Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Farbenie

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Jan 2016 16:00

Ku tomu riedeniu vodou, nebolo by lepsie riedit liehom, ktory ma omnoho slabsie povrhove napatie > mensie kvapky?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 19 Jan 2016 16:45

Dávam do pozornosti farby Mr. Paint, na ktoré ma upozornil brat. Výrobcom je jeden Slovák, kvalita je vraj na veľmi vysokej úrovni.
http://mrpaint.sk/

Užívateľov profilový obrázok
Petr V | 47
Príspevky: 17
Meno: Petr Velecký
Bydlisko: Bocanovice

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Petr V » 20 Jan 2016 08:55

Znám a osobně bych je použil jen do pistole, skrze jejich naředění ve kterém se prodávají. Při práci je nutno použít respirátor nebo intenzivně větrat. Odpovídají barvám Gunze C. Já od nich utekl k Háčkám, ty tolik nesmrdí.
Petr Velecký

Užívateľov profilový obrázok
Filip.TO | 37
Príspevky: 135
Meno: Filip
Bydlisko: Trenčín

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 25 Jan 2016 21:17

Ja používam tiež Vallejo. A taktiež mám zopár Reveliek ale prešiel som na Vallejo ModelAir na štetec - veľmi dobre sa s nimi pracuje, najlepšie sa mi riedia vodou, (mám aj riedidlá od Vallejo a nieje to také dobré ako s destil. vodou), majú veľmi dobré balenie, vďaka ktorému skoro vôbec nezasychajú zatiaľ čo Revellky mám už veľmi husté. Vallejo majú v ponuke veľmi veľa odtieňov, čo mne vyhovuje a dajú sa veľmi dobre dávkovať. A kupujem ich v Elsikore: http://obchod.elsikor.sk/index.php?manu ... 0d9fb9286b - také isté ceny má aj na predajni.
Hotové: BMW M3 GTR /W.M.C./ 1:25 Wirbelwind /GPM 284/ 1:25
Na stole: MPR + scratch 1:140
Pozastavené (do času): Aston Martin DBR-9

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Sumec » 25 Jan 2016 22:15

Ďakujem Vám za rady, tie Mr. Paint sa mi zdá že sú akosi drahšie a zatiaľ pre mňa si myslím aj zbytočne veľké balenie, keďže neviem či mi vôbec táto technika pôjde :haha:

to Filip.TO viem viem o tom obchode, už vtedy v Nitre si mi o ňom hovoril a už som sa tam aj bol pozrieť a aj kúpil pár farieb tak idem experimentovať :wink:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Jan 2016 08:25

Jo elsikor, to mam kusok od domu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Apr 2016 13:30

Jeden taky aktualny poznatok ku akrylovym farbam:
Ako nevyhodu vidim v oteruvzdornosti, hlavne na hranach. Aj napriek opatrnej manipulacie s dielmi stale objavim zosuchane hrany, kde svieti podkladova farba. Asi je to sposobene slabsou prilnavostou (v provonani napr. so syntetikou) a tenkou vrstvou. Tuto skusenost mam predovsetkym s klasickymi vodou rieditelnymi farbami z drogerie. Neviem, ako su na tom modelarske..

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 30 Apr 2016 21:21

Tak ja napr. používam revellky a na hranách sa tiež ošúchajú a preto som sa rozhodol modely lakovať.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa braintech » 05 Máj 2016 15:57

Caute,

pri hladani po nete ako bude vyzerat farba co si namiesam, som narazil na toto http://trycolors.com/ sekcia Mixer.
Ked mate trochu cas, mozete si trenovat napr aj farbocit v sekcii Game - miesanim farieb aby ste sa co najviac priblizili farbe vpravo.
Myslim ze sikovna vec hlavne pre tych kt striekaju modely ale aj pre tych co retusuju a miesaju farby.
Pripadne poprosim presunut to inej vhodnej kategorie.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa airacutter » 26 Júl 2017 14:25

Zdravim,

na farbenie pouzivam akrylovky, syntetiky boli na mna az moc silna chemia. Mam skusenosti s Revell Aqua, Lifecolor a Vallejo Model Air/Model Color. Najviac som si oblubil prave farby Vallejo. Radu Model Air netreba riedit, su pripravene rovno na striekanie. Na stetcovanie su trochu narocnejsie, kedze slabsie kryju a treba dat niekolko vrstiev (2 - 3 pre vacsinu odtienov). Vallejo Model Color su zas primarne na stetcovanie a po nariedeni ich mozno aj fukat. Riedim vodou a problemy nebadam. Ak striekam jemne detaily malou tryskou, pridam par kvapiek Airbruch flow zlepsovaku (myslim ze cosi ako prepracovany retarder).
Revell Aqua treba na striekanie riedit, na co som dost lenivy :beaten: Navyse farby mi vydrzia pomerne kratko kym stvrdnu. U Vallejo sa mi toto nikdy nestalo.
Lifecolor je svojska kapitola, vo farbach je cosi ako latex a tak farba vytvara akoby "gumeny" film. Konzistencia byva rozna, od riedkej rovno na striekanie az po velmi hustu. Tie hustejsie maju podobne kratku zivotnost ako Revell Aqua.
Mam kupene aj nejake AMMO of Mig, no este som ich neskusil striekat. Malo by to byt cosi ako Vallejo.

Pri akrylovkach mam najvacsi problem s metalickymi odtienami. Klasicke Vallejo Model Air sa mi neosvedcili, pigment sa velmi skoro zdrcaval vo flaske a bolo prakticky po farbe. Nedavno Vallejo uviedli novinku, Metal Color. Ako vzdy, vyrobca proklamuje inovativne zlozenie a super spica pigmenty. Flaska za 8 eur, este som nekupil a neskusil.

Drobnejsie veci stetcujem, ostatne striekam. Nedam dopustit na Herpa Airbrush s vymenitelnymi striekacimi hlavami, ked na jeden zatah nafukam aj 8 roznych farieb. Pistol Herpa je jednoducha ako gulomet Degtarjev a vycistit ju je otazkou max par minut. Rozne hady, skvrny ci free-hand camo striekam pistolou Sparmax 0,35mm klasickej konstrukcie.

Na cistenie sa mi velmi osvedcil Vallejo Airbrush cleaner na pistol Sparmax a stetce. Herpu dokladne vycisti aj tepla voda a mydlo :)

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní