečo iné/celý kompresor
a budú sa oháňať tým, že si sa do toho už rýpal a reklamáciu neuznajú

inak tu je schéma zapojenia s kondenzátorom na zmenu otáčok

Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
bradeq | 37
Príspevky: 32

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa bradeq » 10 Sep 2013 16:26

ok, díky - žádné el schéma k tomu není, jen návod jak to rozdělat na mech. součástky, ale raději to asi pošlu na reklamaci at se s tím poperou - takové to rýpaní v tom už je asi moc

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2013 16:33

veď práve, všetky el. spoje sú tam lisované
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mitti | 39
Príspevky: 6
Meno: Martin
Bydlisko: Skalica

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa mitti » 22 Sep 2013 17:09

Caute chlapi,
tiez som uvazoval nad kompresorom, uz som si zhanal suciastky a potom mi poslal kamos link na tento, co nan hovorite, myslim ze bude na airbrush uplne stacit....
http://kompresory.heureka.sk/scheppach-hc-50/#buy-there

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Home made Air brush

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Sep 2013 17:49

Tento by stacil aj pre striekanie velkou pistolou :) Pre airbrush postaci aj menej vykonny dielensky kompresor s mensim vzduchojemom, za polovicnu cenu, trebars toto:
http://kompresory.heureka.sk/scheppach-hc-24/

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný